Dzień Ziemi 2021r.

Obchody Dnia Ziemi

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sycowie z okazji 🌍 Dnia Ziemi 🌏 odbyło si wiele działań. Część z nich zaplanowali wychowawcy, część nauczyciele przyrody i biologii, ale wszyscy zwracali uwagę uczniów, jak ważne jest dbanie o naszą Planetę.

W dniach 22 i 23 kwietnia odbyły się także spotkania on-line zaplanowane w ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak, w którym bierze udział nasza szkoła.

W spotkaniach uczestniczyły Przedszkolaki, a także klasy: 2a, 3a, 4a i 4b. A prowadziła je pani Anita Śmiałek z ♻ ZZO Olszowa.♻

Dzieci dowiedziały się m. in. na temat działalności  ♻ ZZO Olszowa. ♻ Pani Anita opowiadała jak długo rozkładają się poszczególne odpady 🗑 i o tym, że większość z nich można powtórnie przetworzyć, a recykling odpadów jest możliwy tylko przy odpowiedniej segregacji odpadów. Pokazywała też zdjęcia miejsc poddanych rekultywacji.

Uczniowie uważnie słuchali pani Anity i zadawali dużo pytań. A dla przedszkolaków była to pierwsza lekcja on-line. 💻💻💻

Poniżej podajemy linki do filmików dotyczących działalności ZZO Olszowa oraz segregacji śmieci:

http://www.zzo-olszowa.pl/index.php/filmy