Projekt Artystyczna "Trójka" we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych

Nowy projekt edukacyjny naszej szkoły we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu Artystyczna „Trójka” oficjalnie rozpoczęty!!! 5 kwietnia uczniowie wraz z opiekunką koła plastycznego Bogusławą Kornatko oraz dyrektor Anną Nowicką uczestniczyli w warsztatach plastycznych przygotowanych przez dr Marlenę Promną oraz Joannę Nowińską. Zanim rozpoczęły się warsztaty uczniowie zwiedzili pracownię rzeźby i dowiedzieli się w jaki sposób powstają w akademii wyjątkowe prace rzeźbiarskie. Młodzi artyści mogli również stworzyć swoje rzeźby z gliny. Uczniów przywitał sam rektor uczelni profesor Piotr Kielan, który przybliżył sylwetkę i twórczość wybitnego patrona wrocławskiej ASP Eugeniusza Gepperta, a następnie rozpoczęły się warsztaty plastyczne „Moje modele” - studium martwej natury inspirowanej obrazem Eugeniusza Gepperta. Na zakończenie zajęć czekała na uczniów wyjątkowa niespodzianka - ”Słowo i obraz” akcja rysunkowa studentów i uczniów naszej szkoły. Realizacja monumentalnej kompozycji malarsko- rysunkowej pod hasłem „Akademia Sztuk Pięknych”. Wspólne malowanie, rysowanie naszych uczniów i studentów ASP!!! A to początek wyjątkowej współpracy i projektu z Akademią Sztuk Pięknych. Szczegóły niebawem!!!