Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej

Kolejne zajęcia na Politechnice Wrocławskiej  w ramach Akademii Młodego Odkrywcy – wykład i doświadczenia prowadzone przez dr inż. Małgorzatę Kostyszak „ Jak widzą zwierzęta”?

Występy naszych najmłodszych artystów w Centrum Kultury

13 stycznia podczas występów młodych mieszkańców MiG Syców w Centrum Kultury uczniowie klasy 1a zaprezentowali piosenkę ludową „Lipka”,  natomiast uczennice klasy 5a: Emilka, Judyta, Julia, Gabrysia, Nina, Marysia i Zosia piosenkę „Z naszymi marzeniami”.

Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej

Pierwsze w Nowym Roku zajęcia na Politechnice Wrocławskiej w ramach Akademii Młodego Odkrywcy. Kolejna dawka wiedzy dla naszych uczniów. Tym razem wykład dr inż. Jakuba Słowińskiego z Wydziału Mechanicznego Katedry Mechaniki, Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej „Kość Twoja własna architektura”. Ile mamy kości? Czy kość rośnie? Z czego zbudowana jest kość? My to już wiemy.

Życzenia od rodziny książęcej Biron von Curland

Życzenia od rodziny książęcej Biron von Curland oraz wyjątkowe życzenia i podziękowania za piękną pracę plastyczną dla naszej uczennicy klasy 2a Nataszy Jarosz od księżnej Elisabeth von Curland!!! Natasza wykonała pracę plastyczną, która została podarowana księżnej z okazji urodzin. Wsparcie tak znakomitych osób jest wielką motywacją dla naszych uczniów i szkoły. 

 

Z wizytą w Przylądku Nadziei

14 stycznia Klinikę Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu odwiedzili po raz pierwszy najmłodsi uczniowie klas 1-3 wspierani przez nasze starsze wolontariuszki Julię i Patrycję. Koło teatralne wraz z opiekunem panią Magdaleną Żyłką zaprezentowało przedstawienie teatralne pt. „ Zbuntowany Czerwony Kapturek”. W aktorów wcielili się również dzielni Wojownicy - mali pacjenci kliniki. Był czas na wspólną zabawę i zajęcia plastyczne. I uśmiechy dzielnych, małych pacjentów – BEZCENNE. Pomagamy i uczymy pomagać. 

 

Turniej Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów

Charytatywny turniej członków Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów i ich rodziców odbył się 13 stycznia 2020r. Do wspólnej rywalizacji dzieci członkowie Akademii zaprosili swoich rodziców rozgrywając turniej „dwójek” siatkarskich. Nie zabrakło także wspólnego meczu rodzice – dzieci. Było mnóstwo emocji, jak również dobrej zabawy.