DZIEŃ ZIEMI

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Ten dzień ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne. Światowy Dzień Ziemi ma na celu budowanie świadomości jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych. Choć z powodu epidemii koronawirusa obowiązuje nas wiele obostrzeń i akcje w przestrzeni publicznej nie są organizowane, to jak przekonują ekolodzy, w dobie zmian klimatycznych, warto zastanowić się nad swoimi przyzwyczajeniami i pomyśleć, jak być bardziej eko. To właśnie drobne zmiany w życiu każdego z nas mogą przyczynić się do zmian globalnych

Kształcenie na odległość

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

SP3 w ogólnopolskim projekcie "Lekcja:Enter".

„Lekcja:Enter” to największy dotychczas projekt edukacji cyfrowej w Polsce skierowany do szkół. To m.in. udział naszych nauczycieli w bezpłatnych szkoleniach z lepszego wykorzystywania nowych technologii, e-zasobów i aktywizujących metod nauczania w edukacji dzieci i młodzież. 

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice !

W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego w terminie od 12 do 25 marca 2020 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w naszej szkole i placówkach oświatowych w całej Polsce.

Od jutra do piątku 13 marca w szkole zorganizowane będą tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci rodziców pracujących i nie mogących zapewnić opieki dzieciom. Natomiast od poniedziałku 16.03.2020 r. wszystkie placówki oświatowe będą zamknięte.  Podjęta decyzja wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i wynika z troski o bezpieczeństwo zdrowotne Państwa  i dzieci.

Prosimy jednocześnie rodziców o szczególne przestrzeganie zaleceń w zakresie profilaktyki zdrowotnej dotyczących ograniczenia kontaktu z innymi osobami. Mamy na myśli zarówno najbliższe otoczenie jak i osoby starsze, które są szczególnie narażone na zarażenie.  Zastosowanie "kwarantanny społecznej" jest potrzebne. Spędźmy ten czas w swoich domach – unikajmy zatłoczonych miejsc, komunikacji zbiorowej, przemieszczania się.  Placówki kulturalne i sportowe również w tym okresie odwołują wszystkie przewidziane wydarzenia. 

Jednocześnie informujemy, że jest możliwość uzyskania świadczenia z tytułu opieki nad dzieckiem do 8-go roku życia z ZUS-u za okres 14 dni. Dokument do pobrania na stronie: https://www.zus.pl

 

                                                                                                                             Z poważaniem

                                                                                                                             Dyrektor Szkoły

                                                                                                                              Anna Nowicka