Zmiany w sposobie regulowania opłat za obiady i herbatę w szkole

Szanowni Państwo,

w związku ze zmianą organizacji Zespołu Oświaty Samorządowej w Sycowie oraz centralizacją podatku VAT od 01.01.2017r. w jednostkach oświatowych wprowadza się obrót bezgotówkowy. Dlatego wpłaty rodziców za wyżywienie muszą być wpłacane na rachunek bankowy. Nie ma możliwości zapłaty za obiad lub herbatę w szkole.

Dane do przelewu:

Gimnazjum im. Jana Pawła II ul. Kościelna 3, 56-500 Syców

BS o/Namysłów 23 8890 0001 0936 9715 2009 0002

tytułem opłata za obiad lub herbatę miesiąc.............

imię i nazwisko dziecka...... klasa ........

Opłaty należy uiszczać da 10 każdego miesiąca.

Czwartkowe przerwy z książką.

UWAGA !!!

Biblioteka szkolna zaprasza na ciekawe spędzanie czasu w czwartki na długiej przerwie po 3 lekcji !!! Przyjdź, posłuchaj fragmentów interesujących książek. Początek 1 grudnia (oczywiście w czwartek)

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa

W roku szkolnym 2016-2017 odbędzie się kolejna edycja Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży “Uczę się bezpiecznie żyć”, 13 ogólnie, 9 dolnośląska, o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa, a także od 4 lat o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizatorami są tradycyjnie Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa.
Jak co roku, także obecnie, Konkurs adresowany jest do przedszkoli (dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne), szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa

Sprawozdanie z inscenizacji pt. „Kwiatki Jana Pawła II ”

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 25 października 2016r.  w  ramach obchodów Dnia Papieskiego  w Centrum Kultury w Sycowie miała miejsce  inscenizacja pt. „Kwiatki  Jana Pawła II ”. Przygotowali ją wybrani uczniowie klas drugich w celu przybliżenia postaci Jana Pawła II, patrona naszej szkoły, nowym kolegom, pierwszoklasistom.

Scenariusz tego przedstawienia został napisany w oparciu o książkę  „Kwiatki  Jana Pawła II ” opracowaną przez Janusza Poniewierskiego.

Uczniowie klas drugich zaprezentowali krótkie obrazy z życia patrona naszej szkoły, począwszy od jego lat szkolnych, poprzez posługę kapłańską, a skończywszy na okresie pontyfikatu. Były to sceny zarówno zabawne, jak i wzruszające, zachęcające do zadumy.

Inscenizacja przybliżyła gimnazjalistom życie Ojca Świętego, jego osobowość, wrażliwość wobec drugiego człowieka oraz dystans do samego siebie i funkcji, jaką przyszło mu pełnić.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z inscenizacji pt. „Kwiatki Jana Pawła II ”

Nie możemy pomóc Każdemu, ale Każdy może pomóc Komuś!

Druga!! Edycja Szlachetnej Paczki w Naszym Gimnazjum

 Tworzymy paczkę dla czteroosobowej rodziny:

1.Potrzeby priorytetowe: poduszka, blender, pościel, pampersy rozmiar 3 (dla osoby dorosłej)

Odzież i obuwie: buty zimowe/jesienne dla Taty rozmiar 46, buty zimowe/jesienne dla  syna rozmiar 46

 2.Żywność: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżemy, warzywa w puszkach.

 3.Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do zębów.

4. Szczególne upominki: słodycze, kolczyki  lub wisiorek dla siostry

Wszelkie informacje u Dominiki  Jarosz, rzeczy zbieramy w Sali 50, paczkę pakować będziemy z całą społecznością szkolną na holu szkoły 09.12.2016r.

Czytaj więcej: Nie możemy pomóc Każdemu, ale Każdy może pomóc Komuś!

Konkurs na spot filmowy pt. "CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ"

Informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzi kampanię społeczną „CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ”,  w ramach której zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na spot filmowy dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zagrożenia tlenkiem węgla.

Uwaga osoby biorące udział w konkursie otrzymują z informatyki dodatkową ocenę! 

