„PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

Biblioteka szkolna SP nr 3 w Sycowie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”. Jeśli masz w domu książkę , której już nie czytasz, a jest w bardzo dobrym stanie i chcesz się nią podzielić z innymi-ofiaruj ją naszej bibliotece (najpierw zapytaj Rodziców).Może to być literatura dziecięca, młodzieżowa, komiksy, lektury. Wzbogaci to nasz księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa, zwłaszcza w klasach młodszych. Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją o darczyńcy (możesz zastrzec anonimowość). Otrzymasz również ocenę wzorową z zachowania 

Nauczyciel bibliotekarz: M. Jakubczak

"Cyrk Fizyczny"

17 października 2017r uczniowie klasy 7d uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Cyrk Fizyczny to pokaz przeróżnych, spektakularnych doświadczeń z różnych działów fizyki, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez młodzież. Nasi uczniowie chętnie zgłaszali się do wspólnego przeprowadzania eksperymentów wraz z prowadzącym dr Bartoszem Strzelczykiem. Jak się okazało fizyka nie musi być  trudna i nieciekawa.

 

XI Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Młodzi świętemu Janowi Pawłowi II”

Dnia 26 października 2017 roku odbył się Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Centrum kształcenia ustawicznego w Przygodzicach.
W przeglądzie uczestniczyły uczennice naszej szkoły. Wykonały piosenkę pod tytułem Nadzieja. Oprócz śpiewających osób z naszej szkoły były także osoby wspierające naszych artystów. Opiekunami naszych muzyków byli Pani Dominka Jarosz i ks. Adam Mikulski. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie. Gratulujemy naszemu zespołowi za udział i piękny występ. Życzymy dalszych sukcesów na scenach konkursowych.
     

  Opracował Ks. Adam Mikulski

 

Sprawozdanie ze zbiórki Dzieła Nowego Tysiąclecia

W dniu 09.10.2017r w naszej Szkole Podstawowej nr 3 w Sycowie została przeprowadzona zbiórka na sfinansowanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów, będących stypendystami Fundacji, na zasadach określonych w regulaminie zbiórki publicznej XVII Dnia Papieskiego. W zbiórkę włączył się Samorząd Uczniowski oraz chętna młodzież. Młodzież odwiedziła w tym dniu wszystkie oddziały klasowe, grono pedagogiczne i pracowników naszej szkoły. Młodzież pod opieką pełnomocnika do spraw zbiórki uzbierała kwotę 216, 81 groszy, którą przekazała na konto fundacji.

                                                                                        Opracowała: Dominika Jarosz

 

Powiatowa Liga Lekkoatletyczna

W dniu 19.09.2017 na stadionie lekkoatletycznym w Twardogórze odbył się  Finał Powiatu Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali:
Dziewczęta:
Dominika Cieślak,  Roksana Zielińska,  Emilia Stolarczyk,  Wiktoria Bagińska,  Aleksandra Dylak, Aleksandra Kamińska,  Weronka Pietrzykowska,  Maja Jacak,  Beata Ratajczak,  Julia Janus, Klaudia Harwes,  Angelika Janicka
Chłopcy:
Dominik Smorawski,  Jakub Warczak,  Bartłomiej Tomaszewski , Kacper Podyma,  Marcel Durzyński, Karol Filipiak,  Tomasz Kamiński,  Mikołaj Kinalczyk,  Mateusz Skrobek,  Mateusz Kaczmarek, Marcin Smorawski,  Witold Gołdyn , Aleksander Jakubowski,  Kacper Ługowski
                         W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli   III  miejsce a dziewczęta  IV                 
Indywidualnie  uczniowie  uzyskali bardzo wysokie wyniki zdobywając miejsca na podium.
Kacper Podyma                      III mc w biegu na 60m
Tomasz Kamiński                   II mc w skoku w dal
Mateusz Skrobek                   III mc w skoku w dal
Dominika Cieślak                    I  mc  w biegu na 60 m
Aleksandra Kamńska             I mc  w skoku w dal
Marcin Smorawski                 I mc w pchnięciu kulą
Aleksander Jakubowski         II mc w pchnięciu kulą
Bartłomiej Tomaszewsk i      III mc w rzucie oszczepem

