„Matymatykę mam w Banku”

Tak nasi uczniowie realizują projekt edukacyjny „Matymatykę mam w Banku” dofinansowany ze środków Fundacji mBanku w ramach V edycji programu grantowego „mPotęga”. Wiemy do czego służy bank, co to jest waluta, konto oszczędnościowe, karta kredytowa, wpłatomat, kredyt i wiele innych pojęć bankowych. Nie zabrakło programowania. Czekamy na warsztaty z Ozobotami, wycieczkę do Narodowego Banku Polskiego oraz gry matematyczne.

Bezpieczna Droga do Szkoły

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” Komisarz Lew odwiedził klasy pierwsze, aby przypomnieć i utrwalić wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.

KLASA SPORTOWA

Tak nasze plany i zamierzenia realizujemy. Nasz pomysł i doświadczenie naszych nauczycieli. Nasze roczne starania i konsultacje w Urzędzie Miasta i Gminy Syców i Kuratorium. Dofinansowanie zajęć z piłki siatkowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dodatkowe treningi z piłki nożnej. Teraz już oficjalnie... powstaje w roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Syców pierwsza w gminie KLASA SPORTOWA. Klasa o profilu: piłka siatkowa i piłka nożna. Chcesz się rozwijać sportowo, masz ambicje by osiągnąć więcej... Zapraszamy do naszej szkoły.

NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA

Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, więc jak co roku nie może zabraknąć w naszej szkole akcji charytatywnej NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA. To już tradycja naszej szkoły.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

SP3 podczas jubileuszowej Akcji Sprzątanie Świata – Polska: „Akcja SEGREGACJA! 2xwiecej, 2xczyściej”, Głównym celem tegorocznej akcji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

SP3 wie jak segregować śmieci!

BohaterON - włącz histrorię!

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „BohaterOn” – włącz historię! Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wysłali kartki do uczestników Powstania Warszawskiego. Teraz czas na spotkanie z Powstańcami. SP3 pamięta!!!

Niezwykła lekcja tolerancji

W wyjątkowym spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Na zaproszenie podróżniczki i dziennikarki Martyny Wojciechowskiej towarzyszyli niezwykłej bohaterce odcinka „Kobiety na krańcu świata” Kabuli Nkalango. Kabula choruje na albinizm i przez to stała się ofiarą brutalnego ataku. Nocą do Jej domu wtargnęli mężczyźni, którzy maczetą odrąbali Jej rękę. Dlaczego? Choć trudno w to uwierzyć, w Tanzanii, w tak turystycznym kraju, w XXI w. wciąż niektórzy wierzą w to, że części ciała osób dotkniętych albinizmem mają magiczną moc. Przyrządzane są z nich eliksiry i amulety… Ekipa naszej szkoły spędziła z Kabulą dwa dni. Nie zabrakło szczerych rozmów i wyjątkowych prezentów, które otrzymała Kabula na Kasprowym Wierchu. Były wzruszające kartki z motywacyjnymi sentencjami, które Kabula będzie odczytywać przez 12 miesięcy, były góralskie korale i … sycowskie krówki, które bardzo smakowały Kabuli i Martynie. Martynie i Kabuli towarzyszyła ekipa TVN, powstaje bowiem materiał filmowy o pobycie Kabuli w Polsce. Więc będzie to też debiut filmowy naszej szkoły. To była wyjątkowa lekcja tolerancji i empatii, za którą bardzo dziękujemy. A Martyna Wojciechowska dodaje: Dziękuję wszystkim Ludziom, których spotkałyśmy przez ostatnie dni na polskich ulicach, w sklepach, na górskich szlakach. Pokazaliście miłość, szacunek, tolerancję. Dla wielu z Was Kabula stała się inspiracją. Daliście Jej ogromne wsparcie. Przerosło to moje i Kabuli najśmielsze oczekiwania”.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

 

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych w SP3. Gry i zabawy edukacyjne, quizy, łamigłówki, nauka słówek i nasi goście z SP1 i SP2. Dziękujemy za wspólną naukę i zabawę w naszej szkole.

 

PZU "ODBLASKI"

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. Dbamy o bezpieczeństwo uczniów klas 1-3 na drogach. Celem kampanii jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Dzięki wsparciu PZU wszyscy uczniowie naszych najmłodszych klas otrzymali odblaski z wbudowaną migającą lampą, a nauczyciele materiały edukacyjne w celu edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Pierwsze lekcje już za nami.