Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sycowie

Witaj Szkoło!

Po długiej przerwie - związanej ze zdalnym nauczaniem i wakacjami - Uczniowie i Nauczyciele powrócili dziś do Szkoły.

Niby budynek ten sam... a jednak "zaszła u nas wielka zmiana"... Dotychczasowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie stała się częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Drugą jego częścią jest Przedszkole nr 4.

Powitaliśmy dziś w szkolnych murach naszych Uczniów - tych dotychczasowych i tych rozpoczynających swoją przygodę z nauką. Niestety epidemia nie pozwoliła nam na tradycyjny uroczysty apel. Uczniowie zostali przywitani przez swoich Wychowawców w klasach. Tylko nasze drogie "Pierwszaki" zostały przywitane na holu szkoły. Było przemówienie Pani Dyrektor Moniki Janiszyn, była krótka część artystyczna przygotowana przez Uczniów starszych klas, a także drobny upominek dla każdego Ucznia klasy I.

A wczoraj... też się u nas działo! Gdy nasi Uczniowie cieszyli się ostatnim dniem wakacji, Przedszkolaki uczestniczyły w Dniu Adaptacyjnym. Przedszkolaków przywitały piękne, przestronne sale z nowymi meblami i zabawkami, a przede wszystkim uśmiechnięte Panie. Były gry, zabawy, poznawanie siebie i przedszkola...

Uczniom i Przedszkolakom życzymy, aby każdy dzień wzbogacał Was w nową wiedzę i żeby nauka była dla Was wspaniałą przygodą.

Drodzy Rodzice życzymy Wam, abyście dumnie patrzyli na swoje pociechy i wytrwale, pomimo wielu obowiązków, znajdywali czas na wspieranie ich talentów i zainteresowań.

A Nauczycielom życzymy wytrwałości w odnajdywaniu właściwej drogi prowadzącej do każdego dziecka.

Poniżej krótka fotorelacja z tych pełnych emocji dni... 

Informacja: świetlica i stołówka

Zapisy na świetlicę oraz stołówkę szkolną

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o zapisywanie uczniów na świetlicę oraz stołówkę szkolną w sposób zdalny:

Uczniowie klas pierwszych - telefonicznie pod nr: 62 785 51 56,

Uczniowie klas starszych za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Informacje należy kierować do wychowawców klas.

100. Rocznica urodzin naszego Patrona Św. Jana Pawła II

Wyjątkowe lekcje wychowawcze, konkurs wiedzy o Św. Janie Pawle II, udział w akcji „STOkrotnie – kartki z życzeniami dla Jana Pawła II” oraz #oknodlajp2, projekt edukacyjny "Jan Paweł II - człowiek za którym warto podążać", wiersze,  prace plastyczne i wspólnego śpiewanie, Kwiatki Jana Pawła II, czyli zbiór historyjek i anegdot z życia Ojca Świętego czytanych przez naszych uczniów. 

Lekcja online z Karolem Kłosem

Wyjątkowe spotkanie on-line Mistrza Świata, środkowego zawodnika PGE Skry Bełchatów Karola Kłosa z naszymi uczniami z Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. Nie zabrakło pytań o karierę sportową, treningi, życie codzienne sportowca, ulubione zajęcia i spędzanie czasu wolnego. Mnóstwo pozytywnych emocji i motywacji dla naszych uczniów.

Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów aktywnie online

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, wszyscy potrzebujemy ćwiczeń fizycznych aby pozostać zdrowym. Znalezienie motywacji do ćwiczeń, szczególnie w trudnym okresie nauki zdalnej w szkołach nie zawsze jest łatwe. Dlatego nasza akademia przystąpiła do wspólnych treningów  z siatkarzami PGE Skry Bełchatów w ramach akcji „Ćwiczymy z (i) Skrą”. Jest moc w SP3!!!

Kształcenie na odległość

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

Planetobus on-line

Nasza szkoła wśród dwóch szkół w Polsce zaproszona do udziału w pokazie on-line Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie klasy 6a oraz Klub Młodego Odkrywcy klas 5 - mogli zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne. A do tego wyjątkowi edukatorzy CNK: Asia i Daria ispotkanie po pokazie na Teamsach, gdzie uczniowie mogli porozmawiać z edukatorami, zadawać pytania i zdobywać wiedzę.Dziękujemy za wyróżnienie i wspieranie działań szkoły

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nasi uczniowie pokazali nam swoje ulubione książki. Pamiętajcie, „kto czyta książki, ten żyje podwójnie”.