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin konkursu CZAD I OGIE+â. OBUD+¦ CZUJNO+ܦć.pdf)regulamin konkursu CZAD I OGIE+â. OBUD+¦ CZUJNO+ܦć.pdf[Regulamin konkursu na spot filmowy pt. Czad i ogień. Obudź czujność.]429 kB

Warsztaty na Uniwersytecie Wrocławskim

W ramach rozwijania zainteresowań i uzdolnień grupa uczniów naszego gimnazjum  z klas matematyczno-przyrodniczych 1a i 2a wraz z opiekunkami: Grażyną Roztocką i Anną Nowicką uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Pierwsze warsztaty odbyły się na Wydziale Fizyki, a ich tematem była „Fizyka w niskich temperaturach”. Zajęcia poprowadził dr Tomasz Greczyło. Uczniowie mieli okazję przygotować i wykonać szereg doświadczeń fizycznych demonstrujących zachowanie się materii w niskich temperaturach. Dzięki wykorzystaniu ciekłego azotu zakres temperatur, w których  były prowadzone eksperymenty sięgał nawet 80 Kelwinów. Podczas zajęć wykorzystywane były materiały i sprzęt przygotowany w ramach realizacji projektu międzynarodowego poświęconego zjawiskom towarzyszącym nadprzewodnictwu.

Po chwili przerwy uczniowie udali się na kolejne warsztaty tym razem  do Muzeum Geologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uczyli się jak określać podstawowe cechy fizyczne minerałów takie jak np. barwa, pokrój czy twardość. Ponadto korzystając z specjalnie przygotowanych kart identyfikowali minerały na podstawie oznaczonych przez siebie cech. Następnie uczestnicy warsztatów poznali rodzaje skał ze względu na ich genezę oraz uczyli się  odróżnić skałę osadową od skały metamorficznej lub magmowej. Dowiedzieli  się jak opisać teksturę, a jak strukturę skały i w jaki sposób badamy jej skład mineralny.

Czytaj więcej: Warsztaty na Uniwersytecie Wrocławskim

Niemożliwe nie istnieje!!!

We wrześniu 2015 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Szkoły dla Nadziei” zorganizowanej przez fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Akcja miała zachęcić dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół do zaangażowania w pomoc małym podopiecznym fundacji, pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. 3 września odbyło się podsumowanie akcji podczas Korowodu Nadziei na wrocławskim Rynku. Tam też na naszych uczniów czekała niespodzianka. Zajęli I miejsce w kategorii „gimnazja”. Nagrodę z rąk prezes fundacji Agnieszki Aleksandrowicz odebrała koordynator akcji Anna Nowicka wraz z młodzieżą naszej szkoły.  Nagroda wyjątkowa – spotkanie całej szkoły z Martyną Wojciechowską, ambasadorką Przylądka Nadziei.

Czytaj więcej: Niemożliwe nie istnieje!!!

„Podróż z Małym Księciem”

18 listopada 2016r.  120 uczniów naszego gimnzazjum miało okazję obejrzeć w Centrum Kultury w Sycowie spektakl muzyczny pt. „Mały Książę” przygotowany przez wrocławski Teatr Neon.   „Mały Książę” będący adaptacją książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to ponadczasowa opowieść o miłości, przyjaźni i śmierci, o poszukiwani własnej drogi. Młodzi widzowie poznali ważne prawdy, którymi należy kierować się w życiu: Stajesz się odpowiedzialny na  zawsze  za to, co się oswoiłeś, Dobrze widzi się tylko sercem.  Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Twórcy spektaklu: Jan Naturski (reżyser), Grzegorz Mazoń (autor muzyki), Barbara Olech (choreograf) oraz pięcioro znakomitych aktorów (Wojciech Marcinkowski, Wojciech Dereń, Emilia Paja, Monika Malec, Michał Zborowski) przygotowali fantastyczną podróż po pięknej i bezkresnej przestrzeni, która odbyła  się nie tylko na scenie, ale  także w  sercach i umysłach widzów.

Po przedstawieniu uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego  mogli porozmawiać z aktorami na temat pracy nad spektaklem, kreoawania ról, wad i zalet pracy aktora. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Agata Grzesiak

Czytaj więcej: „Podróż z Małym Księciem”

Dbajmy o środowisko!!

Nasza szkoła bierze udział w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Zużytych baterii. Baterie zbierane do tej pory zostały zwarzone i spakowane. Ich waga łączna to 132 kg. Ale nie chcemy na tym poprzestać!!! W naszych domach są zużyte baterie, które nauczyciele mogą wrzucać do pojemnika w pokoju nauczycielskim, a dzieci oddawać do specjalnych pojemników u p. Teresy Leszczyny w sali 33 lub u p. Pauliny Dziębor w sali 12. Tym samym dbamy o nasze środowisko.

Jedna bateria od zegarka potrafi skazić 400l wody (to tyle, ile zużywa człowiek rocznie na herbatę!!!).