Spotkanie z Martyna Wojciechowską

We wtorek 26 października o 9.00 na hali MOSIR-u odbędzie się spotkanie z Martyną Wojciechowską. Jest to nagroda dla całej szkoły za zajęcie I miejsca w Konkursie Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, w ramach akcji "Szkoły dla Nadziei". Spotkanie rozpoczyna się o godz. 9.00 (proszę Wychowawców o przyjście z klasami przed godz 9.00, po 1 lekcji) i może potrwać ok. 1,5 godz. (proszę zarezerwować 2 i 3 godz. lekcyjną).

"Zgaś Ryzyko, czyli bądź bezpieczny w domu"

Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w konkursie pt. "Zgaś Ryzyko, czyli bądź bezpieczny w domu". Celem konkursu jest popularyzacja tematyki ochrony przeciwpożarowej i podniesienie świadomości z zakresu bezpieczeństwa. Praca polega na realizacji krótkiego filmu według własnego scenariusza na wybrane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa:

  • Jak się zachowasz, gdy zauważysz pożar w swoim mieszkaniu?
  • Niebezpieczny i trujacy czad
  • Jak zapobiegać pożarom?
  • Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się pożaru?

Regulamin konkursu „Zgaś Ryzyko, czyli bądź bezpieczny w domu”.

Konkurs szkolny "Cyber... to też przemoc"

Drodzy Uczniowie!
W ramach Sycowskich Dni Trzeźwości ogłaszamy konkurs - prace przygotowane przy użyciu nowoczesnych technologii na temat "Cyber.. to też przemoc " ( prace mogą dotyczyć wszelkich niebezpieczeństw, które związane są z nowoczesnymi technologiami - tablety, komputery, telefony itp. lub pozytywnych stron w/w technologii).
Prace należy złożyć w gabinecie pedagogów do dnia 7.10.2016r.
21.10.2016r. w Urzędzie Miasta i Gminy zwycięzcy zostanie przyznana nagroda.

Uwaga: Projekty można realizować indywidualnie lub też grupowo w klasie. Wszystkie osoby zaangażowane w produkcję prezentacji/filmu otrzymują dodatkowa ocenę z informatyki oraz pochwałę za aktywność.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września - w poniedziałek o godz. 13:00 - nauczyciele języków obcych organizują obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Lekcje w tym dniu skracamy o 15 min. - 7. lekcja zakończy się o 12:45. Harmonogram dnia będzie wisiał w pokoju nauczycielskim na tablicy zastępstw.

Ubezpieczenia w roku szkolnym 2016/2017

Ubezpieczenia  NNW w szkole w roku szkolnym 2016/2017

Zapraszamy rodziców i opiekunów do zapoznania się ze szczegółami oferty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Szczegóły dostępne w załącznikach (pliki pdf)

Wyprawka szkolna 2016r.

Podstawowe informacje o dofinansowaniu zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017

Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych ( Dz. U. z 2016r. Poz. 1045)

I. KOMU PRZYSŁUGUJE DOFINANSOWANIE NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

Czytaj więcej: Wyprawka szkolna 2016r.