„Prezentujemy talenty aktorskie i muzyczne”

3 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sycowie odbyło się IX Integracyjne Spotkanie „Mam Talent”  mające na celu promocję artystycznych zdolności dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały uczennice koła teatralnego, które przygotowały inscenizację bajki Ignacego Krasickiego „Czapla, ryby i rak”, oraz  Aleksandra Kowalczyk z klasy Ia, jednocześnie uczennica sycowskiej szkoły muzycznej. Ola brawurowo wykonała na skrzypcach „Czardasza” Montiego.

Czytaj więcej: „Prezentujemy talenty aktorskie i muzyczne”

Konkurs szkolny "Oddal to"

Koło przyrodnicze działające w naszej szkole ogłasza konkurs pt. "Oddal to", którego zadaniem jest wykonanie pracy plastyczno-fotograficznej (np. kolaż, plakat, zdjęcia z hasłami itd.). Motywem przewodnim jest ukazanie czynników szkodliwych dla zdrowia (np. niezdrowa żywność używki, choroby związane z odżywianiem, brak ruchu itp.) w taki sposób aby stworzyć reklamę zdrowego stylu życia.   

Czytaj więcej: Konkurs szkolny "Oddal to"

Projekt Młody Sherlock Holmes

Jak wspaniałe i tajemnicze miejsca skrywa Dolny Śląsk mogą przekonać się uczniowie klasy językowej (IId) oraz nauczyciele: Bożena Miller, Magdalena Żyłka, Agata Grzesiak i Michał Kaschytza, którzy uczestniczą w projekcie finansowanym przez Fundację PZU.W ramach projektu pt. „Młody Sherlock Holmes” uczniowie uczestniczą w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez wykładowcę ze Szkoły Fotografii we Wrocławiu i warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę wrocławskiego Teatru Komedii.

Czytaj więcej: Projekt Młody Sherlock Holmes

"Zgaś Ryzyko, czyli bądź bezpieczny w domu"

Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w konkursie pt. "Zgaś Ryzyko, czyli bądź bezpieczny w domu". Celem konkursu jest popularyzacja tematyki ochrony przeciwpożarowej i podniesienie świadomości z zakresu bezpieczeństwa. Praca polega na realizacji krótkiego filmu według własnego scenariusza na wybrane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa:

  • Jak się zachowasz, gdy zauważysz pożar w swoim mieszkaniu?
  • Niebezpieczny i trujacy czad
  • Jak zapobiegać pożarom?
  • Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się pożaru?

Regulamin konkursu „Zgaś Ryzyko, czyli bądź bezpieczny w domu”.

Ubezpieczenie NNW dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017

Szanowni Rodzice,

w zakresie ubezpieczenia NNW dla uczniów, nasza szkoła zdecydowała się przyjąć ofertę grupowego ubezpieczenia proponowaną przez AXA za pośrednictwem Bezpieczny.pl.

Rada Rodziców podjęła decyzję o wyborze wariantu II ze składką roczną 33 zł.

Czytaj więcej: Ubezpieczenie NNW dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017

Konkurs szkolny "Cyber... to też przemoc"

Drodzy Uczniowie!
W ramach Sycowskich Dni Trzeźwości ogłaszamy konkurs - prace przygotowane przy użyciu nowoczesnych technologii na temat "Cyber.. to też przemoc " ( prace mogą dotyczyć wszelkich niebezpieczeństw, które związane są z nowoczesnymi technologiami - tablety, komputery, telefony itp. lub pozytywnych stron w/w technologii).
Prace należy złożyć w gabinecie pedagogów do dnia 7.10.2016r.
21.10.2016r. w Urzędzie Miasta i Gminy zwycięzcy zostanie przyznana nagroda.

Uwaga: Projekty można realizować indywidualnie lub też grupowo w klasie. Wszystkie osoby zaangażowane w produkcję prezentacji/filmu otrzymują dodatkowa ocenę z informatyki oraz pochwałę za aktywność.

Wyprawka szkolna 2016r.

Podstawowe informacje o dofinansowaniu zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017

Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych ( Dz. U. z 2016r. Poz. 1045)

I. KOMU PRZYSŁUGUJE DOFINANSOWANIE NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

Czytaj więcej: Wyprawka szkolna 2016r.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września - w poniedziałek o godz. 13:00 - nauczyciele języków obcych organizują obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Lekcje w tym dniu skracamy o 15 min. - 7. lekcja zakończy się o 12:45. Harmonogram dnia będzie wisiał w pokoju nauczycielskim na tablicy zastępstw.