Krzysztof Wielicki w SP3

Wybitny polski himalaista, piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, pierwszy człowiek, który zdobył zimą Mount Everest, Lodowy Wojownik, przyjaciel szkoły - Krzysztof Wielicki w poniedziałek był gościem naszej szkoły. Wyjątkowe spotkanie z uczniami, nauczycielami, rodzicami i przyjaciółmi szkoły. Wyjątkowa opowieść o zdobywaniu gór, pokonywaniu swoich słabości, sukcesach, strachu, przyjaźni, odpowiedzialności, pokorze i pasji... Lekcja patriotyzmu, spełniania marzeń i przesuwania horyzontów... Uczniowie dowiedzieli się także z czego składa się ekwipunek himalaisty, co to są raki, jak wyglądają buty, kombinezon czy rękawice do wspinaczki wysokogórskiej.

Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej

Kolejne zajęcia na Politechnice Wrocławskiej  w ramach Akademii Młodego Odkrywcy – wykład i doświadczenia prowadzone przez dr inż. Małgorzatę Kostyszak „ Jak widzą zwierzęta”?

Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej

Pierwsze w Nowym Roku zajęcia na Politechnice Wrocławskiej w ramach Akademii Młodego Odkrywcy. Kolejna dawka wiedzy dla naszych uczniów. Tym razem wykład dr inż. Jakuba Słowińskiego z Wydziału Mechanicznego Katedry Mechaniki, Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej „Kość Twoja własna architektura”. Ile mamy kości? Czy kość rośnie? Z czego zbudowana jest kość? My to już wiemy.

Z wizytą w Przylądku Nadziei

14 stycznia Klinikę Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu odwiedzili po raz pierwszy najmłodsi uczniowie klas 1-3 wspierani przez nasze starsze wolontariuszki Julię i Patrycję. Koło teatralne wraz z opiekunem panią Magdaleną Żyłką zaprezentowało przedstawienie teatralne pt. „ Zbuntowany Czerwony Kapturek”. W aktorów wcielili się również dzielni Wojownicy - mali pacjenci kliniki. Był czas na wspólną zabawę i zajęcia plastyczne. I uśmiechy dzielnych, małych pacjentów – BEZCENNE. Pomagamy i uczymy pomagać. 

 

Występy naszych najmłodszych artystów w Centrum Kultury

13 stycznia podczas występów młodych mieszkańców MiG Syców w Centrum Kultury uczniowie klasy 1a zaprezentowali piosenkę ludową „Lipka”,  natomiast uczennice klasy 5a: Emilka, Judyta, Julia, Gabrysia, Nina, Marysia i Zosia piosenkę „Z naszymi marzeniami”.