Bicie rekordu

Tak działamy w naszej szkole. Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji korążeniowo oddechowej przez 230 uczniów SP3. Pełen profesjonalizm i wsparcie Ratownictwa Medycznego „Wawrzyniak” oraz straży pożarnej.

 Nasze bicie rekordu mogło się odbyć również dzięki wielkiemu wsparciu i życzliwości Szkoły Podstawowej w Drołtowicach oraz Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Miłowicach. Dziękujemy z całego serca za wypożyczony sprzęt i wsparcie działań naszej szkoły.

 

Code Week - dzień 2

15.10-19.10.2018 Code Week w SP3 z ogólnopolskim programem Uczymy Dzieci Programować,,Kodowanie na dywanie, Scratch i Ozoboty.

 Dzień 2. Szukam algorytmów z programem Uczymy Dzieci Programować.

 

 

Code Week - dzień 1

15.10-19.10.2018 Code Week w SP3 z ogólnopolskim programem Uczymy Dzieci Programować, Kodowanie na dywanie, Scratch i Ozoboty

Dzień 1. Poznaję historię Code Week z programem Uczymy Dzieci Programować.

Dzień Edukacji Narodowej

A na koniec dnia wyjątkowa Wielka Gala Nauczycielskich Wyróżnień. Czas na wręczenie wyjątkowych nagród. Wyjątkowych, bo przyznanych przez naszych uczniów, w 6 kategoriach: „Poczucie humoru”, „Skarbnica pomysłów”, „Żelazne nerwy”, „Sokole oko”, „Pogromca elektroniki” oraz „Gromki głos”. Tak wyjątkowo obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzimy na sportowo – turniej sportowy Nauczyciele-Uczniowie- Rodzice.

Dzień Drzewa

Wyjątkowo obchodziliśmy Dzień Drzewa w naszej szkole. Od 2002 r. Dzień Drzewa obchodzony jest w Polsce 10 października, a jego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Klasy 1,2,4 oraz 5 odwiedził edukator leśny Pan Czesław Pawlikowski, który opowiedział wszystkim jak ważne są drzewa dla naszej planety. Wiele radości naszym uczniom dostarczyło wspólne posadzenie drzewka, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa. Niech wyrośnie na piękne i silne drzewo.

Dzień Edukacji Narodowej

Wyjątkowo rozpoczął się Dzień Nauczyciela w naszej szkole. NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA - tak nasi uczniowie dziękują nauczycielom w dniu ich święta.

„Matymatykę mam w Banku”

Tak nasi uczniowie realizują projekt edukacyjny „Matymatykę mam w Banku” dofinansowany ze środków Fundacji mBanku w ramach V edycji programu grantowego „mPotęga”. Wiemy do czego służy bank, co to jest waluta, konto oszczędnościowe, karta kredytowa, wpłatomat, kredyt i wiele innych pojęć bankowych. Nie zabrakło programowania. Czekamy na warsztaty z Ozobotami, wycieczkę do Narodowego Banku Polskiego oraz gry matematyczne.

Bezpieczna Droga do Szkoły

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” Komisarz Lew odwiedził klasy pierwsze, aby przypomnieć i utrwalić wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.