Sukces naszej szkoły. Uczennica klasy 3d gimnazjalnej, Anna Radajewska – wicemistrzem powiatu w zmaganiach ortograficznych w kategorii klas gimnazjalnych!!!

9 stycznia 2018r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy  odbył się XIV Konkurs Ortograficzny Piszemy poprawnie dla II i III klas gimnazjalnych powiatu oleśnickiego. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Jurkowska, Alicja Orszulak, Anna Radajewska, Agata Samulska i Maksymilian Słota. Gratulujemy wszystkim uczestnikom ortograficznych zmagań, naszej wicemistrzyni powiatu Ani oraz opiekunowi Pani Agacie Grzesiak.

 

 

"Nocka w szkole"

Pani Nowak i Pan Stasiak, w nagrodę za zaangażowanie w życie szkolne zorganizowali noc w szkole dla członków Samorządu Uczniowskiego. Noc 5-6 stycznia, uczniowie oraz opiekunowie samorządu, spędzili razem, jedząc pizze, grając w planszówki, oglądając filmy, tańcząc i śpiewając. Późnym wieczorem odwiedziła ich Pani dyrektor i Pani wice-dyrektor. Rankiem uczniowie po nocy zabaw wrócili do domów.

 

Wybuchowe środy w „Trójce”

Nowy projekt naszej szkoły WYBUCHOWE ŚRODY w „TRÓJCE”!!! Bo nauka nie musi być nudna, a uczyć się można poprzez zabawę i eksperymenty. W każą środę na długiej przerwie nowe eksperymenty i doświadczenia z fizyki, chemii, geografii czy biologii, przygotowane zarówno przez naszych uczniów jak i nauczycieli. Czekamy na wasze wyjaśnienia przedstawionych zjawiska. Pamiętajcie, można zdobyć dodatkowe oceny. Wybuchowe środy w „Trójce” rozpoczęte!!!

 

Kolejny sukces naszej szkoły!

Dnia 15 grudnia uczniowie naszej szkoły Alicja Orszulak i Jakub Kusio uczestniczyli  w finale konkursu „Olimpiady wiedzy o lesie” pod patronatem Lasów Państwowych. W trzech etapach  konkursu sprawdzono znajomość wszystkich zagadnień związanych z różnorodnością gatunków polskich lasów , zagadnień ekologicznych oraz fachowe słownictwo leśników. Pytania dotyczyły też struktur organizacyjnych nadleśnictwa.  Uczennica klasy 3 gimnazjalnej Alicja Orszulak w trzecim etapie konkursu uzyskała maksymalną ilość punktów  i zdobyła tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy o Lesie rejonu Lasy Rychtalskie. Gratulacje!!!

 

Sportowy sukces naszej szkoły

19 grudnia na hali MOSiR w Sycowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kajetan Troska, Karol Filipiak, Mateusz Kacyna, Kacper Sowiński, Mateusz Ferdynus, Aleksander Jakubowski, Tomasz Kamiński, Oliwier Kasprzak, Bartek Tomaszewski i Adam Ulok zajęła I miejsce zdobywając tytuł Mistrza Powiatu!!! Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kajetan Troska. Gratulacje dla całej drużyny i Pani trener Anny Szury!!!