Wystawa o Janie Pawle II

W niedzielę 20 maja w godz. 8.00-15.00 zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do naszej szkoły, na wyjątkową wystawę o Patronie szkoły Janie Pawle II, przygotowaną przez doktora Piotra Wiertelaka. Wystawa zawiera m.in. osobiste rzeczy Jana Pawła II, fotografie Arturo Mari (osobisty fotograf Papieża) oraz prywatną korespondencję.

WIELKI SUKCES KINGI

 

W ubiegłym roku uczennica Kinga Mielcarek wzięła udział w ogólnopolskim konkursie literackim dla dzieci i młodzieży „A to bajka właśnie...” na napisanie autorskiej bajki lub baśni. Kinga zajęła III miejsce odnosząc wielki sukces. I kolejna niespodzianka dotarła do Kingi  i naszej szkoły. Nagrodzone bajki, w tym bajka Kingi "Cesarz i Sałacio" zostały wydane w formie książki, a książka ta będzie miała premierę na 9. Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 25-27 maja. Nie może nas tam zabraknąć... Gratulacje dla Kingi oraz jej opiekunki - Pani Agaty Grzesiak. To wielki sukces i wyróżnienie dla Kingi i naszej szkoły.

ZAJĘCIA W MUZEUM

Klasa 1a na pierwszych zajęciach w Muzeum Regionalnym w ramach Uniwersytetu Dziecięcego.

 

 

ZAJĘCIA Z EDUKACJI PRZYRODNICZEJ

Dnia 7 maja w klasach pierwszych i czwartej odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczej. Lekcję przeprowadził Pan Czesław Pawlikowski specjalista ds edukacji leśnej.

Zebranie z rodzicami

We wtorek 8 maja 2018r. odbędzie się zebranie z rodzicami  według następującego harmonogramu:

godz. 16.30 - klasy I, IV, VII

godz. 17.15 - klasy II i III gimnazjalne

NOC SÓW

W dniu wczorajszym nasi uczniowie klasy 4a oraz pierwszych uczestniczyli w Ogólnopolskiej Nocy Sów. Noc Sów to jedyna taka noc w Polsce! To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. Poznajemy polskie sowy, odkrywamy tajemnicę ich hipnotyzujących oczu i bezszelestnych lotów. Prawdziwi Młodzi Odkrywcy.

Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK

Finał Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik w Kłodzku i reprezentant naszej szkoły Grzegorz Lipka. Opiekun Pani Agata Grzesiak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"

27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w półfinale XIV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ” Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Euroregionu Nysa, pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. W kategorii klas 1 reprezentowała naszą szkołę drużyna w składzie: Maja Boryczka, Jennifer Zamelek i Izabela Kromka. W kategorii klas 4: Jakub Wilkowski, Jan Wojciechowski i Tobiasz Krzywiński. W kategorii klas gimnazjalnych reprezentował naszą szkołę Wojciech Musiał. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FESTIWAL NAUKI

To był wyjątkowy Festiwal Nauki. Popularyzacja przedmiotów ścisłych, pokazanie, że ich nauka nie musi być nudna i trudna. No i oczywiście integracja lokalnego środowiska w promowaniu nauki poprzez eksperymenty i zabawę. Dziękujemy za udział w Festiwalu Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej w Drołtowicach, Działoszy i Stradomi oraz przedszkolakom. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowania i przebieg festiwalowych dwóch dni naszym uczniom klas gimnazjalnych 2a i 3a oraz nauczycielom: Pani Grażynie Roztockiej, Teresie Leszczynie, Krzysztofowi Chałupce, Beacie Urbańskiej, Annie Faron, Marcie Kozicy. Na kolejny festiwal zapraszamy już za rok.