Warsztaty na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego

Udział zajęciach edukacyjnych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego to już tradycja naszej szkoły. Uczniowie klas 8 i gimnazjalnych uczestniczyli w wykładzie z cyklu Cyrk Fizyczny „Magia dźwięku”. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje dźwięk, co to jest fala dźwiękowa – i jak się rozchodzi. A wszystko to w formie atrakcyjnych doświadczeń i z udziałem całego arsenału narzędzi dydaktycznych: laserów, generatorów sygnałów, mikserów, oscyloskopów.

VIII przegląd artystyczny "Życie jest najpiękniejszą z bajek"

VIII przegląd artystyczny "Życie jest najpiękniejszą z bajek", którego organizatorem jest Publiczne Przedszkole im. Koszałka Opałka w Sycowie i nasze uczennice z klasy 1a. Tegoroczny przegląd został przeprowadzony pod hasłem: Śpiewamy piosenki bajkoweGratulacje dla naszych artystek.

.

Konkurs AS Matematyki

22 maja uczennica klasy 8d - Paulina Muzaj zajęła I miejsce w konkursie AS Matematyki, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 2. Wielkie gratulacje dla Pauliny.

Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego i niemieckiego

21 maja uczniowie klasy 5a wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Was weißt du uber Deutschland?” z języka niemieckiego oraz „What do I know about Great Britain?” z języka angielskiego. Drużyna w składzie: Jakub Musiał, Jan Wojciechowski oraz Wojciech Dominik zajęła I miejsce w konkursie języka niemieckiego, a drużyna w składzie: Oskar Sołoducha, Franciszek Bednarek i Joanna Grzesiak zajęła III miejsce w konkursie języka angielskiego. Wielkie gratulacje dla obu drużyn.

Wycieczka do Czech

Uczniowie klas 8 i gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce do Czech, podczas której zwiedzili Pragę oraz Skalne Miasto Adrspach. 

DZIEŃ PATRONA

17 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Uczniowie klas 4 i 5 przygotowali dla wszystkich uczniów scenki teatralne oparte na „Kwiatkach Jana Pawła II”, aby pokazać Papieża dowcipnego, z poczuciem humoru, mądrego i bliskiego ludziom. Uczniowie poznawali Jana Pawła II poprzez grę edukacyjną. Nie mogło zabraknąć w tym dniu sportu – turnieje piłki nożnej i piłki siatkowej, rywalizacja sportowa, fair play i dobra zabawa.

 

 

Konkurs wiedzy o rodzie Biron von Curland

14 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu „Co wiem o rodzie Biron von Curland?”. Konkurs ma charakter międzyszkolny i przebiega pod Patronatem zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Pary Książęcej Elisabeth i Ernsta Johanna Biron von Curland. Uczniowie rozwiązali test dotyczących historii rodziny Biron oraz naszego miasta. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz uczniowie naszej szkoły. Wyniki konkursu ogłoszone będą 17 maja podczas obchodów Dnia Patrona.

Wycieczka do ZOO

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym. A po zajęciach był czas na podziwianie niezwykłych mieszkańców.

Wycieczka do Warszawy i Łodzi

Uczniowie klas 3 gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy i Łodzi. Starówka, Łazienki Królewskie, Muzeum PRL-u, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik, to tylko niektóre atrakcje wycieczki.