Turniej Mikołajkowy z Akademią Piłkarska Syców

Nasi uczniowie z klas 1 zostali zaproszeni na Turniej Mikołajkowy przez Akademię Piłkarska Syców. Było sportowo, radośnie i rodzinnie. Dziękujemy za zaproszenie i współpracę z nasza szkołą.

 

Nasi uczniowie w Przylądku Nadziei

15 grudnia był wyjątkowy dla naszej szkoły i uczniów. Wizyta w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. To zawsze spotkania pełne emocji. Uczymy w naszej szkole jak ważne jest pomaganie potrzebującym szczególnie, kiedy są to ciężko chore dzieci, które zasługują na chwile radości i zabawy, nasze wsparcie i rozmowy. A nasi uczniowie są wspaniali.
Były śniegowe bałwanki, papierowe reniferki, aniołki na choinkę. Była wizyta na oddziałach i rozmowy z dziećmi i ich rodzicami. Nie zabrakło Świętego Mikołaja, który przywiózł mnóstwo prezentów!!!
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, którzy włączyli się w akcję „Podaruj prezent na święta podopiecznym Przylądka”. Od listopada zbieraliśmy gry i klocki lego aby podarować je podopiecznym kliniki. Jesteście Wielcy. A uśmiechnięte buzie dzielnych małych pacjentów... BEZCENNE!!!

Nasza szkoła została również włączona do stałej pomocy i prowadzenia zajęć z podopiecznymi w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Jesteśmy w grafiku zajęć kliniki!!!                 
Nie zabraknie zajęć plastycznych, teatralnych oraz edukacyjnych m.in. w Klubie Odkrywców, a nasi nauczyciele będą wspierać dzielnych małych pacjentów i ich rodziców.

 

Warsztaty języka niemieckiego dla klas gimnazjalnych

11 grudnia uczniowie klas gimnazjalnych 2a i 3f wraz z nauczycielka języka niemieckiego Małgorzatą Stasiak wzięli udział w warsztatach językowych połączonych z gra miejska wokół wrocławskiego Rynku. Zajęcia prowadzone były w języku niemieckim przez Panią Małgorzatę Urlich-Kornacką - lektor języka niemieckiego i przewodnik po Wrocławiu.

 

 

„Szlachetna paczka” w SP 3

SZLACHETNA PACZKA  jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami.  To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.
Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których
Szlachetna paczka nie pomaga biedzie roszczeniowej. Szuka ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość.  Ideałem jest dotarcie do rodziny w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.
Po raz trzeci nauczyciele i uczniowie byłego gimnazjum, a obecnie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II wzięli udział w tej wyjątkowej akcji. I kolejny raz udowodnili, że razem można zdziałać wiele dla potrzebujących pomocy. Od 18 listopada do 8 grudnia uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły przynosili potrzebne artykuły spożywcze, chemiczne, odzież dla 5 – osobowej rodziny. Bez wątpienia wyzwaniem okazał się zakup kuchenki gazowej, którą bardzo potrzebuje rodzina, ale i to zadanie udało się zrealizować dzięki wsparciu wielu osób. Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Dominika Jarosz.

 Finał akcji i wielkie pakowanie „prezentów” odbyło się w szkole 8 grudnia przy wielkim zaangażowaniu uczniów klas młodszych jak i gimnazjalnych. Wszyscy byliśmy wtedy jedną rodziną.  „Bo w każdym z nas tkwi moc czynienia dobra”. Takie akcje nie tylko niosą wielką pomoc konkretnym osobom, rodzinom, ale uczą dzieci i młodzież empatii, dzielenia się z potrzebującymi i łączą całą społeczność szkolną od najmłodszych po gimnazjalistów i nauczycieli. Wszyscy razem mamy jeden cel – nieść pomoc, bo nigdy nie wiemy, czy my sami nie będziemy kiedyś tej pomocy potrzebować.

 

Nie możemy pomóc Każdemu, ale Każdy może pomóc Komuś!

 

Trzecia!!! Edycja Szlachetnej Paczki w Naszej Szkole18.11-08.12.2017r.

Tworzymy paczkę dla pięcioosobowej rodziny:
1. Potrzeby priorytetowe:
a) Odzież i obuwie:
Buty zimowe córka/kozaki r 38 x 2 (uwagi szeroka stopa)
Buty sportowe syn /adidasy r 36 (uwagi: wymarzone to niebieskie Nike lub adidas, ale będzie szczęśliwy  z każdych innych)
b) Materiały szkolne:
Zeszyty, bloki, przybory do pisania, kredki
Plecak (uwagi: wymarzony to niebieski Nike lub adidas, ale będzie wdzięczny za każdy inny)
2. Żywność:
Herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż,
mąka, dżemy, warzywa w puszkach.
3. Środki czystości:
Płyn do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące.
4. Kuchenka Gazowa:
serdecznie zapraszam nauczycieli, pracowników szkoły oraz chętnych rodziców w zorganizowaniu tej rzeczy.

Wszelkie informacje u Dominika Jarosz
Rzeczy zbieramy w sali 42 08.12.2017r-pakowanie paczek na holu szkoły.

Wycieczka do Teatru Polskiego we Wrocławiu

12.12.2017r klasa 7a wraz z p. Agnieszką Rosiek oraz p. Dominiką Jarosz pojechała do Teatru Polskiego we Wrocławiu na ponadczasową sztukę Opowieść Wigilijna. Młodych widzów szczególnie zachwyciły bardzo widowiskowe akrobacje w powietrzu w wykonaniu podopiecznych Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot. Po spektaklu uczniowie mogli spróbować regionalnych przysmaków o raz podziwiać wysokiej jakości rękodzieło na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

 

Zebranie z rodzicami 5 grudzień

We wtorek 5 grudnia odbędzie się zebranie z rodzicami, na którym zostanie przekazana informacja o postępach w nauce oraz powiadomienie o przewidywanych ocenach niedostatecznych na 1 semestr.

Spotkania odbywają się według harmonogramu:

  • klasy 1 - godz. 16.00
  • klasa 4a - godz. 16.00
  • klasy 7a, 7b, 7c i 7d - godz. 16.00
  • klasy 2 i 3 gimnazjalne  zebranie o godz. 17.00.

Na godzinę 16.30 zaplanowane jest zebranie Rady Rodziców  w sali 11. Proszę o przekazanie tej informacji delegatom klas.

Wycieczka do najpiękniejszego miasta…

 W piątek 17 listopada grupa uczniów naszej Szkoły wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „Dwie korony”. To opowieść o życiu Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz. Następnie zjedliśmy obiad i ruszyliśmy na Ostrów Tumski. Zwiedziliśmy przepiękną świątynie czyli katedrę św. Jana Chrzciciela. Był spacer po Ostrowie Tumskim,  kilka zdjęć i wracaliśmy do Sycowa. Podziękowania organizatorom wycieczki na ręce pani Dominiki i ks. Adama.