Dzień Drzewa

Wyjątkowo obchodziliśmy Dzień Drzewa w naszej szkole. Od 2002 r. Dzień Drzewa obchodzony jest w Polsce 10 października, a jego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Klasy 1,2,4 oraz 5 odwiedził edukator leśny Pan Czesław Pawlikowski, który opowiedział wszystkim jak ważne są drzewa dla naszej planety. Wiele radości naszym uczniom dostarczyło wspólne posadzenie drzewka, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa. Niech wyrośnie na piękne i silne drzewo.

„Matymatykę mam w Banku”

Tak nasi uczniowie realizują projekt edukacyjny „Matymatykę mam w Banku” dofinansowany ze środków Fundacji mBanku w ramach V edycji programu grantowego „mPotęga”. Wiemy do czego służy bank, co to jest waluta, konto oszczędnościowe, karta kredytowa, wpłatomat, kredyt i wiele innych pojęć bankowych. Nie zabrakło programowania. Czekamy na warsztaty z Ozobotami, wycieczkę do Narodowego Banku Polskiego oraz gry matematyczne.

Bezpieczna Droga do Szkoły

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” Komisarz Lew odwiedził klasy pierwsze, aby przypomnieć i utrwalić wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.

KLASA SPORTOWA

Tak nasze plany i zamierzenia realizujemy. Nasz pomysł i doświadczenie naszych nauczycieli. Nasze roczne starania i konsultacje w Urzędzie Miasta i Gminy Syców i Kuratorium. Dofinansowanie zajęć z piłki siatkowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dodatkowe treningi z piłki nożnej. Teraz już oficjalnie... powstaje w roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Syców pierwsza w gminie KLASA SPORTOWA. Klasa o profilu: piłka siatkowa i piłka nożna. Chcesz się rozwijać sportowo, masz ambicje by osiągnąć więcej... Zapraszamy do naszej szkoły.

BohaterON - włącz histrorię!

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „BohaterOn” – włącz historię! Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wysłali kartki do uczestników Powstania Warszawskiego. Teraz czas na spotkanie z Powstańcami. SP3 pamięta!!!

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

 

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych w SP3. Gry i zabawy edukacyjne, quizy, łamigłówki, nauka słówek i nasi goście z SP1 i SP2. Dziękujemy za wspólną naukę i zabawę w naszej szkole.

 

NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA

Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, więc jak co roku nie może zabraknąć w naszej szkole akcji charytatywnej NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA. To już tradycja naszej szkoły.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

SP3 podczas jubileuszowej Akcji Sprzątanie Świata – Polska: „Akcja SEGREGACJA! 2xwiecej, 2xczyściej”, Głównym celem tegorocznej akcji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

SP3 wie jak segregować śmieci!