„Oleśnickie Bidy”

Nasza szkoła bierze udział w zbiórce akcesoriów na rzecz zwierząt ze schroniska. Ludzie coraz częściej porzucają swoich pupilów, biorąc udział w tej akcji możemy pomóc odmienić ich los. 

Zbieramy:

 • Koce do bud,
 • Ręczniki,
 • Gazety do kociarek,
 • Mokre karmy dla psów i kotów,
 • Środki typu domestos,
 • Płyny do dezynfekcji,
 • Mopy,
 • Wiadra,
 • Ręczniki papierowe,
 • Rękawiczki lateksowe,
 • Worki na śmieci,

Wszelkie podarunki prosimy oddawać w ręce Pani Nowak lub Pana Stasiaka. Każdy ma coś, co może dać innym. W imieniu zwierząt bardzo dziękujemy!

Dolnoślązak Umie Pływać

30 uczniów klas 1 bierze udział w projekcie realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego "DOLNOŚLĄZAK UMIE PŁYWAĆ". Realizatorem programu jest Dolnośląska Federacja Sportu. Uczniowie uczestniczą w bezpłatnych zajęciach nauki pływania na pływalni "Oceanik" w Ostrzeszowie. 

Głównym celem projektu jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez nich podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. W czasie zajęć dzieci będą oswajać się z wodą, opanowywać kolejne umiejętności związane z nauką pływania, ale przede wszystkim wspaniale się bawić. 

 

Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej oraz konkurs plastyczny w ramach obchodów Sycowskich Dni Trzeźwości

Takie talenty ma nasza szkoła. Uczennica klasy 1b Nela Urbańska, 26 października zaprezentowała swoje umiejętności wokalne podczas Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Nela zaśpiewała piosenkę pt. „Jesień”  i w kategorii klas  I-III zdobyła wyróżnienie. Wielki sukces odniosły również nasze uczennice w kategorii kl. 7 i gimnazjalnych: 1 miejsce w festiwalu zajęła Aleksandra Kowalczyk z klasy 2a, a 3 miejsce w tej samej kategorii Kinga Mielcarek również z klasy 2a. Natomiast uczennica również klasy 1b Izabela Kromka zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym w ramach obchodów “Sycowskich Dni trzeźwości”, a Szymon Badowski zdobył w tym konkursie wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczniom!!!

 

Szukali inspiracji do nowych podróży…

Niedziela 22 października była wyjątkowa dla uczniów naszej szkoły.  Członkowie Klubu National Geographic uczestniczyli w Festiwalu Podróżników National Geographic oraz Międzynarodowych Targach Turystycznych w Nadarzynie.  Harmonogram napięty, ale spotkanie z wybitnym himalaistą Krzysztofem Wielickim, który wspiera działalność klubu oraz podróżniczką i dziennikarką Martyną Wojciechowską było obowiązkowym punktem festiwalu. Krzysztof Wielicki opowiadał o wyprawach w Himalaje i o planowanej wyprawie narodowej na K2, którą będzie kierował. Spotkanie z Martyną to opowieść  o „Kobiecie na krańcu świata” i pierwszej bohaterce serii Carmen Rojas, która odwiedziła Polskę.

Młodzież miała również okazję poznać wyjątkowego podróżnika Aleksandra Dobę, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej wyłącznie dzięki sile mięśni, a w 2015r. zdobył prestiżowy tytuł „Podróżnika Roku” National Geographic.

 

„PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

Biblioteka szkolna SP nr 3 w Sycowie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”. Jeśli masz w domu książkę , której już nie czytasz, a jest w bardzo dobrym stanie i chcesz się nią podzielić z innymi-ofiaruj ją naszej bibliotece (najpierw zapytaj Rodziców).Może to być literatura dziecięca, młodzieżowa, komiksy, lektury. Wzbogaci to nasz księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa, zwłaszcza w klasach młodszych. Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją o darczyńcy (możesz zastrzec anonimowość). Otrzymasz również ocenę wzorową z zachowania 

Nauczyciel bibliotekarz: M. Jakubczak

Sprawozdanie ze zbiórki Dzieła Nowego Tysiąclecia

W dniu 09.10.2017r w naszej Szkole Podstawowej nr 3 w Sycowie została przeprowadzona zbiórka na sfinansowanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów, będących stypendystami Fundacji, na zasadach określonych w regulaminie zbiórki publicznej XVII Dnia Papieskiego. W zbiórkę włączył się Samorząd Uczniowski oraz chętna młodzież. Młodzież odwiedziła w tym dniu wszystkie oddziały klasowe, grono pedagogiczne i pracowników naszej szkoły. Młodzież pod opieką pełnomocnika do spraw zbiórki uzbierała kwotę 216, 81 groszy, którą przekazała na konto fundacji.

                                                                                        Opracowała: Dominika Jarosz

 

"Cyrk Fizyczny"

17 października 2017r uczniowie klasy 7d uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Cyrk Fizyczny to pokaz przeróżnych, spektakularnych doświadczeń z różnych działów fizyki, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez młodzież. Nasi uczniowie chętnie zgłaszali się do wspólnego przeprowadzania eksperymentów wraz z prowadzącym dr Bartoszem Strzelczykiem. Jak się okazało fizyka nie musi być  trudna i nieciekawa.

