Turniej Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów

Charytatywny turniej członków Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów i ich rodziców odbył się 13 stycznia 2020r. Do wspólnej rywalizacji dzieci członkowie Akademii zaprosili swoich rodziców rozgrywając turniej „dwójek” siatkarskich. Nie zabrakło także wspólnego meczu rodzice – dzieci. Było mnóstwo emocji, jak również dobrej zabawy.

Warsztaty taneczne - Egurrola Dance Studio

Kolejne warsztaty taneczne w Egurrola Dance Studio i ponad dwie godziny intensywnych zajęć. Ćwiczymy nowy układ przygotowany przez instruktorkę Egurrola Dance Studio - Joannę Łasińską specjalnie dla naszej grupy.

Konkurs SUDOKU

XI Powiatowy Turniej SUDOKU za nami. Naszą szkołę w turnieju reprezentowała czwórka uczniów - w kategorii klas 1-3: Maja Boryczka z klasy 3a oraz Zosia Juszczyk z klasy 2a, a w kategorii klas 4-6: Oskar Sołoducha z klasy 6a oraz Michał Sofiński z klasy 5b. Gratulujemy wygrania etapu szkolnego konkursu i reprezentowania szkoły w etapie powiatowym.

 

  

.

JASEŁKA

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o godz. 11.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie uczniowie naszej szkoły wystawili pod kierunkiem p. Magdaleny Żyłki i ks. Tomasza Ślęzaka jasełkowe przedstawienia "Przybieżeli do Betlejem". 

Mecz PGE Skra Bełchatów - MKS Ślepsk Suwałki

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami kibicowali na trybunach Hali Energia w Bełchatowie podczas ostatniego meczu w 2019r. PGE Skry Bełchatów. Przed rozpoczęciem spotkania siatkarzy na boisko wprowadzała eskorta dziecięca składająca się z naszych uczniów. Dodatkowo zostaliśmy zaproszeni na płytę boiska do wspólnego zdjęcia z zawodnikami SKRY.  

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W ty dniu odbyło się podsumowanie konkursu: "Mój ukochany miś", gry i zabawy, programowanie z Ozobotami oraz odwiedziny wyjątkowych gości – grupy Wiewiórek z Przedszkola Misia Uszatka.

 

Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej

Nasi studenci na kolejnym wykładzie i oczywiście eksperymentach w ramach Akademii Młodego Odkrywcy Politechniki Wrocławskiej. Wszystko o ropie naftowej. Dr Paweł Zagożdżon i wykład „Smród, zgnilizna i pieniądze - ropa naftowa”. Co to jest ropa naftowa? Jak powstała i jak się ją wydobywa? Do czego służy?

Artystyczna Trójka - zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych

W ramach realizacji projektu „Artystyczna Trójka” we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu po raz kolejny nasi uczniowie mogli zgłębiać tajniki sztuk plastycznych - tym razem rzeźby. Zajęcia z uczniami prowadzili utalentowani studenci ASP – Angelika Tamkun oraz Albert Wrotnowski. Nasi uczniowie wykonali w profesjonalnej pracowni model rzeźby pełnej (z gliny) oraz gipsowy odlew płaskorzeźby. Praca ćwiczeniowa uzupełniona została przez Alberta Wrotnowskiego ciekawymi rozmowami o technikach oraz warsztacie rzeźbiarskim, a uczniowie zdobyli nowe doświadczenie oraz dużą wiedzę warsztatową. Projekt „Artystyczna Trójka” powstał z inicjatywy pani Bogusławy Kornatko oraz dr Marleny Promnej – Pietrek z ASP.

Obóz językowy - EuroWeek

Uczniowie naszej szkoły w dniach 20-24 listopada brali udział w obozie językowym EuroWeek w Lądku-Zdroju. Nauka pracy w zespole, nauka autoprezentacji, budowanie zespołu, nauka języka angielskiego... ABC Workshop, Team building activities, Fly to... Explanation, to tylko niektóre realizowane podczas obozu zadania. Wspólna nauka, integracja, budowanie zespołu, poznawanie innych kultur, tradycji.