 

 

Współpraca SP3 i Centrum Nauki Kopernik

Z dniem pierwszego września swoja działalność rozpoczęła Szkoła Podstawowa  nr 3 w Sycowie przekształcona z istniejącego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Zanim jednak zabrzmiał pierwszy dzwonek nowa dyrekcja szkoły – Anna Nowicka i Anna Szura uczestniczyły w dwudniowej konferencji i warsztatach „Pokazać – Przekazać” w Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie. W planach SP3 jest powstanie „Centrum Edukacji Kreatywnej” z którego korzystać będą mogli nie tylko uczniowie SP3.

Wspomnienie o Lucynie Antonowicz, sycowskiej nauczycielce geografii

„Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie bliskich, ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami”.
2 sierpnia 2017r.  z głębokim żalem i niedowierzaniem  przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej serdecznej Koleżanki, Lucyny Antonowicz. Oto wspomnienia ukazujące Jej niezwykłą osobowość.
    Lucyna Antonowicz, z domu Gasztych, urodziła się po wojnie w Ochędzynie koło Wieruszowa. Jako dziecko wraz z rodziną przeprowadziła się do Sycowa. Tu skończyła szkołę podstawową, liceum ogólnokształcące, tu pracowała i mieszkała do końca swego życia. Sycowianom znana jest jako wspaniały, niezwykły nauczyciel oraz dobry i pogodny człowiek.
    Była absolwentką wrocławskiego studium nauczycielskiego i Wydziału Nauk Przyrodniczych w zakresie geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez siedem lat pracowała w szkole podstawowej w Goszczu. W 1973 roku podjęła pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie (później od 1999r. – gimnazjum), gdzie uczyła 29 lat. W pamięci wychowanków i ich rodziców zapisała się jako nauczyciel z powołania i przyjaciel młodzieży. Szybko i trafnie rozpoznawała cechy osobowe uczniów, potrafiła z nimi rozmawiać na różne tematy, poświęcała im dużo wolnego czasu, pomagała w niepowodzeniach i trudnych sytuacjach, cieszyła się z ich sukcesów i osiągnięć. Zawsze mogli na Nią liczyć, na Jej uśmiech i życzliwość. Lekcje geografii  w wykonaniu Lucyny nie były ani nudne, ani trudne, bo prowadziła je z pasją i zaangażowaniem. Nic dziwnego, że Jej podopieczni zdobywali tytuły laureatów w wielu konkursach, w tym wojewódzkich. Niektórzy z nich z geografią związali swoją przyszłość zawodową. Właśnie dzięki swojej Pani. Lucyna chętnie organizowała przeróżne wycieczki, by wraz z uczniami odkrywać piękno Ziemi i pogłębiać ich wrażliwość. O Jej zaangażowaniu zawodowym \świadczą liczne nagrody, m. in. Ministra Oświaty i Wychowania w 1978 roku, nagrody dyrektorskie, inspektorskie i te, najważniejsze dla Niej – tytuły najsympatyczniejszego nauczyciela.
    Lucyna była autorytetem nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli. Imponowała sumiennością, zdyscyplinowaniem, pomysłowością, podejściem do wychowanków i ofiarnością. Z własnej inicjatywy otaczała opieką i serdecznością kolegów po fachu, a zwłaszcza nowych pracowników szkoły, by czuli się jak w domu. Służyła dobrymi  radami, dzieliła się doświadczeniem zawodowym i życiowym. A wszystko robiła z życzliwością, szczerością i uśmiechem. Zadziwiała niezwykła pogodą ducha i otwartością na drugiego człowieka. Z łatwością nawiązywała kontakt i pierwsza oferowała pomoc. Wciąż aktywna, także na emeryturze tryskała energią i rozdawała bliskim oraz znajomym uśmiechy. Była również wrażliwa wobec zwierząt i roślin, dbała o nie, szanowała, a one to doceniały.
     Parafrazując słowa Jana Pawła II, o Lucynie trzeba powiedzieć, że była wielka – nie przez to, co posiadała, lecz przez to, kim była, nie przez to, co miała, lecz przez to, czym dzieliła się z innymi.
      Lucynko, mamy nadzieję, że kiedyś spotkamy się z Tobą…, otulisz nas swym ciepłem i podasz pomocną dłoń. Znów będziesz naszym opiekunem…  i może uda nam się wypić niejedną kawę.
     Do zobaczenia, Lucynko…
                                                                     Wdzięczni za wszystko
                                                                      koleżanki i koledzy

