W ramach realizacji projektu „Artystyczna Trójka” we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu po raz kolejny nasi uczniowie mogli zgłębiać tajniki sztuk plastycznych - tym razem rzeźby. Zajęcia z uczniami prowadzili utalentowani studenci ASP – Angelika Tamkun oraz Albert Wrotnowski. Nasi uczniowie wykonali w profesjonalnej pracowni model rzeźby pełnej (z gliny) oraz gipsowy odlew płaskorzeźby. Praca ćwiczeniowa uzupełniona została przez Alberta Wrotnowskiego ciekawymi rozmowami o technikach oraz warsztacie rzeźbiarskim, a uczniowie zdobyli nowe doświadczenie oraz dużą wiedzę warsztatową. Projekt „Artystyczna Trójka” powstał z inicjatywy pani Bogusławy Kornatko oraz dr Marleny Promnej – Pietrek z ASP.


25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W ty dniu odbyło się podsumowanie konkursu: "Mój ukochany miś", gry i zabawy, programowanie z Ozobotami oraz odwiedziny wyjątkowych gości – grupy Wiewiórek z Przedszkola Misia Uszatka.


Nasi studenci na kolejnym wykładzie i oczywiście eksperymentach w ramach Akademii Młodego Odkrywcy Politechniki Wrocławskiej. Wszystko o ropie naftowej. Dr Paweł Zagożdżon i wykład „Smród, zgnilizna i pieniądze - ropa naftowa”. Co to jest ropa naftowa? Jak powstała i jak się ją wydobywa? Do czego służy?


Uczniowie naszej szkoły w dniach 20-24 listopada brali udział w obozie językowym EuroWeek w Lądku-Zdroju. Nauka pracy w zespole, nauka autoprezentacji, budowanie zespołu, nauka języka angielskiego... ABC Workshop, Team building activities, Fly to... Explanation, to tylko niektóre realizowane podczas obozu zadania. Wspólna nauka, integracja, budowanie zespołu, poznawanie innych kultur, tradycji.



Nowe pomysły, nowe doświadczenia i wsparcie Centrum Nauki Kopernik oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. VIII Forum Klubu Młodego Odkrywcy oczywiście z udziałem SP3. Konferencja, warsztaty, wymiana doświadczeń. Będą nowe projekty i obowiązkowo współpraca z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.

W ramach działań profilaktycznych szkoły odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Wielkopolskie Centrum Profilaktyki. Klasy pierwsze i drugie rozmawiały o konfliktach rówieśniczych, jak je rozwiązywać, jak przeciwdziałać. Warsztaty klas trzecich obejmowały mediacje rówieśnicze, jako alternatywne rozwiązania konfliktów w środowisku szkolnym. Tematyka warsztatów dla klas 5 i 6 to „Hejt w sieci przeniesiony na życie w realu”, którego organizatorem jest Wielkopolskie Centrum Profilaktyki. Jak potęga słów wpływa na psychikę i zachowanie dziecka? Jakie są konsekwencje prawne i społeczne hejtu? Jak obronić się przed hejtem - jako uczeń i klasa? Co to jest Cyberprzemoc?


Spotkanie z Bohaterem - Kapitanem Stanisławem Wołczaskim, pseudonim "Kazimierz". Tak w naszej szkole obchodziliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Najpiękniejsza lekcja historii i patriotyzmu. Łącznik i kolporter prasy podczas Powstania Warszawskiego, syn żołnierza AK, który walczył i zginął w Powstaniu Warszawskim. Taką lekcję pamięta się przez całe życie!!! Były emocje, wzruszenie, radość i duma!!! Bezcenne i wyjątkowe chwile.





Akademia Młodego Odkrywcy Politechniki Wrocławskiej i pierwsze zajęcia w roku akademickim 2019/2020 naszych studentów. Zajęcia poświęcone pierwiastkom. Wykład i eksperymenty poprowadził dr hab. Jacek Wojaczyński. Co to są pierwiastki? Gdzie występują? Skąd się wzięły ich nazwy? Co to jest atom? My to już wiemy.

