„Betlejem jest w nas” - jasełka 2016

Do świątecznej tradycji  naszej szkoły należą jasełka. Dwa dni przed Wigilią  grupa teatralna pod kierunkiem pani Agaty Grzesiak  zaprezentowała efekty swojej kilkutygodniowej pracy – widowisko słowno - muzyczne pt. „Betlejem jest w nas”, które obejrzeli nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum w sali widowiskowej Centrum Kultury w Sycowie.

„Betlejem jest w nas”  to obrazy ze współczesnej rzeczywistości, znane nam na co dzień, ukazujące zwykłych ludzi, którzy zbłądzili, nie chcą się zmienić, nie chcą znaleźć drogi do Betlejem. Wśród nich pojawia się Święta Rodzina i Aniołowie po to, by uświadomić, co stanowi sens ludzkiego życia, i pokazać, jak blisko  jest Betlejem – tu i teraz. 

Uczniowie pracujący nad jasełkami dobrze wywiązali się ze swych zadań. Wzruszyli i poruszyli publiczność, zaskoczyli pomysłowością scenografii, przygotowali podkład muzyczny  tworzący odpowiedni nastrój. Dodatkową atrakcją były utwory muzyczne wykonane przez uczniów przygotowanych przez pana Andrzeja Kowalczyka oraz taniec  chłopców z klasy III F I II B, nad chorografią którego czuwała  pani Dominika  Jarosz.