 

Powiatowa Liga Lekkoatletyczna

W dniu 19.09.2017 na stadionie lekkoatletycznym w Twardogórze odbył się  Finał Powiatu Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali:
Dziewczęta:
Dominika Cieślak,  Roksana Zielińska,  Emilia Stolarczyk,  Wiktoria Bagińska,  Aleksandra Dylak, Aleksandra Kamińska,  Weronka Pietrzykowska,  Maja Jacak,  Beata Ratajczak,  Julia Janus, Klaudia Harwes,  Angelika Janicka
Chłopcy:
Dominik Smorawski,  Jakub Warczak,  Bartłomiej Tomaszewski , Kacper Podyma,  Marcel Durzyński, Karol Filipiak,  Tomasz Kamiński,  Mikołaj Kinalczyk,  Mateusz Skrobek,  Mateusz Kaczmarek, Marcin Smorawski,  Witold Gołdyn , Aleksander Jakubowski,  Kacper Ługowski
                         W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli   III  miejsce a dziewczęta  IV                 
Indywidualnie  uczniowie  uzyskali bardzo wysokie wyniki zdobywając miejsca na podium.
Kacper Podyma                      III mc w biegu na 60m
Tomasz Kamiński                   II mc w skoku w dal
Mateusz Skrobek                   III mc w skoku w dal
Dominika Cieślak                    I  mc  w biegu na 60 m
Aleksandra Kamńska             I mc  w skoku w dal
Marcin Smorawski                 I mc w pchnięciu kulą
Aleksander Jakubowski         II mc w pchnięciu kulą
Bartłomiej Tomaszewsk i      III mc w rzucie oszczepem

 

 

XI Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Młodzi świętemu Janowi Pawłowi II”

Dnia 26 października 2017 roku odbył się Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Centrum kształcenia ustawicznego w Przygodzicach.
W przeglądzie uczestniczyły uczennice naszej szkoły. Wykonały piosenkę pod tytułem Nadzieja. Oprócz śpiewających osób z naszej szkoły były także osoby wspierające naszych artystów. Opiekunami naszych muzyków byli Pani Dominka Jarosz i ks. Adam Mikulski. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie. Gratulujemy naszemu zespołowi za udział i piękny występ. Życzymy dalszych sukcesów na scenach konkursowych.
     

  Opracował Ks. Adam Mikulski

 

Wspomnienie o Lucynie Antonowicz, sycowskiej nauczycielce geografii

„Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie bliskich, ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami”.
2 sierpnia 2017r.  z głębokim żalem i niedowierzaniem  przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej serdecznej Koleżanki, Lucyny Antonowicz. Oto wspomnienia ukazujące Jej niezwykłą osobowość.
    Lucyna Antonowicz, z domu Gasztych, urodziła się po wojnie w Ochędzynie koło Wieruszowa. Jako dziecko wraz z rodziną przeprowadziła się do Sycowa. Tu skończyła szkołę podstawową, liceum ogólnokształcące, tu pracowała i mieszkała do końca swego życia. Sycowianom znana jest jako wspaniały, niezwykły nauczyciel oraz dobry i pogodny człowiek.
    Była absolwentką wrocławskiego studium nauczycielskiego i Wydziału Nauk Przyrodniczych w zakresie geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez siedem lat pracowała w szkole podstawowej w Goszczu. W 1973 roku podjęła pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie (później od 1999r. – gimnazjum), gdzie uczyła 29 lat. W pamięci wychowanków i ich rodziców zapisała się jako nauczyciel z powołania i przyjaciel młodzieży. Szybko i trafnie rozpoznawała cechy osobowe uczniów, potrafiła z nimi rozmawiać na różne tematy, poświęcała im dużo wolnego czasu, pomagała w niepowodzeniach i trudnych sytuacjach, cieszyła się z ich sukcesów i osiągnięć. Zawsze mogli na Nią liczyć, na Jej uśmiech i życzliwość. Lekcje geografii  w wykonaniu Lucyny nie były ani nudne, ani trudne, bo prowadziła je z pasją i zaangażowaniem. Nic dziwnego, że Jej podopieczni zdobywali tytuły laureatów w wielu konkursach, w tym wojewódzkich. Niektórzy z nich z geografią związali swoją przyszłość zawodową. Właśnie dzięki swojej Pani. Lucyna chętnie organizowała przeróżne wycieczki, by wraz z uczniami odkrywać piękno Ziemi i pogłębiać ich wrażliwość. O Jej zaangażowaniu zawodowym \świadczą liczne nagrody, m. in. Ministra Oświaty i Wychowania w 1978 roku, nagrody dyrektorskie, inspektorskie i te, najważniejsze dla Niej – tytuły najsympatyczniejszego nauczyciela.
    Lucyna była autorytetem nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli. Imponowała sumiennością, zdyscyplinowaniem, pomysłowością, podejściem do wychowanków i ofiarnością. Z własnej inicjatywy otaczała opieką i serdecznością kolegów po fachu, a zwłaszcza nowych pracowników szkoły, by czuli się jak w domu. Służyła dobrymi  radami, dzieliła się doświadczeniem zawodowym i życiowym. A wszystko robiła z życzliwością, szczerością i uśmiechem. Zadziwiała niezwykła pogodą ducha i otwartością na drugiego człowieka. Z łatwością nawiązywała kontakt i pierwsza oferowała pomoc. Wciąż aktywna, także na emeryturze tryskała energią i rozdawała bliskim oraz znajomym uśmiechy. Była również wrażliwa wobec zwierząt i roślin, dbała o nie, szanowała, a one to doceniały.
     Parafrazując słowa Jana Pawła II, o Lucynie trzeba powiedzieć, że była wielka – nie przez to, co posiadała, lecz przez to, kim była, nie przez to, co miała, lecz przez to, czym dzieliła się z innymi.
      Lucynko, mamy nadzieję, że kiedyś spotkamy się z Tobą…, otulisz nas swym ciepłem i podasz pomocną dłoń. Znów będziesz naszym opiekunem…  i może uda nam się wypić niejedną kawę.
     Do zobaczenia, Lucynko…
                                                                     Wdzięczni za wszystko
                                                                      koleżanki i koledzy