Martyna Wojciechowska w naszej szkole

Redaktor naczelna National Geographic Polska, dziennikarka, podróżniczka Martyna Wojciechowska 25 października odwiedziła nasze gimnazjum. Po raz pierwszy spotkała się z młodzieżą z Klubu National Geographic w 2009r. i od tej chwili stale wspiera projekty edukacyjne realizowane przez klub, którego opiekunem jest Anna Nowicka. Była to już 4 wizyta Martyny Wojciechowskiej w naszym mieście.

Wtorkowe spotkanie w gimnazjum Martyna rozpoczęła od zajęć z dziećmi z Klubu Małego Odkrywcy, które prowadzi Anna Nowicka. Jak zrobić model wnętrza Ziemi z plasteliny?, dlaczego wybuchają wulkany?, jak nazywają się kontynenty?, co dzieje się z powietrzem jak je ogrzejemy? Wspólna zabawa podobała się zarówno dzieciom jak i Martynie.

Kolejny punkt wizyty w gimnazjum to podsumowanie projektów edukacyjnych realizowanych przez młodzież z Klubu National Geographic: „Poznajemy Polskę – Bałtyckim Szlakiem Rowerowym”, „Poznajemy Polskę – Mazury Cud Natury”.Obecnie uczniowie naszej szkoły realizują dwa projekty: „Polskie Himalaje” i  „Podróże z National Geographic”. Koordynatorkami tych projektów są Anna Nowicka i Anna Szura. Projekty te otrzymały dofinansowanie Fundacji Banku Zachodniego WBK „Bank Ambitnej Młodzieży”, a nich realizację osobiście są zaangażowani Martyna Wojciechowska oraz wybitny polski himalaista Krzysztof Wielicki.

Martyna Wojciechowska, rodzice i zaproszeni goście mogli zobaczyć czego nauczyli się  gimnazjaliści, co zobaczyli, ile dokonali. Z rąk redaktor naczelnej National Geographic Polska uczniowie odebrali certyfikaty uczestnictwa w projekcie edukacyjnym „Poznajemy Polskę – Mazury Cud Natury”.

Spotkanie w sycowskim gimnazjum było doskonałą okazją aby podziękować osobom, które wspierały realizację licznych projektów. Podziękowania odebrali policjanci Maciej Wylęga oraz Karol Jarosz, Adam Głowacki, burmistrz Sławomir Kapica, Alina i Leszek Iwaniccy.