Obóz językowy - EuroWeek

Uczniowie naszej szkoły w dniach 20-24 listopada brali udział w obozie językowym EuroWeek w Lądku-Zdroju. Nauka pracy w zespole, nauka autoprezentacji, budowanie zespołu, nauka języka angielskiego... ABC Workshop, Team building activities, Fly to... Explanation, to tylko niektóre realizowane podczas obozu zadania. Wspólna nauka, integracja, budowanie zespołu, poznawanie innych kultur, tradycji.

VIII Forum Klubu Młodego Odkrywcy

Nowe pomysły, nowe doświadczenia i wsparcie Centrum Nauki Kopernik oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. VIII Forum Klubu Młodego Odkrywcy oczywiście z udziałem SP3. Konferencja, warsztaty, wymiana doświadczeń. Będą nowe projekty i obowiązkowo współpraca z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.

Powiatowe zawody w szachach

Powiatowe Igrzyska Dzieci i III miejsce dla naszej drużyny w Turnieju Szachowym. Wielkie gratulacje dla całej drużyny.

Święto Odzyskania Niepodległości

Spotkanie z Bohaterem - Kapitanem Stanisławem Wołczaskim, pseudonim "Kazimierz". Tak w naszej szkole obchodziliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Najpiękniejsza lekcja historii    i patriotyzmu. Łącznik i kolporter prasy podczas Powstania Warszawskiego, syn żołnierza AK, który walczył i zginął w Powstaniu Warszawskim. Taką lekcję pamięta się przez całe życie!!! Były emocje, wzruszenie, radość i duma!!! Bezcenne i wyjątkowe chwile. 

 

 

Warsztaty profilaktyczne

W ramach działań profilaktycznych szkoły odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Wielkopolskie Centrum Profilaktyki. Klasy pierwsze i drugie rozmawiały o konfliktach rówieśniczych, jak je rozwiązywać, jak przeciwdziałać. Warsztaty klas trzecich obejmowały mediacje rówieśnicze, jako alternatywne rozwiązania konfliktów w środowisku szkolnym. Tematyka warsztatów dla klas 5 i 6 to „Hejt w sieci przeniesiony na życie w realu”, którego organizatorem jest Wielkopolskie Centrum Profilaktyki. Jak potęga słów wpływa na psychikę i zachowanie dziecka? Jakie są konsekwencje prawne i społeczne hejtu? Jak obronić się przed hejtem - jako uczeń i klasa? Co to jest Cyberprzemoc?

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI

W Centrum Kultury odbył Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy piątej - Nina i Zosia, a uczniowie klasy 1a pod kierunkiem Pani Bogusławy Kornatko zaprezentowali utwór ludowy „W moim ogródeczku”.

Turniej Piłki Siatkowej Akademii Skry Bełchatów

Pierwszy turniej Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów za nami. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w kategorii „4”. Zespół w składzie Jakub Wilkowski, Jan Wojciechowski, Jan Rosiek, Karol Nowicki i Gabriel Podyma zajął III miejsce.

Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej

Akademia Młodego Odkrywcy Politechniki Wrocławskiej i pierwsze zajęcia w roku akademickim 2019/2020 naszych studentów. Zajęcia poświęcone pierwiastkom. Wykład i eksperymenty poprowadził dr hab. Jacek Wojaczyński. Co to są pierwiastki? Gdzie występują? Skąd się wzięły ich nazwy? Co to jest atom? My to już wiemy.

Wieczorne obserwacje

Licznie zgromadzeni mieszkańcy spotkali się w Parku Miejskim na wieczorne obserwacje nieba nad Sycowem. Szukali przez lornetki układu podwójnego gwiazd - Mizar i Alcor, w dyszlu Wielkiego Wozu, a Ci najwytrwalsi dostrzegali oddaloną o ponad 2,5 miliony lat świetlnych od nas Galaktykę Andromedy.
Przez teleskop można było dostrzec Saturna z kilkoma jego księżycami. Wielu emocji dostarczyły mieszkańcom obserwacje „spadających gwiazd” i opowieści o Orionidach, czyli roju meteorów związanych z kometą Halleya. To był pełen emocji wieczór
.