Dzień Ziemi - oszczędzamy wodę

Woda jest nam niezbędna do życia. 💧💧💧 Są miejsca na świecie gdzie jej brakuje. Na szczęście żyjemy w miejscu, w którym wody pitnej mamy pod dostatkiem, 🚰woda jednak musimy dbać o jej zasoby. 💙💧💙

Zespół Szkolno-Przedszkolny włączył się w marcowe obchody Światowego Dnia Wody z PAH, a w kwietniu kwestia tematu wody powróciła przy okazji obchodów Święta Ziemi.

Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na oszczędzanie wody uczniów klasy IIIb 💦💦💦

Spotkanie z policjantem

Zespół w akcji! - spotkanie z Policjantem

W maju odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak 🚦🚨🚳🚫⛔🛑🚸📞

Tym razem przedszkolaki i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz gdzie można się bezpiecznie bawić ⛹️‍♂️🏐⚽🏀🚲🛴.

Na spotkaniu on-line uczniowie przygotowujący się do egzaminu na kartę rowerową 🚲, utrwalili wiadomości dotyczące przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drodze, korzystania z elementów odblaskowych po zmierzchu. Dodatkowo poruszony został temat pierwszej pomocy przedmedycznej  ⛑🩺🩹⚕

Dzień Ziemi 2021r.

Obchody Dnia Ziemi

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sycowie z okazji 🌍 Dnia Ziemi 🌏 odbyło si wiele działań. Część z nich zaplanowali wychowawcy, część nauczyciele przyrody i biologii, ale wszyscy zwracali uwagę uczniów, jak ważne jest dbanie o naszą Planetę.

W dniach 22 i 23 kwietnia odbyły się także spotkania on-line zaplanowane w ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak, w którym bierze udział nasza szkoła.

W spotkaniach uczestniczyły Przedszkolaki, a także klasy: 2a, 3a, 4a i 4b. A prowadziła je pani Anita Śmiałek z ♻ ZZO Olszowa.♻

Dzieci dowiedziały się m. in. na temat działalności  ♻ ZZO Olszowa. ♻ Pani Anita opowiadała jak długo rozkładają się poszczególne odpady 🗑 i o tym, że większość z nich można powtórnie przetworzyć, a recykling odpadów jest możliwy tylko przy odpowiedniej segregacji odpadów. Pokazywała też zdjęcia miejsc poddanych rekultywacji.

Uczniowie uważnie słuchali pani Anity i zadawali dużo pytań. A dla przedszkolaków była to pierwsza lekcja on-line. 💻💻💻

Poniżej podajemy linki do filmików dotyczących działalności ZZO Olszowa oraz segregacji śmieci:

Projekt Bezpieczny Dolnoślązak  „ZESPÓŁ W AKCJI”

Bezpieczeństwo to jedno z najważniejszych potrzeb człowieka, stanowi podstawę organizacji i funkcjonowania w codziennym życiu.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych powstał program edukacyjny “Bezpieczny Dolnoślązak”, którego celem, jest podnoszenie świadomości dolnośląskich uczniów, w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Głównym założeniem programu jest propagowanie działań oraz nabycie i utrwalenie bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach

Tegoroczna edycja programu kładzie szczególny nacisk na edukację w sferze ochrony danych osobowych zdalnym nauczaniu oraz pracy zdalnej.

Zespół Szkolno-Przedszkolny zgłosił się do udziału w projekcie. W ramach projektu zaplanowaliśmy różne przedsięwzięcia, spotkania, pokazy, zajęcia, itp., których celem jest zwrócenie uwagi naszym wychowankom, ich rodzicom i nauczycielom na bezpieczeństwo – zarówno to w sieci, jak i w życiu codziennym.

Zachęcamy wszystkich do śledzenia zakładki na naszej stronie internetowej poświęconej działaniom w ramach tego projektu.