I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

  Szanowni Państwo,

Zachęcamy dorosłych i dzieci do  udziału w akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl - I Ogólnopolskiego  Dyktanda na Święto Niepodległości, które odbędzie się przez Internet.

Celem akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a co więcej, zebranie środków na cel charytatywny lub społeczny.

Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przeznaczona przez organizatora na wybrany cel.

Im więcej osób przyłączy się do wydarzenia, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa kwota trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

Każdy ma możliwość zgłosić ważny dla niego cel charytatywny lub społeczny. O tym, do kogo trafią zebrane fundusze, zadecydują uczestnicy Dyktanda poprzez głosowanie. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze rezultaty, będą dysponowały zwiększoną siłą głosu - tym samym będą miały większy wpływ na wynik głosowania.

Treść dyktand dopasowana jest  do danej grupy wiekowej, a jej autorami są wybitni językoznawcy.

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Zapisy już wystartowały! Zakończą się 11 listopada 2020r., kilka minut przed startem dyktanda w danej grupie wiekowej.

 

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!