„Bądź Patriotą – pokaż barwy biało – czerwone”

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole były wyjątkowe… Było radośnie, kolorowo, biało-czerwono. Bo być Patriotą, to dumnie nosić barwy biało-czerwone, to również kibicować drużynom narodowym. I pod takim hasłem przebiegały obchody tego wyjątkowego święta w SP 3.
A działo się dużo: mecz w barwach biało-czerwonych, wspólne wykonanie kotylionów przez uczniów klas 1 z gimnazjalistami, nauka symboli narodowych, czy malowanie twarzy. Gimnazjaliści przygotowali wyjątkowy apel, a najmłodsi uczniowie wykonali piosenkę „Jestem Polką i Polakiem” wprowadzając wiele uśmiechu i radości na twarzach starszych kolegów. Samorząd Uczniowski był organizatorem konkursu „Bądź Patriotą – pokaż barwy biało-czerwone” na najlepiej ubraną w barwy narodowe klasę. 
Jednak bez wątpienia wyjątkowym wydarzeniem było utworzenie przez ponad 430 uczniów i nauczycieli wspólnej flagi BIAŁO-CZERWONEJ.  Bo być Polakiem to brzmi DUMNIE!!!

Dyrekcja Szkoły składa podziękowania Panu Łukaszowi Krogulewskiemu za wykonanie zdjęć dronem.

 

Wycieczka do Niemiec Południowych

W dniach 23-30 maja 2018 organizowana jest szkolna wycieczka dla uczniów naszej szkoły do Niemiec Południowych. W programie wycieczki są m.in.: 

 • zwiedzanie Monachium - miasto + fabryka BMW
 • wjazd kolejką na najwyższy szczyt Alp niemieckich Zugspitze, 
 • zamki króla Ludwika II np. Neuschwanstein /wzorzec dla wizytówki bajek Disneya/, 
 • Norymberga, średniowieczny Rothenburg, 
 • Strassburg–miasto, wizyta  w Parlamencie Europejskim.

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem,
 • ubezpieczenie, 
 • dwa posiłki w ciągu dnia /śniadanie i obiadokolacja/, 
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. 

Koszt wycieczki 1429 zł + 35 euro /przy grupie liczącej 45 os./. 

Opłaty będą zbierane w 5 ratach.

Wycieczka dofinansowana jest przez Parę książęcą Biron von Curland.

ZACHĘCAMY uczniów klas VII oraz klas gimnazjalnych do udziału.

Zapisy u nauczycielki j. niem. Anny Hryniewieckiej do 15 listopada 2017.

 

"PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 w Sycowie dziękuje wszystkim Darczyńcom :) 

Są to: Maciek, Dagmara, Hania, dwaj Jankowie, Antoni, dwie Sary, Patrycja oraz nasi byli (już dorośli) uczniowie Ania i Bartek. 

AKCJA TRWA BEZTERMINOWO - ZAPRASZAM NASTĘPNE OSOBY

„Oleśnickie Bidy”

Nasza szkoła bierze udział w zbiórce akcesoriów na rzecz zwierząt ze schroniska. Ludzie coraz częściej porzucają swoich pupilów, biorąc udział w tej akcji możemy pomóc odmienić ich los. 

Zbieramy:

 • Koce do bud,
 • Ręczniki,
 • Gazety do kociarek,
 • Mokre karmy dla psów i kotów,
 • Środki typu domestos,
 • Płyny do dezynfekcji,
 • Mopy,
 • Wiadra,
 • Ręczniki papierowe,
 • Rękawiczki lateksowe,
 • Worki na śmieci,

Wszelkie podarunki prosimy oddawać w ręce Pani Nowak lub Pana Stasiaka. Każdy ma coś, co może dać innym. W imieniu zwierząt bardzo dziękujemy!

Dolnoślązak Umie Pływać

30 uczniów klas 1 bierze udział w projekcie realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego "DOLNOŚLĄZAK UMIE PŁYWAĆ". Realizatorem programu jest Dolnośląska Federacja Sportu. Uczniowie uczestniczą w bezpłatnych zajęciach nauki pływania na pływalni "Oceanik" w Ostrzeszowie. 

