biblioteka

„Biblioteka jest instytucją, która całym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona, bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy.”

Jan Paweł II

Biblioteka szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sycowie, to miejsce wyjątkowe. Jest odremontowana, kolorowa, przestronna, uporządkowana oraz otwarta i przyjazna każdemu czytelnikowi – małemu i dużemu oraz poszukiwaczowi przygód i różnych wrażeń, które niesie czytanie książek i obcowanie z jakąkolwiek literaturą.

Nasza biblioteka posiada także mini czytelnię – miejsce wyciszenia i zanurzenia się w lekturze. Jest w niej cicho, przyjaźnie i ciepło. Biblioteka jest inicjatorem różnych konkursów i działań wewnątrzszkolnych. W roku szkolnym 2020/2021 jej księgozbiór został wzbogacony o ok. 1000 pozycji – głównie lektury dla uczniów kl. 1-8 z narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Poza tym organizujemy zbiórki używanych ale w dobrym stanie książek dla dzieci i nie tylko.

Biblioteka czynna jest codziennie, w godzinach:

Poniedziałek – 7.30 – 12.30

Wtorek – 7.30 – 9.30 oraz 14.30 – 16.00

Środa – 7.30 – 16.00

Czwartek – 7.30 – 12.30

Piątek – 7.30 – 11.30 oraz 13.30 – 14.30

„Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana”.

Joachim Lelewel

„Czytajmy, bo czytanie jest życiem drugim”.

Józef Ignacy Kraszewski

„Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła”.