Z wizytą w Przylądku Nadziei

14 stycznia Klinikę Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu odwiedzili po raz pierwszy najmłodsi uczniowie klas 1-3 wspierani przez nasze starsze wolontariuszki Julię i Patrycję. Koło teatralne wraz z opiekunem panią Magdaleną Żyłką zaprezentowało przedstawienie teatralne pt. „ Zbuntowany Czerwony Kapturek”. W aktorów wcielili się również dzielni Wojownicy - mali pacjenci kliniki. Był czas na wspólną zabawę i zajęcia plastyczne. I uśmiechy dzielnych, małych pacjentów – BEZCENNE. Pomagamy i uczymy pomagać. 

 

Występy naszych najmłodszych artystów w Centrum Kultury

13 stycznia podczas występów młodych mieszkańców MiG Syców w Centrum Kultury uczniowie klasy 1a zaprezentowali piosenkę ludową „Lipka”,  natomiast uczennice klasy 5a: Emilka, Judyta, Julia, Gabrysia, Nina, Marysia i Zosia piosenkę „Z naszymi marzeniami”.

Życzenia od rodziny książęcej Biron von Curland

Życzenia od rodziny książęcej Biron von Curland oraz wyjątkowe życzenia i podziękowania za piękną pracę plastyczną dla naszej uczennicy klasy 2a Nataszy Jarosz od księżnej Elisabeth von Curland!!! Natasza wykonała pracę plastyczną, która została podarowana księżnej z okazji urodzin. Wsparcie tak znakomitych osób jest wielką motywacją dla naszych uczniów i szkoły. 

 

Turniej Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów

Charytatywny turniej członków Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów i ich rodziców odbył się 13 stycznia 2020r. Do wspólnej rywalizacji dzieci członkowie Akademii zaprosili swoich rodziców rozgrywając turniej „dwójek” siatkarskich. Nie zabrakło także wspólnego meczu rodzice – dzieci. Było mnóstwo emocji, jak również dobrej zabawy.

Warsztaty taneczne - Egurrola Dance Studio

Kolejne warsztaty taneczne w Egurrola Dance Studio i ponad dwie godziny intensywnych zajęć. Ćwiczymy nowy układ przygotowany przez instruktorkę Egurrola Dance Studio - Joannę Łasińską specjalnie dla naszej grupy.

Mecz PGE Skra Bełchatów - MKS Ślepsk Suwałki

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami kibicowali na trybunach Hali Energia w Bełchatowie podczas ostatniego meczu w 2019r. PGE Skry Bełchatów. Przed rozpoczęciem spotkania siatkarzy na boisko wprowadzała eskorta dziecięca składająca się z naszych uczniów. Dodatkowo zostaliśmy zaproszeni na płytę boiska do wspólnego zdjęcia z zawodnikami SKRY.  

Konkurs SUDOKU

XI Powiatowy Turniej SUDOKU za nami. Naszą szkołę w turnieju reprezentowała czwórka uczniów - w kategorii klas 1-3: Maja Boryczka z klasy 3a oraz Zosia Juszczyk z klasy 2a, a w kategorii klas 4-6: Oskar Sołoducha z klasy 6a oraz Michał Sofiński z klasy 5b. Gratulujemy wygrania etapu szkolnego konkursu i reprezentowania szkoły w etapie powiatowym.

 

  

.

JASEŁKA

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o godz. 11.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie uczniowie naszej szkoły wystawili pod kierunkiem p. Magdaleny Żyłki i ks. Tomasza Ślęzaka jasełkowe przedstawienia "Przybieżeli do Betlejem". 

Artystyczna Trójka - zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych

W ramach realizacji projektu „Artystyczna Trójka” we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu po raz kolejny nasi uczniowie mogli zgłębiać tajniki sztuk plastycznych - tym razem rzeźby. Zajęcia z uczniami prowadzili utalentowani studenci ASP – Angelika Tamkun oraz Albert Wrotnowski. Nasi uczniowie wykonali w profesjonalnej pracowni model rzeźby pełnej (z gliny) oraz gipsowy odlew płaskorzeźby. Praca ćwiczeniowa uzupełniona została przez Alberta Wrotnowskiego ciekawymi rozmowami o technikach oraz warsztacie rzeźbiarskim, a uczniowie zdobyli nowe doświadczenie oraz dużą wiedzę warsztatową. Projekt „Artystyczna Trójka” powstał z inicjatywy pani Bogusławy Kornatko oraz dr Marleny Promnej – Pietrek z ASP.