Życzenia od rodziny książęcej Biron von Curland

Życzenia od rodziny książęcej Biron von Curland oraz wyjątkowe życzenia i podziękowania za piękną pracę plastyczną dla naszej uczennicy klasy 2a Nataszy Jarosz od księżnej Elisabeth von Curland!!! Natasza wykonała pracę plastyczną, która została podarowana księżnej z okazji urodzin. Wsparcie tak znakomitych osób jest wielką motywacją dla naszych uczniów i szkoły. 

 

Turniej Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów

Charytatywny turniej członków Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów i ich rodziców odbył się 13 stycznia 2020r. Do wspólnej rywalizacji dzieci członkowie Akademii zaprosili swoich rodziców rozgrywając turniej „dwójek” siatkarskich. Nie zabrakło także wspólnego meczu rodzice – dzieci. Było mnóstwo emocji, jak również dobrej zabawy.

Warsztaty taneczne - Egurrola Dance Studio

Kolejne warsztaty taneczne w Egurrola Dance Studio i ponad dwie godziny intensywnych zajęć. Ćwiczymy nowy układ przygotowany przez instruktorkę Egurrola Dance Studio - Joannę Łasińską specjalnie dla naszej grupy.

Konkurs SUDOKU

XI Powiatowy Turniej SUDOKU za nami. Naszą szkołę w turnieju reprezentowała czwórka uczniów - w kategorii klas 1-3: Maja Boryczka z klasy 3a oraz Zosia Juszczyk z klasy 2a, a w kategorii klas 4-6: Oskar Sołoducha z klasy 6a oraz Michał Sofiński z klasy 5b. Gratulujemy wygrania etapu szkolnego konkursu i reprezentowania szkoły w etapie powiatowym.

 

  

.

JASEŁKA

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o godz. 11.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie uczniowie naszej szkoły wystawili pod kierunkiem p. Magdaleny Żyłki i ks. Tomasza Ślęzaka jasełkowe przedstawienia "Przybieżeli do Betlejem". 

Artystyczna Trójka - zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych

W ramach realizacji projektu „Artystyczna Trójka” we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu po raz kolejny nasi uczniowie mogli zgłębiać tajniki sztuk plastycznych - tym razem rzeźby. Zajęcia z uczniami prowadzili utalentowani studenci ASP – Angelika Tamkun oraz Albert Wrotnowski. Nasi uczniowie wykonali w profesjonalnej pracowni model rzeźby pełnej (z gliny) oraz gipsowy odlew płaskorzeźby. Praca ćwiczeniowa uzupełniona została przez Alberta Wrotnowskiego ciekawymi rozmowami o technikach oraz warsztacie rzeźbiarskim, a uczniowie zdobyli nowe doświadczenie oraz dużą wiedzę warsztatową. Projekt „Artystyczna Trójka” powstał z inicjatywy pani Bogusławy Kornatko oraz dr Marleny Promnej – Pietrek z ASP.

Mecz PGE Skra Bełchatów - MKS Ślepsk Suwałki

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami kibicowali na trybunach Hali Energia w Bełchatowie podczas ostatniego meczu w 2019r. PGE Skry Bełchatów. Przed rozpoczęciem spotkania siatkarzy na boisko wprowadzała eskorta dziecięca składająca się z naszych uczniów. Dodatkowo zostaliśmy zaproszeni na płytę boiska do wspólnego zdjęcia z zawodnikami SKRY.  

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W ty dniu odbyło się podsumowanie konkursu: "Mój ukochany miś", gry i zabawy, programowanie z Ozobotami oraz odwiedziny wyjątkowych gości – grupy Wiewiórek z Przedszkola Misia Uszatka.

 

Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej

Nasi studenci na kolejnym wykładzie i oczywiście eksperymentach w ramach Akademii Młodego Odkrywcy Politechniki Wrocławskiej. Wszystko o ropie naftowej. Dr Paweł Zagożdżon i wykład „Smród, zgnilizna i pieniądze - ropa naftowa”. Co to jest ropa naftowa? Jak powstała i jak się ją wydobywa? Do czego służy?