Zebranie z rodzicami 5 grudzień

We wtorek 5 grudnia odbędzie się zebranie z rodzicami, na którym zostanie przekazana informacja o postępach w nauce oraz powiadomienie o przewidywanych ocenach niedostatecznych na 1 semestr.

Spotkania odbywają się według harmonogramu:

 • klasy 1 - godz. 16.00
 • klasa 4a - godz. 16.00
 • klasy 7a, 7b, 7c i 7d - godz. 16.00
 • klasy 2 i 3 gimnazjalne  zebranie o godz. 17.00.

Na godzinę 16.30 zaplanowane jest zebranie Rady Rodziców  w sali 11. Proszę o przekazanie tej informacji delegatom klas.

Nie możemy pomóc Każdemu, ale Każdy może pomóc Komuś!

 

Trzecia!!! Edycja Szlachetnej Paczki w Naszej Szkole18.11-08.12.2017r.

Tworzymy paczkę dla pięcioosobowej rodziny:
1. Potrzeby priorytetowe:
a) Odzież i obuwie:
Buty zimowe córka/kozaki r 38 x 2 (uwagi szeroka stopa)
Buty sportowe syn /adidasy r 36 (uwagi: wymarzone to niebieskie Nike lub adidas, ale będzie szczęśliwy  z każdych innych)
b) Materiały szkolne:
Zeszyty, bloki, przybory do pisania, kredki
Plecak (uwagi: wymarzony to niebieski Nike lub adidas, ale będzie wdzięczny za każdy inny)
2. Żywność:
Herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż,
mąka, dżemy, warzywa w puszkach.
3. Środki czystości:
Płyn do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące.
4. Kuchenka Gazowa:
serdecznie zapraszam nauczycieli, pracowników szkoły oraz chętnych rodziców w zorganizowaniu tej rzeczy.

Wszelkie informacje u Dominika Jarosz
Rzeczy zbieramy w sali 42 08.12.2017r-pakowanie paczek na holu szkoły.

Wycieczka do najpiękniejszego miasta…

 W piątek 17 listopada grupa uczniów naszej Szkoły wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „Dwie korony”. To opowieść o życiu Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz. Następnie zjedliśmy obiad i ruszyliśmy na Ostrów Tumski. Zwiedziliśmy przepiękną świątynie czyli katedrę św. Jana Chrzciciela. Był spacer po Ostrowie Tumskim,  kilka zdjęć i wracaliśmy do Sycowa. Podziękowania organizatorom wycieczki na ręce pani Dominiki i ks. Adama.

 

„Bądź Patriotą – pokaż barwy biało – czerwone”

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole były wyjątkowe… Było radośnie, kolorowo, biało-czerwono. Bo być Patriotą, to dumnie nosić barwy biało-czerwone, to również kibicować drużynom narodowym. I pod takim hasłem przebiegały obchody tego wyjątkowego święta w SP 3.
A działo się dużo: mecz w barwach biało-czerwonych, wspólne wykonanie kotylionów przez uczniów klas 1 z gimnazjalistami, nauka symboli narodowych, czy malowanie twarzy. Gimnazjaliści przygotowali wyjątkowy apel, a najmłodsi uczniowie wykonali piosenkę „Jestem Polką i Polakiem” wprowadzając wiele uśmiechu i radości na twarzach starszych kolegów. Samorząd Uczniowski był organizatorem konkursu „Bądź Patriotą – pokaż barwy biało-czerwone” na najlepiej ubraną w barwy narodowe klasę. 
Jednak bez wątpienia wyjątkowym wydarzeniem było utworzenie przez ponad 430 uczniów i nauczycieli wspólnej flagi BIAŁO-CZERWONEJ.  Bo być Polakiem to brzmi DUMNIE!!!

Dyrekcja Szkoły składa podziękowania Panu Łukaszowi Krogulewskiemu za wykonanie zdjęć dronem.

