Sprawozdanie ze zbiórki Dzieła Nowego Tysiąclecia

W dniu 09.10.2017r w naszej Szkole Podstawowej nr 3 w Sycowie została przeprowadzona zbiórka na sfinansowanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów, będących stypendystami Fundacji, na zasadach określonych w regulaminie zbiórki publicznej XVII Dnia Papieskiego. W zbiórkę włączył się Samorząd Uczniowski oraz chętna młodzież. Młodzież odwiedziła w tym dniu wszystkie oddziały klasowe, grono pedagogiczne i pracowników naszej szkoły. Młodzież pod opieką pełnomocnika do spraw zbiórki uzbierała kwotę 216, 81 groszy, którą przekazała na konto fundacji.

                                                                                        Opracowała: Dominika Jarosz

 

Powiatowa Liga Lekkoatletyczna

W dniu 19.09.2017 na stadionie lekkoatletycznym w Twardogórze odbył się  Finał Powiatu Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali:
Dziewczęta:
Dominika Cieślak,  Roksana Zielińska,  Emilia Stolarczyk,  Wiktoria Bagińska,  Aleksandra Dylak, Aleksandra Kamińska,  Weronka Pietrzykowska,  Maja Jacak,  Beata Ratajczak,  Julia Janus, Klaudia Harwes,  Angelika Janicka
Chłopcy:
Dominik Smorawski,  Jakub Warczak,  Bartłomiej Tomaszewski , Kacper Podyma,  Marcel Durzyński, Karol Filipiak,  Tomasz Kamiński,  Mikołaj Kinalczyk,  Mateusz Skrobek,  Mateusz Kaczmarek, Marcin Smorawski,  Witold Gołdyn , Aleksander Jakubowski,  Kacper Ługowski
                         W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli   III  miejsce a dziewczęta  IV                 
Indywidualnie  uczniowie  uzyskali bardzo wysokie wyniki zdobywając miejsca na podium.
Kacper Podyma                      III mc w biegu na 60m
Tomasz Kamiński                   II mc w skoku w dal
Mateusz Skrobek                   III mc w skoku w dal
Dominika Cieślak                    I  mc  w biegu na 60 m
Aleksandra Kamńska             I mc  w skoku w dal
Marcin Smorawski                 I mc w pchnięciu kulą
Aleksander Jakubowski         II mc w pchnięciu kulą
Bartłomiej Tomaszewsk i      III mc w rzucie oszczepem

 

 

Wspomnienie o Lucynie Antonowicz, sycowskiej nauczycielce geografii

„Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie bliskich, ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami”.
2 sierpnia 2017r.  z głębokim żalem i niedowierzaniem  przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej serdecznej Koleżanki, Lucyny Antonowicz. Oto wspomnienia ukazujące Jej niezwykłą osobowość.
    Lucyna Antonowicz, z domu Gasztych, urodziła się po wojnie w Ochędzynie koło Wieruszowa. Jako dziecko wraz z rodziną przeprowadziła się do Sycowa. Tu skończyła szkołę podstawową, liceum ogólnokształcące, tu pracowała i mieszkała do końca swego życia. Sycowianom znana jest jako wspaniały, niezwykły nauczyciel oraz dobry i pogodny człowiek.
    Była absolwentką wrocławskiego studium nauczycielskiego i Wydziału Nauk Przyrodniczych w zakresie geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez siedem lat pracowała w szkole podstawowej w Goszczu. W 1973 roku podjęła pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie (później od 1999r. – gimnazjum), gdzie uczyła 29 lat. W pamięci wychowanków i ich rodziców zapisała się jako nauczyciel z powołania i przyjaciel młodzieży. Szybko i trafnie rozpoznawała cechy osobowe uczniów, potrafiła z nimi rozmawiać na różne tematy, poświęcała im dużo wolnego czasu, pomagała w niepowodzeniach i trudnych sytuacjach, cieszyła się z ich sukcesów i osiągnięć. Zawsze mogli na Nią liczyć, na Jej uśmiech i życzliwość. Lekcje geografii  w wykonaniu Lucyny nie były ani nudne, ani trudne, bo prowadziła je z pasją i zaangażowaniem. Nic dziwnego, że Jej podopieczni zdobywali tytuły laureatów w wielu konkursach, w tym wojewódzkich. Niektórzy z nich z geografią związali swoją przyszłość zawodową. Właśnie dzięki swojej Pani. Lucyna chętnie organizowała przeróżne wycieczki, by wraz z uczniami odkrywać piękno Ziemi i pogłębiać ich wrażliwość. O Jej zaangażowaniu zawodowym \świadczą liczne nagrody, m. in. Ministra Oświaty i Wychowania w 1978 roku, nagrody dyrektorskie, inspektorskie i te, najważniejsze dla Niej – tytuły najsympatyczniejszego nauczyciela.
    Lucyna była autorytetem nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli. Imponowała sumiennością, zdyscyplinowaniem, pomysłowością, podejściem do wychowanków i ofiarnością. Z własnej inicjatywy otaczała opieką i serdecznością kolegów po fachu, a zwłaszcza nowych pracowników szkoły, by czuli się jak w domu. Służyła dobrymi  radami, dzieliła się doświadczeniem zawodowym i życiowym. A wszystko robiła z życzliwością, szczerością i uśmiechem. Zadziwiała niezwykła pogodą ducha i otwartością na drugiego człowieka. Z łatwością nawiązywała kontakt i pierwsza oferowała pomoc. Wciąż aktywna, także na emeryturze tryskała energią i rozdawała bliskim oraz znajomym uśmiechy. Była również wrażliwa wobec zwierząt i roślin, dbała o nie, szanowała, a one to doceniały.
     Parafrazując słowa Jana Pawła II, o Lucynie trzeba powiedzieć, że była wielka – nie przez to, co posiadała, lecz przez to, kim była, nie przez to, co miała, lecz przez to, czym dzieliła się z innymi.
      Lucynko, mamy nadzieję, że kiedyś spotkamy się z Tobą…, otulisz nas swym ciepłem i podasz pomocną dłoń. Znów będziesz naszym opiekunem…  i może uda nam się wypić niejedną kawę.
     Do zobaczenia, Lucynko…
                                                                     Wdzięczni za wszystko
                                                                      koleżanki i koledzy

