NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA

Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, więc jak co roku nie może zabraknąć w naszej szkole akcji charytatywnej NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA. To już tradycja naszej szkoły.

BohaterON - włącz histrorię!

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „BohaterOn” – włącz historię! Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wysłali kartki do uczestników Powstania Warszawskiego. Teraz czas na spotkanie z Powstańcami. SP3 pamięta!!!

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

 

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych w SP3. Gry i zabawy edukacyjne, quizy, łamigłówki, nauka słówek i nasi goście z SP1 i SP2. Dziękujemy za wspólną naukę i zabawę w naszej szkole.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

SP3 podczas jubileuszowej Akcji Sprzątanie Świata – Polska: „Akcja SEGREGACJA! 2xwiecej, 2xczyściej”, Głównym celem tegorocznej akcji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

SP3 wie jak segregować śmieci!

Niezwykła lekcja tolerancji

W wyjątkowym spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Na zaproszenie podróżniczki i dziennikarki Martyny Wojciechowskiej towarzyszyli niezwykłej bohaterce odcinka „Kobiety na krańcu świata” Kabuli Nkalango. Kabula choruje na albinizm i przez to stała się ofiarą brutalnego ataku. Nocą do Jej domu wtargnęli mężczyźni, którzy maczetą odrąbali Jej rękę. Dlaczego? Choć trudno w to uwierzyć, w Tanzanii, w tak turystycznym kraju, w XXI w. wciąż niektórzy wierzą w to, że części ciała osób dotkniętych albinizmem mają magiczną moc. Przyrządzane są z nich eliksiry i amulety… Ekipa naszej szkoły spędziła z Kabulą dwa dni. Nie zabrakło szczerych rozmów i wyjątkowych prezentów, które otrzymała Kabula na Kasprowym Wierchu. Były wzruszające kartki z motywacyjnymi sentencjami, które Kabula będzie odczytywać przez 12 miesięcy, były góralskie korale i … sycowskie krówki, które bardzo smakowały Kabuli i Martynie. Martynie i Kabuli towarzyszyła ekipa TVN, powstaje bowiem materiał filmowy o pobycie Kabuli w Polsce. Więc będzie to też debiut filmowy naszej szkoły. To była wyjątkowa lekcja tolerancji i empatii, za którą bardzo dziękujemy. A Martyna Wojciechowska dodaje: Dziękuję wszystkim Ludziom, których spotkałyśmy przez ostatnie dni na polskich ulicach, w sklepach, na górskich szlakach. Pokazaliście miłość, szacunek, tolerancję. Dla wielu z Was Kabula stała się inspiracją. Daliście Jej ogromne wsparcie. Przerosło to moje i Kabuli najśmielsze oczekiwania”.

OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH

Oficjalnie klasy 4a i 4b wśród grona uczniów naszej szkoły. To były bardzo udane „otrzęsiny”.

PZU "ODBLASKI"

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. Dbamy o bezpieczeństwo uczniów klas 1-3 na drogach. Celem kampanii jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Dzięki wsparciu PZU wszyscy uczniowie naszych najmłodszych klas otrzymali odblaski z wbudowaną migającą lampą, a nauczyciele materiały edukacyjne w celu edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Pierwsze lekcje już za nami. 

DZIEŃ KROPKI

Tak obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Pomagamy dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Dzień Kropki w naszej szkole odbył się również w ramach programu „Uczymy dzieci programować”.