Piknik Rodzinny "Akywna 3"

10 czerwca odbył się Piknik Rodzinny „Aktywna 3”. Były występy artystyczne naszych uczniów, tańce, turniej uczniowie – rodzice w piłce siatkowej i piłce nożnej, nauka pierwszej pomocy, wizyta wozu strażackiego. A do tego fotobudka, eksperymenty dla dzieci, zamek dmuchany. Nie zabrakło domowych smakołyków przygotowanych przez rodziców, zimnej lemoniady, kawy mrożonej, wypieków oraz domowych smakołyków. Było bardzo aktywnie, radośnie i rodzinnie.

 

Wyjątkowy dzień z Martyną Wojciechowską

Podczas spotkania z uczniami - wolontariuszami Przylądka Nadziei oraz członkami Klubu National Geographic było dużo trudnych pytań oraz ważnych tematów. W sierpniu podróżniczka zaprosiła do Polski Kabulę, bohaterkę nagrodzonego filmu „Ludzie duchy”, który dotyka trudnego problemu prześladowania ludzi albinosów w Tanzanii. Wielkim zaskoczeniem dla młodzieży była propozycja przyjazdu Kabuli do Sycowa i wspólnego poznawania Polski z uczniami SP3, na którą zgodzili się od razu.  
A na koniec wizyty w naszej szkole Martyna spotkała się z Jasiem, uczniem klasy 2f gimnazjalnej, który choruje na mukowiscydozę.

 

Wyjątkowy dzień z Martyną Wojciechowską

Wiele emocji dostarczyło spotkanie z najmłodszymi uczniami z Klubu Małego Odkrywcy. Dzieci opowiadały czego nauczyły się w szkole, jak eksperymentowały, a Martyna opowiadała o podróżach na krańce świata i swoich opowieściach z książki „Zwierzaki świata”. Był czas na wspólną zabawę i pytania.Wyjątkowy dzień z Martyną Wojciechowską

Po raz kolejny podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska odwiedziła uczniów naszej szkoły. Wizyta wzbudziła wśród uczniów wiele emocji, tym bardziej, że uczniowie wcześniej nic nie wiedzieli o przyjeździe Martyny. Na początek znana podróżniczka spotkała się z klasami siódmymi oraz czwartą, które uczestniczyły w akcji edukacyjnej „Po stronie natury”. Uczniowie podsumowali akcję sadzenia lasu oraz dowiedzieli się wiele o recyclingu butelek plastikowych. Martyna Wojciechowska jako ambasadorka ogólnopolskiej akcji Po stronie natury opowiadała jak ważna jest segregacja śmieci i ochrona lasów. Dyrekcja szkoły podziękowała Panu Józefowi Szymańskiemu, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Syców oraz Burmistrzowi Sławomirowi Kapicy, za wspieranie działalności szkoły, dzięki którym uczniowie mogą realizować ogólnopolskie projekty. SP 3 w przyszłym roku szkolnym planuje już nowe projekty we współpracy z nadleśnictwem.

 

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek w naszej szkole odbyła się 11 czerwca. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę książek "ekstremalnych", poznać baśń napisaną przez naszą uczennicę Kongę Mielcarek, nagrodzoną w konkursie i wydaną w formie książki, usłyszeć gawędę historyczną pana Zbigniewa Filipiaka oraz gawędę o bibliotece wg Umberto Eco - pani Magdaleny Żyłki. Spotkanie uświetniły występy kół teatralnych - pani Agaty Grzesiak i pani Magdaleny Żyłki, występy muzyczne uczniów i czytanie wierszy pani Lucyny Zimnej, sycowskiej poetki. Nie zabrakło również ulubionej rozrywki - zajęć plastycznych i kalamburów.

Przedstawienie pt. "Lokomotywa"

Grupa Pszczółek z Przedszkola im. Małego Księcia na przedstawieniu pt. "Lokomotywa".  Przedstawienie  zaprezentowała klasa 7c pod opieką pani Joanny Piotrowskiej. 

Projekt edukacyjny "Matematykę mam w Banku"

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego „Matematykę mam w Banku” w ramach programu „ mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Nasz projekt został wybrany spośród prawie 600 projektów nadesłanych do Fundacji z całej Polski

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Przypominamy, że do 20 czerwca trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych dokonują wyboru szkoły ponadgimnazjalnej w elektronicznym systemie rekrutacji, tj. zakładają konto na stronie stronie https://dolnoslaskie.edu.com.pl, wypełniają elektronicznie wniosek i wskazują klasy i szkoły preferencji wyboru. Następnie drukują wniosek i zanoszą go do szkoły pierszego wyboru. Niezalogowanie się w systemie powoduje brak możliwości zakwalifikowania się do szkół ponadgimnazjalnych w pierwszej, głównej rekrutacji.