Pierwszy wspólny turniej SP 3 i Akademii Piłkarskiej Syców

Nowy rok szkolny rozpoczął się dla naszej szkoły na sportowo. 9 września nasza szkoła, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” działający przy szkole przy współpracy Akademii Piłkarskiej Syców zorganizowała turniej piłkarski w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Sportu”.
W turnieju wzięło udział blisko 60 dzieci z drużyn kategorii wiekowych orlików i żaków. Letnia pogoda, rodzinna atmosfera i wsparcie trenerów Filipa Potycza i Mateusza Hanyża pomogły młodym sportowcom. Nad przebiegiem turnieju czuwała także dyrekcja szkoły Anna Nowicka i Anna Szura oraz nauczycielka wychowania fizycznego Marta Wilkowska.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a nagrody w konkursie rzutów karnych ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3. Takich wydarzeń sportowych w naszej szkole z pewnością nie zabraknie. 

 

Współpraca SP3 i Centrum Nauki Kopernik

Z dniem pierwszego września swoja działalność rozpoczęła Szkoła Podstawowa  nr 3 w Sycowie przekształcona z istniejącego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Zanim jednak zabrzmiał pierwszy dzwonek nowa dyrekcja szkoły – Anna Nowicka i Anna Szura uczestniczyły w dwudniowej konferencji i warsztatach „Pokazać – Przekazać” w Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie. W planach SP3 jest powstanie „Centrum Edukacji Kreatywnej” z którego korzystać będą mogli nie tylko uczniowie SP3.

Inauguracja nowego roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek 04.09.2017 o godz. 9:00.

Msza św. w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła o godz. 10:30.
 
Wszyscy uczniowie klas I, IV, VII oraz klas gimnazjalnych otrzymają bezpłatnie podręczniki i wymagane ćwiczenia w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego.
Uczniowie zakupują podręczniki do nauki religii.

Zwracamy się również z prośbą o dostarczenie dokumentów potrzebnych do przyjęcia ucznia do Szkoły Podstawowej nr 3 (kserokopia aktu urodzenia, pesel, świadectwo ukończenia klasy III lub VI, zdjęcie).

Nasza szkoła kolejny raz najlepszą szkołą na Dolnym Śląsku!!!

