Code Week 2019 w SP3

SP3 koduje i programuje z Seniorami. Obchody Code Week 2019 i nasi wyjątkowi goście - studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Roboty Jimu, Ozoboty, AR, czyli rozszerzona rzeczywistość, Scratch, Scotie Go... tak tajniki programowania i kodowania poznawali seniorzy w SP3Nie zabrakło praktycznych porad jak korzystać z internetu i portali społecznościowych. Nasi goście poznali facebooka naszej szkoły. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i bezzcenne chwile. SP3 łączy pokolenia. 

Bicie rekordu

16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji braliśmy udział w biciu rekordu razem z WOŚP - Uczymy Ratować. SP3 jedna drużyna - nauczyciele i uczniowie.

Dziękujemy ratownikowi medycznemu Krzysztofowi Cichosowi oraz Ratownictwu Medycznemu Kamil Wawrzyniak za wielkie wsparcie naszej akcji.

Biegi na orientację z Aglomeracją Wrocławską

Mistrzostwa biegów na orientację „Orientuj się w Aglomeracji” - 16 naszych uczniów z klas 5-6 wzięło udział w biegach, których organizatorem była Aglomeracja Wrocławska we współpracy z MOSiR i od razu wielki sukces szkoły. I miejsce w kategorii klas 5 zajął Karol Nowicki, a III miejsce w kategorii klas 6 zajął Filip Bogdański. Gratulujemy wszystkim uczniom rywalizacji sportowej i dobrej zabawy.

 

Bezpieczna Droga do Szkoły

Zajęcia edukacyjne z policjantką Panią Martą Litwą w klasach pierwszych za namiKomisarz Lew był wielką niespodzianką dla wszystkich uczniów, tych młodszych i nieco starszych

Uczniowie dowiedzieli się jak bezpieczna powinna być droga do szkoły i ze szkoły do domu, jakich niebezpiecznych sytuacji unikać, komu mamy zaufać i prosić o pomoc?

 

Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w SP3 inne niż wszystkie. Gala Nauczycielskich Wyróżnień 2019. Tradycją naszej szkoły jest wręczenie nagród naszym nauczycielom - nagród wyjątkowych, bo przyznanych przez uczniów!!! Wyjątkowe życzenia od Przewodniczącej Rady Rodziców i wsparcie akcji charytatywnej „Nadzieja zamiast kwiatka”. Nie zabrakło scenek z życia szkoły i pięknych życzeń od naszych uczniów.

Dzień Nauczyciela w SP3 to także dobra zabawa, rywalizacja sportowa i integracja!!! Zawody sportowe uczniowie - nauczyciele i uczniowie razem!!!

 

#Superkoderzy

#SuperKoderzy działają w SP3. Rozpoczęliśmy przygodę z robotami Lofi. Fundacja Orange i nasza szkoła uczy programowania i robotyki w ramach ścieżki Majsterkowicze 2.0

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

10 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, gdzie spotkało się ponad 10 tys. osób z 240 placówek noszących imię Jana Pawła II oraz z Wilna na Litwie.

Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Celem tej międzynarodowej akcji jest propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew oraz zwiększenie świadomości ekologicznejPrzedstawienie zaprezentowane przez uczniów klas 2a i 2b, rozmowy z leśnikiem, wspólne sadzenie drzewek. Dziękujemy leśnikowi Panu Grzegorzowi Tajakowi za cenną lekcję przyrodyChrońmy drzewa!!! To nasz Wielki skarb.

 

 

BohaterON - włącz histrorię!

Po raz kolejny nasza szkoła w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn - włącz historię!, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Odbyły się zajęcia edukacyjne na podstawie otrzymanych od organizatorów materiałów. Nie zabrakło własnoręcznie zrobionych kartek z podziękowaniami dla naszych Powstańców.