Code Week - dzień 2

15.10-19.10.2018 Code Week w SP3 z ogólnopolskim programem Uczymy Dzieci Programować,,Kodowanie na dywanie, Scratch i Ozoboty.

 Dzień 2. Szukam algorytmów z programem Uczymy Dzieci Programować.

 

 

Code Week - dzień 1

15.10-19.10.2018 Code Week w SP3 z ogólnopolskim programem Uczymy Dzieci Programować, Kodowanie na dywanie, Scratch i Ozoboty

Dzień 1. Poznaję historię Code Week z programem Uczymy Dzieci Programować.

Dzień Edukacji Narodowej

A na koniec dnia wyjątkowa Wielka Gala Nauczycielskich Wyróżnień. Czas na wręczenie wyjątkowych nagród. Wyjątkowych, bo przyznanych przez naszych uczniów, w 6 kategoriach: „Poczucie humoru”, „Skarbnica pomysłów”, „Żelazne nerwy”, „Sokole oko”, „Pogromca elektroniki” oraz „Gromki głos”. Tak wyjątkowo obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzimy na sportowo – turniej sportowy Nauczyciele-Uczniowie- Rodzice.

Dzień Edukacji Narodowej

Wyjątkowo rozpoczął się Dzień Nauczyciela w naszej szkole. NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA - tak nasi uczniowie dziękują nauczycielom w dniu ich święta.

„Matymatykę mam w Banku”

Tak nasi uczniowie realizują projekt edukacyjny „Matymatykę mam w Banku” dofinansowany ze środków Fundacji mBanku w ramach V edycji programu grantowego „mPotęga”. Wiemy do czego służy bank, co to jest waluta, konto oszczędnościowe, karta kredytowa, wpłatomat, kredyt i wiele innych pojęć bankowych. Nie zabrakło programowania. Czekamy na warsztaty z Ozobotami, wycieczkę do Narodowego Banku Polskiego oraz gry matematyczne.

Bezpieczna Droga do Szkoły

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” Komisarz Lew odwiedził klasy pierwsze, aby przypomnieć i utrwalić wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.

Dzień Drzewa

Wyjątkowo obchodziliśmy Dzień Drzewa w naszej szkole. Od 2002 r. Dzień Drzewa obchodzony jest w Polsce 10 października, a jego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Klasy 1,2,4 oraz 5 odwiedził edukator leśny Pan Czesław Pawlikowski, który opowiedział wszystkim jak ważne są drzewa dla naszej planety. Wiele radości naszym uczniom dostarczyło wspólne posadzenie drzewka, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa. Niech wyrośnie na piękne i silne drzewo.

KLASA SPORTOWA

Tak nasze plany i zamierzenia realizujemy. Nasz pomysł i doświadczenie naszych nauczycieli. Nasze roczne starania i konsultacje w Urzędzie Miasta i Gminy Syców i Kuratorium. Dofinansowanie zajęć z piłki siatkowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dodatkowe treningi z piłki nożnej. Teraz już oficjalnie... powstaje w roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Syców pierwsza w gminie KLASA SPORTOWA. Klasa o profilu: piłka siatkowa i piłka nożna. Chcesz się rozwijać sportowo, masz ambicje by osiągnąć więcej... Zapraszamy do naszej szkoły.