KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice !

W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego w terminie od 12 do 25 marca 2020 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w naszej szkole i placówkach oświatowych w całej Polsce.

Od jutra do piątku 13 marca w szkole zorganizowane będą tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci rodziców pracujących i nie mogących zapewnić opieki dzieciom. Natomiast od poniedziałku 16.03.2020 r. wszystkie placówki oświatowe będą zamknięte.  Podjęta decyzja wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i wynika z troski o bezpieczeństwo zdrowotne Państwa  i dzieci.

Prosimy jednocześnie rodziców o szczególne przestrzeganie zaleceń w zakresie profilaktyki zdrowotnej dotyczących ograniczenia kontaktu z innymi osobami. Mamy na myśli zarówno najbliższe otoczenie jak i osoby starsze, które są szczególnie narażone na zarażenie.  Zastosowanie "kwarantanny społecznej" jest potrzebne. Spędźmy ten czas w swoich domach – unikajmy zatłoczonych miejsc, komunikacji zbiorowej, przemieszczania się.  Placówki kulturalne i sportowe również w tym okresie odwołują wszystkie przewidziane wydarzenia. 

Jednocześnie informujemy, że jest możliwość uzyskania świadczenia z tytułu opieki nad dzieckiem do 8-go roku życia z ZUS-u za okres 14 dni. Dokument do pobrania na stronie: https://www.zus.pl

 

                                                                                                                             Z poważaniem

                                                                                                                             Dyrektor Szkoły

                                                                                                                              Anna Nowicka