ŻYCZENIA

Życzymy wszystkim uczniom spełnienia marzeń, samych radosnych chwil, udanych i bezpiecznych wakacji.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 za nami. Był to również ostatni dzień spędzony w naszej szkole przez uczniów 3 klas gimnazjalnych. Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Syców za wysokie wyniki w nauce otrzymały: Anna Radajewska, Alicja Orszulak i Ewelina Zawada. Wszystkim dziękujemy za niezapomniane chwile spędzone z nami, za uśmiech, reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach sportowych, za działalność charyratywną.

NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA

„Nadzieja zamiast kwiatka” to już tradycja naszej szkoły. Jak co roku zamiast kwiatów dla nauczycieli zbieramy pieniądze dla chorych dzieci z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Wyjątkowe trzy tygodnie w naszej szkole

Podsumowanie pobytu studentów z międzynarodowej organizacji AISEC. Nat przyleciała z Tajlandii, a Dikshant z Indii. Nasi uczniowie mieli wyjątkowe lekcje angielskiego, a ponadto poznawali kulturę, tradycje i zwyczaje państw azjatyckich. Nauka i dobra zabawa zawsze razem w naszej szkole. Dziś wszyscy uczniowie szkoły pokazali czego nauczyli się przez 3 tygodnie i co zapamiętali o Indiach i Tajlandii.

KAPSUŁY CZASU

KAPSUŁY CZASU - podsumowanie trzech lat spędzonych w naszej szkole przez trzecie klasy gimnazjalne, czyli czego uczniowie się nauczyli, jakie wartości wynieśli, jakie przyjaźnie zawarli.

 

PASOWANIE NA ODKRYWCĘ

W poniedziałek 18 czerwca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wyjątkowym wdarzeniu - PASOWANIU NA ODKRYWCĘ. Przez cały rok szkolny dzieci poznawały otaczający nas świat, eksperymentowały w Klubie Małego Odkrywcy. To czego się nauczyli pokazali swoim rodzicom. Była magiczna tęcza i zjawisko dyfuzji oraz wybuch wulkanu. Bez wątpienia wiele emocji dostarczyło spotkanie z podróżniczką Martyną Wojciechowską, która opowiadała o swoich podróżach i poznanych miejscach, ludziach i zwierzętach. Każdy uczeń otrzymał z rąk Martyny kompas - atrybut prawdziwego odkrywcy i podróżnika z życzeniami wielu niezapomnianych podróży zarówno w świat nauki jak i przyjaźni i miejsc. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, że będą poznawać otaczający nas świat, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, będą zadawać pytania, będą dociekliwi i będą lubieć się uczyć. Po ślubowaniu wypili przygotowany przez wychowawczynie sok z cytryny i nikt się nie skrzywił.

Zakończenie Roku Szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018:

godz. 8.00 - klasy 1,4, 7 i 2 gimnazjalne,

godz. 9.00 - klasy 3 gimnazjalne.

Msza św. dla szkół podstawowych o godz. 10.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła.

Dzień Pustej Klasy

Nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowej akcji „Dzień Pustej Klasy” . Wszystkie lekcje odbyły się w terenie, m.in. na zajęciach edukacyjnych w Arboretum Leśnym.