Warsztaty profilaktyczne

W ramach działań profilaktycznych szkoły odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Wielkopolskie Centrum Profilaktyki. Klasy pierwsze i drugie rozmawiały o konfliktach rówieśniczych, jak je rozwiązywać, jak przeciwdziałać. Warsztaty klas trzecich obejmowały mediacje rówieśnicze, jako alternatywne rozwiązania konfliktów w środowisku szkolnym. Tematyka warsztatów dla klas 5 i 6 to „Hejt w sieci przeniesiony na życie w realu”, którego organizatorem jest Wielkopolskie Centrum Profilaktyki. Jak potęga słów wpływa na psychikę i zachowanie dziecka? Jakie są konsekwencje prawne i społeczne hejtu? Jak obronić się przed hejtem - jako uczeń i klasa? Co to jest Cyberprzemoc?

Turniej Piłki Siatkowej Akademii Skry Bełchatów

Pierwszy turniej Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów za nami. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w kategorii „4”. Zespół w składzie Jakub Wilkowski, Jan Wojciechowski, Jan Rosiek, Karol Nowicki i Gabriel Podyma zajął III miejsce.

Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej

Akademia Młodego Odkrywcy Politechniki Wrocławskiej i pierwsze zajęcia w roku akademickim 2019/2020 naszych studentów. Zajęcia poświęcone pierwiastkom. Wykład i eksperymenty poprowadził dr hab. Jacek Wojaczyński. Co to są pierwiastki? Gdzie występują? Skąd się wzięły ich nazwy? Co to jest atom? My to już wiemy.

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI

W Centrum Kultury odbył Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy piątej - Nina i Zosia, a uczniowie klasy 1a pod kierunkiem Pani Bogusławy Kornatko zaprezentowali utwór ludowy „W moim ogródeczku”.

Code Week 2019 w SP3

SP3 koduje i programuje z Seniorami. Obchody Code Week 2019 i nasi wyjątkowi goście - studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Roboty Jimu, Ozoboty, AR, czyli rozszerzona rzeczywistość, Scratch, Scotie Go... tak tajniki programowania i kodowania poznawali seniorzy w SP3Nie zabrakło praktycznych porad jak korzystać z internetu i portali społecznościowych. Nasi goście poznali facebooka naszej szkoły. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i bezzcenne chwile. SP3 łączy pokolenia.

Wieczorne obserwacje

Licznie zgromadzeni mieszkańcy spotkali się w Parku Miejskim na wieczorne obserwacje nieba nad Sycowem. Szukali przez lornetki układu podwójnego gwiazd - Mizar i Alcor, w dyszlu Wielkiego Wozu, a Ci najwytrwalsi dostrzegali oddaloną o ponad 2,5 miliony lat świetlnych od nas Galaktykę Andromedy.
Przez teleskop można było dostrzec Saturna z kilkoma jego księżycami. Wielu emocji dostarczyły mieszkańcom obserwacje „spadających gwiazd” i opowieści o Orionidach, czyli roju meteorów związanych z kometą Halleya. To był pełen emocji wieczór
.

Bicie rekordu

16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji braliśmy udział w biciu rekordu razem z WOŚP - Uczymy Ratować. SP3 jedna drużyna - nauczyciele i uczniowie.

Dziękujemy ratownikowi medycznemu Krzysztofowi Cichosowi oraz Ratownictwu Medycznemu Kamil Wawrzyniak za wielkie wsparcie naszej akcji.

Planetobus w naszej szkole

W dniach 21-22 października gościliśmy mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Na półokrągłym „suficie” uczniowie oglądali pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów CNK. W jasny dzień można zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieć się, co robią na niej astronauci.

Biegi na orientację z Aglomeracją Wrocławską

Mistrzostwa biegów na orientację „Orientuj się w Aglomeracji” - 16 naszych uczniów z klas 5-6 wzięło udział w biegach, których organizatorem była Aglomeracja Wrocławska we współpracy z MOSiR i od razu wielki sukces szkoły. I miejsce w kategorii klas 5 zajął Karol Nowicki, a III miejsce w kategorii klas 6 zajął Filip Bogdański. Gratulujemy wszystkim uczniom rywalizacji sportowej i dobrej zabawy.