„Podróż z Małym Księciem”

18 listopada 2016r.  120 uczniów naszego gimnzazjum miało okazję obejrzeć w Centrum Kultury w Sycowie spektakl muzyczny pt. „Mały Książę” przygotowany przez wrocławski Teatr Neon.   „Mały Książę” będący adaptacją książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to ponadczasowa opowieść o miłości, przyjaźni i śmierci, o poszukiwani własnej drogi. Młodzi widzowie poznali ważne prawdy, którymi należy kierować się w życiu: Stajesz się odpowiedzialny na  zawsze  za to, co się oswoiłeś, Dobrze widzi się tylko sercem.  Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Twórcy spektaklu: Jan Naturski (reżyser), Grzegorz Mazoń (autor muzyki), Barbara Olech (choreograf) oraz pięcioro znakomitych aktorów (Wojciech Marcinkowski, Wojciech Dereń, Emilia Paja, Monika Malec, Michał Zborowski) przygotowali fantastyczną podróż po pięknej i bezkresnej przestrzeni, która odbyła  się nie tylko na scenie, ale  także w  sercach i umysłach widzów.

Po przedstawieniu uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego  mogli porozmawiać z aktorami na temat pracy nad spektaklem, kreoawania ról, wad i zalet pracy aktora. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Agata Grzesiak

Czytaj więcej: „Podróż z Małym Księciem”

Konkurs na spot filmowy pt. "CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ"

Informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzi kampanię społeczną „CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ”,  w ramach której zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na spot filmowy dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zagrożenia tlenkiem węgla.

Uwaga osoby biorące udział w konkursie otrzymują z informatyki dodatkową ocenę! 

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin konkursu CZAD I OGIE+â. OBUD+¦ CZUJNO+ܦć.pdf)regulamin konkursu CZAD I OGIE+â. OBUD+¦ CZUJNO+ܦć.pdf[Regulamin konkursu na spot filmowy pt. Czad i ogień. Obudź czujność.]429 kB

Niemożliwe nie istnieje!!!

We wrześniu 2015 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Szkoły dla Nadziei” zorganizowanej przez fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Akcja miała zachęcić dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół do zaangażowania w pomoc małym podopiecznym fundacji, pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. 3 września odbyło się podsumowanie akcji podczas Korowodu Nadziei na wrocławskim Rynku. Tam też na naszych uczniów czekała niespodzianka. Zajęli I miejsce w kategorii „gimnazja”. Nagrodę z rąk prezes fundacji Agnieszki Aleksandrowicz odebrała koordynator akcji Anna Nowicka wraz z młodzieżą naszej szkoły.  Nagroda wyjątkowa – spotkanie całej szkoły z Martyną Wojciechowską, ambasadorką Przylądka Nadziei.

Czytaj więcej: Niemożliwe nie istnieje!!!

Dbajmy o środowisko!!

Nasza szkoła bierze udział w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Zużytych baterii. Baterie zbierane do tej pory zostały zwarzone i spakowane. Ich waga łączna to 132 kg. Ale nie chcemy na tym poprzestać!!! W naszych domach są zużyte baterie, które nauczyciele mogą wrzucać do pojemnika w pokoju nauczycielskim, a dzieci oddawać do specjalnych pojemników u p. Teresy Leszczyny w sali 33 lub u p. Pauliny Dziębor w sali 12. Tym samym dbamy o nasze środowisko.

Jedna bateria od zegarka potrafi skazić 400l wody (to tyle, ile zużywa człowiek rocznie na herbatę!!!).

Martyna Wojciechowska w naszej szkole

Redaktor naczelna National Geographic Polska, dziennikarka, podróżniczka Martyna Wojciechowska 25 października odwiedziła nasze gimnazjum. Po raz pierwszy spotkała się z młodzieżą z Klubu National Geographic w 2009r. i od tej chwili stale wspiera projekty edukacyjne realizowane przez klub, którego opiekunem jest Anna Nowicka. Była to już 4 wizyta Martyny Wojciechowskiej w naszym mieście.

Wtorkowe spotkanie w gimnazjum Martyna rozpoczęła od zajęć z dziećmi z Klubu Małego Odkrywcy, które prowadzi Anna Nowicka. Jak zrobić model wnętrza Ziemi z plasteliny?, dlaczego wybuchają wulkany?, jak nazywają się kontynenty?, co dzieje się z powietrzem jak je ogrzejemy? Wspólna zabawa podobała się zarówno dzieciom jak i Martynie.

Czytaj więcej: Martyna Wojciechowska w naszej szkole

Projekt Młody Sherlock Holmes

Jak wspaniałe i tajemnicze miejsca skrywa Dolny Śląsk mogą przekonać się uczniowie klasy językowej (IId) oraz nauczyciele: Bożena Miller, Magdalena Żyłka, Agata Grzesiak i Michał Kaschytza, którzy uczestniczą w projekcie finansowanym przez Fundację PZU.W ramach projektu pt. „Młody Sherlock Holmes” uczniowie uczestniczą w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez wykładowcę ze Szkoły Fotografii we Wrocławiu i warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę wrocławskiego Teatru Komedii.

Czytaj więcej: Projekt Młody Sherlock Holmes

„Prezentujemy talenty aktorskie i muzyczne”

3 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sycowie odbyło się IX Integracyjne Spotkanie „Mam Talent”  mające na celu promocję artystycznych zdolności dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały uczennice koła teatralnego, które przygotowały inscenizację bajki Ignacego Krasickiego „Czapla, ryby i rak”, oraz  Aleksandra Kowalczyk z klasy Ia, jednocześnie uczennica sycowskiej szkoły muzycznej. Ola brawurowo wykonała na skrzypcach „Czardasza” Montiego.

Czytaj więcej: „Prezentujemy talenty aktorskie i muzyczne”

Konkurs szkolny "Oddal to"

Koło przyrodnicze działające w naszej szkole ogłasza konkurs pt. "Oddal to", którego zadaniem jest wykonanie pracy plastyczno-fotograficznej (np. kolaż, plakat, zdjęcia z hasłami itd.). Motywem przewodnim jest ukazanie czynników szkodliwych dla zdrowia (np. niezdrowa żywność używki, choroby związane z odżywianiem, brak ruchu itp.) w taki sposób aby stworzyć reklamę zdrowego stylu życia.   

Czytaj więcej: Konkurs szkolny "Oddal to"

"Zgaś Ryzyko, czyli bądź bezpieczny w domu"

Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w konkursie pt. "Zgaś Ryzyko, czyli bądź bezpieczny w domu". Celem konkursu jest popularyzacja tematyki ochrony przeciwpożarowej i podniesienie świadomości z zakresu bezpieczeństwa. Praca polega na realizacji krótkiego filmu według własnego scenariusza na wybrane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa:

  • Jak się zachowasz, gdy zauważysz pożar w swoim mieszkaniu?
  • Niebezpieczny i trujacy czad
  • Jak zapobiegać pożarom?
  • Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się pożaru?

Regulamin konkursu „Zgaś Ryzyko, czyli bądź bezpieczny w domu”.