Głównym celem projektu jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez nich podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. W czasie zajęć dzieci będą oswajać się z wodą, opanowywać kolejne umiejętności związane z nauką pływania, ale przede wszystkim wspaniale się bawić. 

 

„PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

Biblioteka szkolna SP nr 3 w Sycowie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”. Jeśli masz w domu książkę , której już nie czytasz, a jest w bardzo dobrym stanie i chcesz się nią podzielić z innymi-ofiaruj ją naszej bibliotece (najpierw zapytaj Rodziców).Może to być literatura dziecięca, młodzieżowa, komiksy, lektury. Wzbogaci to nasz księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa, zwłaszcza w klasach młodszych. Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją o darczyńcy (możesz zastrzec anonimowość). Otrzymasz również ocenę wzorową z zachowania 

Nauczyciel bibliotekarz: M. Jakubczak

Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej oraz konkurs plastyczny w ramach obchodów Sycowskich Dni Trzeźwości

Takie talenty ma nasza szkoła. Uczennica klasy 1b Nela Urbańska, 26 października zaprezentowała swoje umiejętności wokalne podczas Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Nela zaśpiewała piosenkę pt. „Jesień”  i w kategorii klas  I-III zdobyła wyróżnienie. Wielki sukces odniosły również nasze uczennice w kategorii kl. 7 i gimnazjalnych: 1 miejsce w festiwalu zajęła Aleksandra Kowalczyk z klasy 2a, a 3 miejsce w tej samej kategorii Kinga Mielcarek również z klasy 2a. Natomiast uczennica również klasy 1b Izabela Kromka zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym w ramach obchodów “Sycowskich Dni trzeźwości”, a Szymon Badowski zdobył w tym konkursie wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczniom!!!

 

"Cyrk Fizyczny"

17 października 2017r uczniowie klasy 7d uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Cyrk Fizyczny to pokaz przeróżnych, spektakularnych doświadczeń z różnych działów fizyki, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez młodzież. Nasi uczniowie chętnie zgłaszali się do wspólnego przeprowadzania eksperymentów wraz z prowadzącym dr Bartoszem Strzelczykiem. Jak się okazało fizyka nie musi być  trudna i nieciekawa.

 

Szukali inspiracji do nowych podróży…

Niedziela 22 października była wyjątkowa dla uczniów naszej szkoły.  Członkowie Klubu National Geographic uczestniczyli w Festiwalu Podróżników National Geographic oraz Międzynarodowych Targach Turystycznych w Nadarzynie.  Harmonogram napięty, ale spotkanie z wybitnym himalaistą Krzysztofem Wielickim, który wspiera działalność klubu oraz podróżniczką i dziennikarką Martyną Wojciechowską było obowiązkowym punktem festiwalu. Krzysztof Wielicki opowiadał o wyprawach w Himalaje i o planowanej wyprawie narodowej na K2, którą będzie kierował. Spotkanie z Martyną to opowieść  o „Kobiecie na krańcu świata” i pierwszej bohaterce serii Carmen Rojas, która odwiedziła Polskę.

Młodzież miała również okazję poznać wyjątkowego podróżnika Aleksandra Dobę, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej wyłącznie dzięki sile mięśni, a w 2015r. zdobył prestiżowy tytuł „Podróżnika Roku” National Geographic.

 

XI Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Młodzi świętemu Janowi Pawłowi II”

Dnia 26 października 2017 roku odbył się Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Centrum kształcenia ustawicznego w Przygodzicach.
W przeglądzie uczestniczyły uczennice naszej szkoły. Wykonały piosenkę pod tytułem Nadzieja. Oprócz śpiewających osób z naszej szkoły były także osoby wspierające naszych artystów. Opiekunami naszych muzyków byli Pani Dominka Jarosz i ks. Adam Mikulski. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie. Gratulujemy naszemu zespołowi za udział i piękny występ. Życzymy dalszych sukcesów na scenach konkursowych.
     

  Opracował Ks. Adam Mikulski