JASEŁKA

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o godz. 11.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie uczniowie naszej szkoły wystawili, pod kierunkiem p. Dominiki Jarosz, na podstawie autorskiego scenariusza ks. Tomasza Ślęzaka, przedstawienie jasełkowe „Przybieżeli do Betlejem”.

57 aktorów, obecność rodziców, dziadków, rodzin i mieszkańców Sycowa, wyjątkowa Świąteczna atmosfera i magiczne przesłanie uczniów dla wszystkich mieszkańców: „Proszę miłych gości, Święta to czas radości, nie tylko z powodu choinki, Mikołaja i prezentów wielu, ale jest w tym coś ważniejszego przyjacielu... Dlatego dziś, my uczniowie szkoły podstawowej, nie życzymy Wam choinki odlotowej, ale miłości do siebie nawzajem, bo wtedy życie będzie dla nas rajem...”

Już dziś zapraszamy na kolejne Jasełka za rok!

ŻYCZENIA

 

Magicznych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

JASEŁKA

„Przybieżeli do Betlejem...”

Wyjątkowe Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wielkie brawa dla wszystkich aktorów i muzyków. 

„Podaruj prezent na Święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”

Finał akcji „Podaruj prezent na Święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”. Dziękujemy naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły za WIELKIE SERCA. Razem można wiele, szczególnie jeśli tej pomocy potrzebują bardzo ciężko chore małe dzieci. 

Brawo SP3!!!

.

 

Z MIKOŁAJEM NA SPORTOWO

Już po raz szósty nasza szkoła wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym „Jedynka”  była organizatorem Zawodów Sportowych klas I-III "Z Mikołajem na Sportowo". .W zawodach udział wzięły drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 1, 2, 3 oraz Szkoły Podstawowej w Stradomi. Świąteczna atmosfera, rywalizacja sportowa oraz przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyła całym zawodom. Nie zabrakło oczywiście odwiedzin Świętego Mikołaj. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i słodkie niespodzianki. Dziękujemy szkołom za udział w zmaganiach sportowych i do zobaczenia za rok.

 

SP 3 Mistrzem Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt!!!

SP3 Szkołą Mistrzów!!!

13 grudnia w Twardogórze odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Dnia 13 grudnia w Twardogórze odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W igrzyskach udział wzięło 8 zespołów: SP 2 Twardogóra, SP1 Oleśnica, SP3 Oleśnica, SP4 Oleśnica, SP Gminy Oleśnica, SP Międzybórz, SP Grabowno Wielkie, SP3 Syców. Mecz finałowy pomiędzy SP Twardogóra a SP3 Syców wygrała drużyna naszej szkoły zdobywając tytuł Mistrza Powiatu.

Wielkie brawa i gratulacje dla całej drużyny.

..

SP 3 Mistrzem Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców!!!

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców z udziałem 7 zespołów: SP Międzybórz, SP Grabowno Wielkie, SP3 Syców i czterech szkół oleśnickich - SP 1,3,4 i SP Gminy Oleśnica odbyły się w 12 grudnia na Hali MOSiR w Sycowie. A oto klasyfikacja końcowa: I m-ce SP3 Syców, II m-ce SP1 Oleśnica, III m-ce SPGO, IV m-ce SP3 Oleśnica, SP 4 Oleśnica/SP Grabowno Wielkie/SP Międzybórz m-ca 5-7. Gratulujemy wszystkim drużynom.

SZLACHETNA PACZKA

Już po raz czwarty nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Takim darczyńcami są nasi uczniowie, ich rodzice, przyjaciele, nauczyciele i pracownicy szkoły. Bo w każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA!!! Tak pakowaliśmy paczkę dla potrzebującej rodziny, Kubusia i jego mamy.