"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - J. Korczak 😄😄😄

Z okazji Dnia Dziecka dla naszych przedszkolaków i uczniów wystawiliśmy przedstawienie 🎭🎭🎭 pt. "W krainie bajek...", życząc zdrówka, radości i uśmiechu każdego dnia.

Ze względu na pandemię prezentujemy spektakl on-line, ale z nadzieją, że nasi uczniowie będą mogli zobaczyć swoich nauczycieli na deskach sycowskiej sceny jeszcze przed wakacjami.

Przedstawienie jest do obejrzenia na naszym profilu na Facebook'u: W krainie bajek

Życzymy wam samych miłych wrażeń podczas oglądania 💕💕💕

Otwarcie placu zabaw

21 maja 2021 r. miało miejsce otwarcie placu zabaw przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycowie.

Otwarcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Syców - p. Dariusz Maniak, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych - p. Monika Zobek-Dubicka, koordynator projektu z Centrum Usług Wspólnych - p. Karolina Talaga oraz p. o. dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycowie - p. Monika Janiszyn.

Podczas uroczystości swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały przedszkolaki z grup Zajączki i Żabki Publicznego Przedszkola nr 4 w Sycowie.

Rozbudowa placu zabaw była sfinalizowaniem projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Nowe Przedszkola w Gminie Syców". RPDS.10.01.01-02-0040/19.

Partnerem tego projektu jest Fundacja "Merkury".

Zarówno Przedszkolaki, jak i uczniowie z radością korzystają z placu zabaw!

22 Marca - Światowy Dzień Wody

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Szkoły...

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Woda jest niezbędna w każdym aspekcie życia człowieka. Od jej czystości i dostępności zależna jest szansa na zdrowie i godne życie. Bez niej trudno jest przygotować jedzenie albo zadbać o higienę własną i gospodarstwa domowego.

Uczniowie Naszej Szkoły dziś na zajęciach będą poruszać dwa zagadnienia: Woda jako globalne wyzwanie oraz Woda w kryzysie klimatycznym.

Zachęcamy do refleksji na podstawie zamieszczonej animacji (za zgodą autorów akcji PAH).

Organizacja nauki zdalnej w dniach 22.03.-9.04.2021 r.

Szanowni Rodzice!

Od poniedziałku 22 marca br. klasy I-III przechodzą w tryb nauki zdalnej, który będzie odbywać się, podobnie jak wcześniej, na platformie GSuite. Dotyczy to również zajęć dodatkowych – zajęć z logopedą, korekcyjno-kompensacyjnych, kółek zainteresowań, gimnastyki korekcyjnej, itp.). Szczegóły dotyczące lekcji on-line przekażą Państwu wychowawcy klas.

Zawieszenie zajęć stacjonarnych potrwa do 9 kwietnia 2021 r.

Klasy IV-VIII kontynuują naukę zdalną.

W grupach przedszkolnych utrzymane jest nauczanie stacjonarne.

Podczas nauki zdalnej na WNIOSEK RODZICA będzie zorganizowana opieka na świetlicy dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Pedagog szkolny oraz bibliotekarz – p. Katarzyna Wojciechowska - pracuje w trybie stacjonarnym, ale możliwy jest również kontakt on-line za pośrednictwem e-dziennika lub poczty e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Codziennie w godzinach 8:00-15:00 jest również dostępny psycholog szkolny - p. Agnieszka Kozłowska. Na spotkania prosimy umawiać się telefonicznie w sekretariacie szkoły lub przez e-dziennik.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji,

Dyrektor Zespołu

Monika Janiszyn