Wycieczka do Czech

Uczniowie klas 8 i gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce do Czech, podczas której zwiedzili Pragę oraz Skalne Miasto Adrspach. 

Konkurs wiedzy o rodzie Biron von Curland

14 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu „Co wiem o rodzie Biron von Curland?”. Konkurs ma charakter międzyszkolny i przebiega pod Patronatem zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Pary Książęcej Elisabeth i Ernsta Johanna Biron von Curland. Uczniowie rozwiązali test dotyczących historii rodziny Biron oraz naszego miasta. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz uczniowie naszej szkoły. Wyniki konkursu ogłoszone będą 17 maja podczas obchodów Dnia Patrona.

Wycieczka do Warszawy i Łodzi

Uczniowie klas 3 gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy i Łodzi. Starówka, Łazienki Królewskie, Muzeum PRL-u, Grób Nieznanego Żołnierza, Centrum Nauki Kopernik, to tylko niektóre atrakcje wycieczki.

 

UMIEM PŁYWAĆ

Projekt „Umiem pływać” i nasi uczniowie klas 1 i 2. Dobra zabawa, nauka pływania, aktywność fizyczna oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Z tygodnia na tydzień nasi uczniowie pływają coraz lepiej.

"Królewna się nudzi"

Z okazji Światowego Dnia Książki nasi uczniowie z klas gimnazjalnych, 8 oraz 5 zaprezentowali na scenie Centrum Kultury spektakl pt. " Królewna się nudzi". Spektakl zdobył wyróżnienie na Powiatowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, który odbył się 27 marca w Oleśnicy. Mali widzowie - dzieci z sycowskich szkół i przedszkoli poznali historię rozkapryszonej królewny, która znalazła sposób na atrakcyjne spędzanie czasu. To oczywiście czytanie książek. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i ich opiekunom, a szczególnie gra aktorska dziewcząt z koła teatralnego "Grześki", którego opiekunem jest pani Agata Grzesiak.

Projekt Artystyczna "Trójka" we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych

Nowy projekt edukacyjny naszej szkoły we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu Artystyczna „Trójka” oficjalnie rozpoczęty!!! 5 kwietnia uczniowie wraz z opiekunką koła plastycznego Bogusławą Kornatko oraz dyrektor Anną Nowicką uczestniczyli w warsztatach plastycznych przygotowanych przez dr Marlenę Promną oraz Joannę Nowińską. Zanim rozpoczęły się warsztaty uczniowie zwiedzili pracownię rzeźby i dowiedzieli się w jaki sposób powstają w akademii wyjątkowe prace rzeźbiarskie. Młodzi artyści mogli również stworzyć swoje rzeźby z gliny. Uczniów przywitał sam rektor uczelni profesor Piotr Kielan, który przybliżył sylwetkę i twórczość wybitnego patrona wrocławskiej ASP Eugeniusza Gepperta, a następnie rozpoczęły się warsztaty plastyczne „Moje modele” - studium martwej natury inspirowanej obrazem Eugeniusza Gepperta. Na zakończenie zajęć czekała na uczniów wyjątkowa niespodzianka - ”Słowo i obraz” akcja rysunkowa studentów i uczniów naszej szkoły. Realizacja monumentalnej kompozycji malarsko- rysunkowej pod hasłem „Akademia Sztuk Pięknych”. Wspólne malowanie, rysowanie naszych uczniów i studentów ASP!!! A to początek wyjątkowej współpracy i projektu z Akademią Sztuk Pięknych. Szczegóły niebawem!!!

 

Nasz uczeń Laureatem Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista

2. kwietnia nasz gimnazjalista Wojciech Byrka uczestniczył w Gali Dolnośląskich Konkursów 2018/2019 „zDolny Ślązaczek” i „zDolny Ślązak Gimnazjalista”, odbierając tytuł LAUREATA XII Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązak GimnazjalistaGratulujemy wielkiego sukcesu Wojtkowi oraz opiekunowi Pani Joannie Nowak.

 

Kolejny sukces naszej utalentowanej uczennicy!!!

Kolejny sukces naszej uczennicy Martyny Kaszycy!!! 5 kwietnia uczestniczyła w warsztatach plastycznych na Akademii Sztuk Pięknych, a w sobotę 6 kwietnia odebrała nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie „Na jawie i we śnie” (kategoria rysunek) organizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu. Martyna, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Finał Województwa Dolnośląskiego XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U12 i nasi uczniowieFinał Wojewódzki odbył się 1 kwietnia w Dzierżoniowie. Wystartowało 30 drużyn, zwycięzców etapów powiatowych. Powiat oleśnicki reprezentowała nasza szkoła i uczniowie klasy 5a. portowej postawy fair-play, zaangażowania i godnego reprezentowania SP3 i całego powiatu. Wielkie brawa dla drużyny: Antek Tumiński, Jan Rosiek, Franek Bednarek, Olek Ptak, Tobiasz Krzywiński, Jan Wojciechowski, Patryk Buczek, Antek Sobczak, Kuba Wilkowski, Grzegorz Michalec.