Niezwykła lekcja tolerancji

W wyjątkowym spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Na zaproszenie podróżniczki i dziennikarki Martyny Wojciechowskiej towarzyszyli niezwykłej bohaterce odcinka „Kobiety na krańcu świata” Kabuli Nkalango. Kabula choruje na albinizm i przez to stała się ofiarą brutalnego ataku. Nocą do Jej domu wtargnęli mężczyźni, którzy maczetą odrąbali Jej rękę. Dlaczego? Choć trudno w to uwierzyć, w Tanzanii, w tak turystycznym kraju, w XXI w. wciąż niektórzy wierzą w to, że części ciała osób dotkniętych albinizmem mają magiczną moc. Przyrządzane są z nich eliksiry i amulety… Ekipa naszej szkoły spędziła z Kabulą dwa dni. Nie zabrakło szczerych rozmów i wyjątkowych prezentów, które otrzymała Kabula na Kasprowym Wierchu. Były wzruszające kartki z motywacyjnymi sentencjami, które Kabula będzie odczytywać przez 12 miesięcy, były góralskie korale i … sycowskie krówki, które bardzo smakowały Kabuli i Martynie. Martynie i Kabuli towarzyszyła ekipa TVN, powstaje bowiem materiał filmowy o pobycie Kabuli w Polsce. Więc będzie to też debiut filmowy naszej szkoły. To była wyjątkowa lekcja tolerancji i empatii, za którą bardzo dziękujemy. A Martyna Wojciechowska dodaje: Dziękuję wszystkim Ludziom, których spotkałyśmy przez ostatnie dni na polskich ulicach, w sklepach, na górskich szlakach. Pokazaliście miłość, szacunek, tolerancję. Dla wielu z Was Kabula stała się inspiracją. Daliście Jej ogromne wsparcie. Przerosło to moje i Kabuli najśmielsze oczekiwania”.

PZU "ODBLASKI"

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. Dbamy o bezpieczeństwo uczniów klas 1-3 na drogach. Celem kampanii jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Dzięki wsparciu PZU wszyscy uczniowie naszych najmłodszych klas otrzymali odblaski z wbudowaną migającą lampą, a nauczyciele materiały edukacyjne w celu edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Pierwsze lekcje już za nami. 

OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH

Oficjalnie klasy 4a i 4b wśród grona uczniów naszej szkoły. To były bardzo udane „otrzęsiny”.

DZIEŃ KROPKI

Tak obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Pomagamy dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Dzień Kropki w naszej szkole odbył się również w ramach programu „Uczymy dzieci programować”.

Uczymy dzieci programować

 Nasza szkoła oficjalnym uczestnikiem ogólnopolskiego programu: „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”. Konferencję i warsztaty inaugurujące program w Warszawie prowadziła Anna Świć - autorka scenariuszy zajęć dydaktycznych i warsztatów dla dzieci. Stworzyła obudowę metodyczną dla firmy EduSense wprowadzającą roboty do zajęć dydaktycznych w edukacji wczesnoszkolnej, trenerka w programie Mistrzowie Kodowania. Konferencja, szkolenie i warsztaty... a wszystko dla naszych uczniów.

 

Wielki sukces naszej szkoły!!! SP 3 najlepsza na Dolnym Śląsku!!!

Nasza szkoła po raz 3 zwyciężyła w wielkiej akcji charytatywnej Szkoły dla Nadziei, zorganizowanej przez Fundację "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". W tym roku w akcji brało udział ponad 100 szkół z całego Dolnego Śląska. I nasza szkoła okazała się najlepsza!!! Główna nagroda to: nowoczesna Kindloteka – biblioteka wyposażona w 10 czytników i 500 e-booków ufundowaną przez firmę Amazon. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za wielkie zaangażowanie w pomoc chorym dzieciom.

Zmiany, zmiany ...

Jak na rozpoczęciu roku szkolnego obiecaliśmy - zabieramy się przygotowanie miejsca wypoczynku dla naszych uczniów... Patio też czeka na zmiany. Palety przyjechały więc czas wziąć się do pracy. Efekty naszej pracy niebawem.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 za nami. Było radośnie i bardzo kolorowo. Życzymy wszystkim naszym uczniom udanego, radosnego i pełnego niesamowitych projektów roku szkolnego.