Wizyta Naukobusa

 

Również mieszkańcy Sycowa mieli wyjątkową okazję eksperymentowania całymi rodzinami. Dziękujemy za tak liczną obecność i z pewnością zapraszamy na kolejne naukowe wydarzenia w naszej szkole.

Wizyta Naukobusa

Naukobus i nasi najmłodsi Mali Odkrywcy - klasy 1 i 2. Wulkan energii, emocje i nauka poprzez zabawę.

 

Wizyta Naukobusa

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Nauka dla Ciebie” realizowanym wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach projektu szkołę odwiedził Naukobus - interaktywne eksponaty oraz doświadczeni edukatorzy, którzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Ponadto uczniowie wezmą udział w badaniu kapitału naukowego oraz psychologicznych uwarunkowań uczenia się. Badanie ma zwiększyć wiedzę o tym, jak uczniowie postrzegają związek wiedzy naukowej ze swoim codziennym życiem. Przyjazd Naukobusa oraz badania są finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To efekt kilkuletniej współpracy szkoły z Cenrum Nauki Kopernik, które gościło w naszej szkole już 6. raz.

Matematykę mam w Banku

„Matematykę mam w Banku” to projekt edukacyjny realizowany przez naszą szkołę w ramach otrzymanego dofinansowania z programu grantowego Fundacji mBanku „mPotęga”. Uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Historia pieniądza” w Narodowym Banku Polskim we Wrocławiu. Niewątpliwie mnóstwo emocji dostarczyła uczniom wizyta w skarbcu. 

12 listopada 2018r.

12 listopada 2018 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. 

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych,
w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej(http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2931_u.htm )

100-lecie Odzyskania Niepodległości

To był wyjątkowy, biało–czerwony tydzień. Udział w licznych konkursach, programowanie, kanapki i koktajl biało-czerwony, wystawa „Mówią wieki”, wymiana pocztówek, utworzenie flagi przez 930 uczniów, nauczycieli i mieszkańców Sycowa, bicie rekordu dla Niepodległej i wspólne zaśpiewanie Hymnu Narodowego o godz. 11.11, niezwykłe dekoracje, prace plastyczne i w końcu wypuszczenie 100 balonów na sycowskim rynku. To tylko niektóre z działań naszych uczniów i szkoły, aby uczcić 100-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Śniadanie daje moc

Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnycm Śniadanie Daje Moc, który podkreśla ważną rolę prawidłowego żywienia w codziennym życiu i ukazuje jak ważnym posiłkiem jest śniadanie.To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. 8 listopada nasi uczniowie brali udział w akcji Śniadanie Daje Moc, podobnie jak wszystkie szkoły w całej Polsce.

 

 

Syców biało-czerwony

Zapraszamy mieszkańców Sycowa na niezwykłe wydarzenie „SYCÓW BIAŁO-CZERWONY”. Utwórzcie razem z nami wielką flagę biało-czerwoną i uczcijmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości9 listopada o godz. 9.00 spotkajmy się na Sycowskim Rynku. Zapewniamy materiał do wykonania razem z nami flagi. Nie może Was zabraknąć.