Zakończenie Roku Szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018:

godz. 8.00 - klasy 1,4, 7 i 2 gimnazjalne,

godz. 9.00 - klasy 3 gimnazjalne.

Msza św. dla szkół podstawowych o godz. 10.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła.

Wyjątkowe trzy tygodnie w naszej szkole

Podsumowanie pobytu studentów z międzynarodowej organizacji AISEC. Nat przyleciała z Tajlandii, a Dikshant z Indii. Nasi uczniowie mieli wyjątkowe lekcje angielskiego, a ponadto poznawali kulturę, tradycje i zwyczaje państw azjatyckich. Nauka i dobra zabawa zawsze razem w naszej szkole. Dziś wszyscy uczniowie szkoły pokazali czego nauczyli się przez 3 tygodnie i co zapamiętali o Indiach i Tajlandii.

PASOWANIE NA ODKRYWCĘ

W poniedziałek 18 czerwca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wyjątkowym wdarzeniu - PASOWANIU NA ODKRYWCĘ. Przez cały rok szkolny dzieci poznawały otaczający nas świat, eksperymentowały w Klubie Małego Odkrywcy. To czego się nauczyli pokazali swoim rodzicom. Była magiczna tęcza i zjawisko dyfuzji oraz wybuch wulkanu. Bez wątpienia wiele emocji dostarczyło spotkanie z podróżniczką Martyną Wojciechowską, która opowiadała o swoich podróżach i poznanych miejscach, ludziach i zwierzętach. Każdy uczeń otrzymał z rąk Martyny kompas - atrybut prawdziwego odkrywcy i podróżnika z życzeniami wielu niezapomnianych podróży zarówno w świat nauki jak i przyjaźni i miejsc. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, że będą poznawać otaczający nas świat, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, będą zadawać pytania, będą dociekliwi i będą lubieć się uczyć. Po ślubowaniu wypili przygotowany przez wychowawczynie sok z cytryny i nikt się nie skrzywił.

Dzień Pustej Klasy

Nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowej akcji „Dzień Pustej Klasy” . Wszystkie lekcje odbyły się w terenie, m.in. na zajęciach edukacyjnych w Arboretum Leśnym.

 

 

Piknik Rodzinny "Akywna 3"

10 czerwca odbył się Piknik Rodzinny „Aktywna 3”. Były występy artystyczne naszych uczniów, tańce, turniej uczniowie – rodzice w piłce siatkowej i piłce nożnej, nauka pierwszej pomocy, wizyta wozu strażackiego. A do tego fotobudka, eksperymenty dla dzieci, zamek dmuchany. Nie zabrakło domowych smakołyków przygotowanych przez rodziców, zimnej lemoniady, kawy mrożonej, wypieków oraz domowych smakołyków. Było bardzo aktywnie, radośnie i rodzinnie.

 

Wyjątkowy dzień z Martyną Wojciechowską

Po raz kolejny podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska odwiedziła uczniów naszej szkoły. Wizyta wzbudziła wśród uczniów wiele emocji, tym bardziej, że uczniowie wcześniej nic nie wiedzieli o przyjeździe Martyny. Na początek znana podróżniczka spotkała się z klasami siódmymi oraz czwartą, które uczestniczyły w akcji edukacyjnej „Po stronie natury”. Uczniowie podsumowali akcję sadzenia lasu oraz dowiedzieli się wiele o recyclingu butelek plastikowych. Martyna Wojciechowska jako ambasadorka ogólnopolskiej akcji Po stronie natury opowiadała jak ważna jest segregacja śmieci i ochrona lasów. Dyrekcja szkoły podziękowała Panu Józefowi Szymańskiemu, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Syców oraz Burmistrzowi Sławomirowi Kapicy, za wspieranie działalności szkoły, dzięki którym uczniowie mogą realizować ogólnopolskie projekty. SP 3 w przyszłym roku szkolnym planuje już nowe projekty we współpracy z nadleśnictwem.

 

Wyjątkowy dzień z Martyną Wojciechowską

Podczas spotkania z uczniami - wolontariuszami Przylądka Nadziei oraz członkami Klubu National Geographic było dużo trudnych pytań oraz ważnych tematów. W sierpniu podróżniczka zaprosiła do Polski Kabulę, bohaterkę nagrodzonego filmu „Ludzie duchy”, który dotyka trudnego problemu prześladowania ludzi albinosów w Tanzanii. Wielkim zaskoczeniem dla młodzieży była propozycja przyjazdu Kabuli do Sycowa i wspólnego poznawania Polski z uczniami SP3, na którą zgodzili się od razu.  
A na koniec wizyty w naszej szkole Martyna spotkała się z Jasiem, uczniem klasy 2f gimnazjalnej, który choruje na mukowiscydozę.

 

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek w naszej szkole odbyła się 11 czerwca. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę książek "ekstremalnych", poznać baśń napisaną przez naszą uczennicę Kongę Mielcarek, nagrodzoną w konkursie i wydaną w formie książki, usłyszeć gawędę historyczną pana Zbigniewa Filipiaka oraz gawędę o bibliotece wg Umberto Eco - pani Magdaleny Żyłki. Spotkanie uświetniły występy kół teatralnych - pani Agaty Grzesiak i pani Magdaleny Żyłki, występy muzyczne uczniów i czytanie wierszy pani Lucyny Zimnej, sycowskiej poetki. Nie zabrakło również ulubionej rozrywki - zajęć plastycznych i kalamburów.

Wyjątkowy dzień z Martyną Wojciechowską

Wiele emocji dostarczyło spotkanie z najmłodszymi uczniami z Klubu Małego Odkrywcy. Dzieci opowiadały czego nauczyły się w szkole, jak eksperymentowały, a Martyna opowiadała o podróżach na krańce świata i swoich opowieściach z książki „Zwierzaki świata”. Był czas na wspólną zabawę i pytania.Projekt edukacyjny "Matematykę mam w Banku"

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego „Matematykę mam w Banku” w ramach programu „ mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Nasz projekt został wybrany spośród prawie 600 projektów nadesłanych do Fundacji z całej Polski