 

„Oleśnickie Bidy”

Nasza szkoła bierze udział w zbiórce akcesoriów na rzecz zwierząt ze schroniska. Ludzie coraz częściej porzucają swoich pupilów, biorąc udział w tej akcji możemy pomóc odmienić ich los. 

Zbieramy:

 • Koce do bud,
 • Ręczniki,
 • Gazety do kociarek,
 • Mokre karmy dla psów i kotów,
 • Środki typu domestos,
 • Płyny do dezynfekcji,
 • Mopy,
 • Wiadra,
 • Ręczniki papierowe,
 • Rękawiczki lateksowe,
 • Worki na śmieci,

Wszelkie podarunki prosimy oddawać w ręce Pani Nowak lub Pana Stasiaka. Każdy ma coś, co może dać innym. W imieniu zwierząt bardzo dziękujemy!

Wycieczka do Niemiec Południowych

W dniach 23-30 maja 2018 organizowana jest szkolna wycieczka dla uczniów naszej szkoły do Niemiec Południowych. W programie wycieczki są m.in.: 

 • zwiedzanie Monachium - miasto + fabryka BMW
 • wjazd kolejką na najwyższy szczyt Alp niemieckich Zugspitze, 
 • zamki króla Ludwika II np. Neuschwanstein /wzorzec dla wizytówki bajek Disneya/, 
 • Norymberga, średniowieczny Rothenburg, 
 • Strassburg–miasto, wizyta  w Parlamencie Europejskim.

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem,
 • ubezpieczenie, 
 • dwa posiłki w ciągu dnia /śniadanie i obiadokolacja/, 
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. 

Koszt wycieczki 1429 zł + 35 euro /przy grupie liczącej 45 os./. 

Opłaty będą zbierane w 5 ratach.

Wycieczka dofinansowana jest przez Parę książęcą Biron von Curland.

ZACHĘCAMY uczniów klas VII oraz klas gimnazjalnych do udziału.

Zapisy u nauczycielki j. niem. Anny Hryniewieckiej do 15 listopada 2017.

 

Dolnoślązak Umie Pływać

30 uczniów klas 1 bierze udział w projekcie realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego "DOLNOŚLĄZAK UMIE PŁYWAĆ". Realizatorem programu jest Dolnośląska Federacja Sportu. Uczniowie uczestniczą w bezpłatnych zajęciach nauki pływania na pływalni "Oceanik" w Ostrzeszowie. 

Głównym celem projektu jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez nich podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. W czasie zajęć dzieci będą oswajać się z wodą, opanowywać kolejne umiejętności związane z nauką pływania, ale przede wszystkim wspaniale się bawić. 

 

"PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 w Sycowie dziękuje wszystkim Darczyńcom :) 

Są to: Maciek, Dagmara, Hania, dwaj Jankowie, Antoni, dwie Sary, Patrycja oraz nasi byli (już dorośli) uczniowie Ania i Bartek. 

AKCJA TRWA BEZTERMINOWO - ZAPRASZAM NASTĘPNE OSOBY

Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej oraz konkurs plastyczny w ramach obchodów Sycowskich Dni Trzeźwości

Takie talenty ma nasza szkoła. Uczennica klasy 1b Nela Urbańska, 26 października zaprezentowała swoje umiejętności wokalne podczas Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Nela zaśpiewała piosenkę pt. „Jesień”  i w kategorii klas  I-III zdobyła wyróżnienie. Wielki sukces odniosły również nasze uczennice w kategorii kl. 7 i gimnazjalnych: 1 miejsce w festiwalu zajęła Aleksandra Kowalczyk z klasy 2a, a 3 miejsce w tej samej kategorii Kinga Mielcarek również z klasy 2a. Natomiast uczennica również klasy 1b Izabela Kromka zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym w ramach obchodów “Sycowskich Dni trzeźwości”, a Szymon Badowski zdobył w tym konkursie wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczniom!!!