Nasza szkoła kolejny raz najlepszą szkołą na Dolnym Śląsku!!!

W sobotę 9 września ulicami Wrocławia przemaszerował „Korowód Nadziei”, cykliczna impreza plenerowa organizowana na początku września przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły.
Na wrocławskim Rynku odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej „Szkoły dla Nadziei”. Nasza szkoła  przez ubiegły rok szkolny prowadziła akcje charytatywne wspierające Przylądek Nadziei – były to m.in. „słodkie piątki dla Przylądka”, zbieranie nakrętek, kiermasz charytatywny podczas Zlotu Mikołajów, akcja 1 % dla Przylądka, czy zorganizowanie akcji „Nadzieja zamiast kwiatka”. Niewątpliwie ważnym elementem wspierania kliniki były odwiedziny chorych pacjentów w klinice i organizacja zajęć w ramach Klubu Odkrywcy. W sobotnie popołudnie na Rynku Wrocławskim uczniowie odebrali główną nagrodę  w kategorii gimnazja. 

To już po raz drugi jesteśmy najlepszym gimnazjum na Dolnym Śląsku!!!                           

To zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół naszej szkoły, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie, a od 1 września Szkoły Podstawowej nr 3. Przecież I miejsce zobowiązuje !!!

 

Pierwszy wspólny turniej SP 3 i Akademii Piłkarskiej Syców

Nowy rok szkolny rozpoczął się dla naszej szkoły na sportowo. 9 września nasza szkoła, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” działający przy szkole przy współpracy Akademii Piłkarskiej Syców zorganizowała turniej piłkarski w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Sportu”.
W turnieju wzięło udział blisko 60 dzieci z drużyn kategorii wiekowych orlików i żaków. Letnia pogoda, rodzinna atmosfera i wsparcie trenerów Filipa Potycza i Mateusza Hanyża pomogły młodym sportowcom. Nad przebiegiem turnieju czuwała także dyrekcja szkoły Anna Nowicka i Anna Szura oraz nauczycielka wychowania fizycznego Marta Wilkowska.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a nagrody w konkursie rzutów karnych ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3. Takich wydarzeń sportowych w naszej szkole z pewnością nie zabraknie. 

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA I REKRUTACJI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W SYCOWIE w projekcie pn. „TIK„– Twórcza Innowacyjna Kreatywna szkoła ”

1. Projekt „ TIK –Twótcza Innowacyjna  Kreatywna  szkoła” jest realizowany w ramach : Oś Priorytetowa:Edukacja

Działanie: Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej  i ponadgimnazjalnej

Poddziałanie: Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej  i  ponadgimnazjalnej

2. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3. Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji kluczowych, ukształtowanie właściwych postaw i zwiększenie umiejętności niezbędnych na rynku pracy u 723 uczniów uczęszczających do szkół   w Sycowie

4. Projekt realizowany będzie od 01.08.2017 r. do 30.06.2019r.

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin Rekrutacji G.pdf)Regulamin rekrutacji do projektu TIK[ ]480 kB