100-lecie Odzyskania Niepodległości

To był wyjątkowy, biało–czerwony tydzień. Udział w licznych konkursach, programowanie, kanapki i koktajl biało-czerwony, wystawa „Mówią wieki”, wymiana pocztówek, utworzenie flagi przez 930 uczniów, nauczycieli i mieszkańców Sycowa, bicie rekordu dla Niepodległej i wspólne zaśpiewanie Hymnu Narodowego o godz. 11.11, niezwykłe dekoracje, prace plastyczne i w końcu wypuszczenie 100 balonów na sycowskim rynku. To tylko niektóre z działań naszych uczniów i szkoły, aby uczcić 100-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Śniadanie daje moc

Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnycm Śniadanie Daje Moc, który podkreśla ważną rolę prawidłowego żywienia w codziennym życiu i ukazuje jak ważnym posiłkiem jest śniadanie.To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. 8 listopada nasi uczniowie brali udział w akcji Śniadanie Daje Moc, podobnie jak wszystkie szkoły w całej Polsce.

 

 

12 listopada 2018r.

12 listopada 2018 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. 

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych,
w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej(http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2931_u.htm )

Syców biało-czerwony

Zapraszamy mieszkańców Sycowa na niezwykłe wydarzenie „SYCÓW BIAŁO-CZERWONY”. Utwórzcie razem z nami wielką flagę biało-czerwoną i uczcijmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości9 listopada o godz. 9.00 spotkajmy się na Sycowskim Rynku. Zapewniamy materiał do wykonania razem z nami flagi. Nie może Was zabraknąć. 

Code Week - dzień 5

15.10-19.10.2018 Code Week w SP3

 

Dzień 5. Wspólna zabawa z programem Uczymy Dzieci Programować. Tworzymy plakat naszego programu.

 

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Uczniowie klas 8 i gimnazjalnych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych specjalnie dla naszej szkoły przez Pracownię Krajobrazu Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia odbyły się w ramach podpisanej umowy o współpracy naszej szkoły oraz Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego. Młodzież uczestniczyła m.in. w spacerze krajobrazowym „Przeczytajmy krajobraz Starego Miasta” i dowiedziała się jak na podstawie różnorodnych elementów krajobrazu miejskiego można rozszyfrować bogatą historię Wrocławia.

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI

Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Polska Niepodległa". W kategorii klas 1-3 Maja Boryczka z piosenką "Piechota" II miejsce, Nela Urbańska "Historia Polski" miejsce III.

Wielkie brawa i gratulacje. 

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Tak w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Spacery krajobrazowe, lekcja przyrody w terenie. Dzień Krajobrazu ma nas więc skłaniać do myślenia o najbliższym otoczeniu – jak o nie dbać, chronić i świadomie korzystać, tak aby było jak najbardziej przyjazne.

 

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

I Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Oleśnicy i nasi reprezentanci: Adrian Stasiak klasa 2b, Anna Jadanowska klasa 5a, Joanna Grzesiak klasa 5a oraz Kinga Mielczarek klasa 3a gimnazjum. Wyróżnienie wyśpiewała Joanna Grzesiak piosenką niemieckojęzyczną.

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.