W sobotę 9 września ulicami Wrocławia przemaszerował „Korowód Nadziei”, cykliczna impreza plenerowa organizowana na początku września przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły.
Na wrocławskim Rynku odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej „Szkoły dla Nadziei”. Nasza szkoła  przez ubiegły rok szkolny prowadziła akcje charytatywne wspierające Przylądek Nadziei – były to m.in. „słodkie piątki dla Przylądka”, zbieranie nakrętek, kiermasz charytatywny podczas Zlotu Mikołajów, akcja 1 % dla Przylądka, czy zorganizowanie akcji „Nadzieja zamiast kwiatka”. Niewątpliwie ważnym elementem wspierania kliniki były odwiedziny chorych pacjentów w klinice i organizacja zajęć w ramach Klubu Odkrywcy. W sobotnie popołudnie na Rynku Wrocławskim uczniowie odebrali główną nagrodę  w kategorii gimnazja. 

To już po raz drugi jesteśmy najlepszym gimnazjum na Dolnym Śląsku!!!                           

To zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół naszej szkoły, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie, a od 1 września Szkoły Podstawowej nr 3. Przecież I miejsce zobowiązuje !!!

 

Szkolny konkurs wiedzy o historii Sycowa i rodu Biron von Curland 2016/17

30 września 2016 odbyła się w naszym gimnazjum kolejna edycja konkursu sprawdzającego wiedzę uczniów dotyczącą historii Sycowa i związanego z tą historią rodu Biron von Curland. Konkurs zorganizowano na dwóch płaszczyznach. Pierwsza zachęcała uczniów do wykonania gadżetów-pamiątek związanych z tematyką konkursową. Przyznano 2 pierwsze miejsca: Natalii Zajdler z klasy 3e za wykonanie kalendarza oraz Juliuszowi Hryniewieckiemu z klasy 1a za wykonanie kart „Czarny Piotruś” poświęconych rodzinie Biron i budowlom przez nich zbudowanych. 16 chętnych uczniów przystąpiło do rozwiązywania zadań konkursowych w części drugiej. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością historyczną dotyczącą „małej ojczyzny”. Zwycięzcą został Jakub Cukier z klasy 3b, kolejne miejsca zajęły Oliwia Cybińska z klasy 3c oraz Julia Bernacka z klasy 3b. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrodzeni zostali książkami Agaty Christie w j. niemieckim.
Konkurs zorganizowały Anna Hryniewiecka i Małgorzata Gandecka.

Czytaj więcej: Szkolny konkurs wiedzy o historii Sycowa i rodu Biron von Curland 2016/17

REGULAMIN UCZESTNICTWA I REKRUTACJI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W SYCOWIE w projekcie pn. „TIK„– Twórcza Innowacyjna Kreatywna szkoła ”

1. Projekt „ TIK –Twótcza Innowacyjna  Kreatywna  szkoła” jest realizowany w ramach : Oś Priorytetowa:Edukacja

Działanie: Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej  i ponadgimnazjalnej

Poddziałanie: Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej  i  ponadgimnazjalnej

2. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3. Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji kluczowych, ukształtowanie właściwych postaw i zwiększenie umiejętności niezbędnych na rynku pracy u 723 uczniów uczęszczających do szkół   w Sycowie

4. Projekt realizowany będzie od 01.08.2017 r. do 30.06.2019r.

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin Rekrutacji G.pdf)Regulamin rekrutacji do projektu TIK[ ]480 kB

Gimnazjaliści ponownie na św. Marku

W czwartek 22 czerwca 2017, w przedostatnim dniu roku szkolnego grupa 21 uczniów naszego gimnazjum pod opieką Anny Hryniewieckiej, Małgorzaty Gandeckiej oraz ks. Adama Mikulskiego udała się pieszą wycieczką na św. Marek. Jak co roku gimnazjaliści chcieli upamiętnić pochowanych na tamtejszym cmentarzu zasłużonych dla Sycowa: dawnych proboszczów parafii św. Piotra i Pawła ks. Ignacego Kupca i ks. Będę Hahna oraz  kronikarza i długoletniego dyrektora Szkoły Katolickiej (obecnie budynek gimnazjum)  Josepha Franzkowskiego. Uczniowie wysłuchali opowieści o ich życiu i zasługach dla naszego miasta przedstawionych przez ucznia klasy drugiej Grzegorza Kaczmarka, który tym postaciom poświęcił swój projekt gimnazjalny. Na grobach złożono kwiaty, zapalono znicze, odmówiono w ciszy modlitwę. Dzięki uprzejmości pani Włoszczowskiej opiekującej się drewnianym XVII-wiecznym kościółkiem, obejrzeliśmy jego zabytkowe wnętrze i wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Patrona szkoły „Barkę”. W drodze powrotnej przy stacji XII Drogi Krzyżowej odmówiliśmy modlitwę w intencji społeczności szkolnej.

Czytaj więcej: Gimnazjaliści ponownie na św. Marku