Wycieczka do Warszawy i Łodzi

Uczniowie klas 3 gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy i Łodzi. Starówka, Łazienki Królewskie, Muzeum PRL-u, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik, to tylko niektóre atrakcje wycieczki.

 

UMIEM PŁYWAĆ

Projekt „Umiem pływać” i nasi uczniowie klas 1 i 2. Dobra zabawa, nauka pływania, aktywność fizyczna oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Z tygodnia na tydzień nasi uczniowie pływają coraz lepiej.

"Królewna się nudzi"

Z okazji Światowego Dnia Książki nasi uczniowie z klas gimnazjalnych, 8 oraz 5 zaprezentowali na scenie Centrum Kultury spektakl pt. " Królewna się nudzi". Spektakl zdobył wyróżnienie na Powiatowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, który odbył się 27 marca w Oleśnicy. Mali widzowie - dzieci z sycowskich szkół i przedszkoli poznali historię rozkapryszonej królewny, która znalazła sposób na atrakcyjne spędzanie czasu. To oczywiście czytanie książek. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i ich opiekunom, a szczególnie gra aktorska dziewcząt z koła teatralnego "Grześki", którego opiekunem jest pani Agata Grzesiak.

Kolejny sukces naszej utalentowanej uczennicy!!!

Kolejny sukces naszej uczennicy Martyny Kaszycy!!! 5 kwietnia uczestniczyła w warsztatach plastycznych na Akademii Sztuk Pięknych, a w sobotę 6 kwietnia odebrała nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie „Na jawie i we śnie” (kategoria rysunek) organizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu. Martyna, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Finał Województwa Dolnośląskiego XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U12 i nasi uczniowieFinał Wojewódzki odbył się 1 kwietnia w Dzierżoniowie. Wystartowało 30 drużyn, zwycięzców etapów powiatowych. Powiat oleśnicki reprezentowała nasza szkoła i uczniowie klasy 5a. portowej postawy fair-play, zaangażowania i godnego reprezentowania SP3 i całego powiatu. Wielkie brawa dla drużyny: Antek Tumiński, Jan Rosiek, Franek Bednarek, Olek Ptak, Tobiasz Krzywiński, Jan Wojciechowski, Patryk Buczek, Antek Sobczak, Kuba Wilkowski, Grzegorz Michalec.

 

Projekt Artystyczna "Trójka" we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych

Nowy projekt edukacyjny naszej szkoły we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu Artystyczna „Trójka” oficjalnie rozpoczęty!!! 5 kwietnia uczniowie wraz z opiekunką koła plastycznego Bogusławą Kornatko oraz dyrektor Anną Nowicką uczestniczyli w warsztatach plastycznych przygotowanych przez dr Marlenę Promną oraz Joannę Nowińską. Zanim rozpoczęły się warsztaty uczniowie zwiedzili pracownię rzeźby i dowiedzieli się w jaki sposób powstają w akademii wyjątkowe prace rzeźbiarskie. Młodzi artyści mogli również stworzyć swoje rzeźby z gliny. Uczniów przywitał sam rektor uczelni profesor Piotr Kielan, który przybliżył sylwetkę i twórczość wybitnego patrona wrocławskiej ASP Eugeniusza Gepperta, a następnie rozpoczęły się warsztaty plastyczne „Moje modele” - studium martwej natury inspirowanej obrazem Eugeniusza Gepperta. Na zakończenie zajęć czekała na uczniów wyjątkowa niespodzianka - ”Słowo i obraz” akcja rysunkowa studentów i uczniów naszej szkoły. Realizacja monumentalnej kompozycji malarsko- rysunkowej pod hasłem „Akademia Sztuk Pięknych”. Wspólne malowanie, rysowanie naszych uczniów i studentów ASP!!! A to początek wyjątkowej współpracy i projektu z Akademią Sztuk Pięknych. Szczegóły niebawem!!!

 

Nasz uczeń Laureatem Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista

2. kwietnia nasz gimnazjalista Wojciech Byrka uczestniczył w Gali Dolnośląskich Konkursów 2018/2019 „zDolny Ślązaczek” i „zDolny Ślązak Gimnazjalista”, odbierając tytuł LAUREATA XII Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązak GimnazjalistaGratulujemy wielkiego sukcesu Wojtkowi oraz opiekunowi Pani Joannie Nowak.