Sprawozdanie z inscenizacji pt. „Kwiatki Jana Pawła II ”

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 25 października 2016r.  w  ramach obchodów Dnia Papieskiego  w Centrum Kultury w Sycowie miała miejsce  inscenizacja pt. „Kwiatki  Jana Pawła II ”. Przygotowali ją wybrani uczniowie klas drugich w celu przybliżenia postaci Jana Pawła II, patrona naszej szkoły, nowym kolegom, pierwszoklasistom.

Scenariusz tego przedstawienia został napisany w oparciu o książkę  „Kwiatki  Jana Pawła II ” opracowaną przez Janusza Poniewierskiego.

Uczniowie klas drugich zaprezentowali krótkie obrazy z życia patrona naszej szkoły, począwszy od jego lat szkolnych, poprzez posługę kapłańską, a skończywszy na okresie pontyfikatu. Były to sceny zarówno zabawne, jak i wzruszające, zachęcające do zadumy.

Inscenizacja przybliżyła gimnazjalistom życie Ojca Świętego, jego osobowość, wrażliwość wobec drugiego człowieka oraz dystans do samego siebie i funkcji, jaką przyszło mu pełnić.

Uczniowie nie tylko zagrali według opracowanych przez siebie scenariuszy, ale również przygotowali rekwizyty i kostiumy. Funkcję scenografii pełniła prezentacja multimedialna ukazująca fotografie z Janem Pawłem II. W role prowadzących wcielili się uczniowie z koła teatralnego.

Nad całością przygotowań i przebiegu inscenizacji czuwały nauczycielki języka polskiego: Magdalena Żyłka i Agata Grzesiak.