Wizyta Naukobusa

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Nauka dla Ciebie” realizowanym wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach projektu szkołę odwiedził Naukobus - interaktywne eksponaty oraz doświadczeni edukatorzy, którzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Ponadto uczniowie wezmą udział w badaniu kapitału naukowego oraz psychologicznych uwarunkowań uczenia się. Badanie ma zwiększyć wiedzę o tym, jak uczniowie postrzegają związek wiedzy naukowej ze swoim codziennym życiem. Przyjazd Naukobusa oraz badania są finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To efekt kilkuletniej współpracy szkoły z Cenrum Nauki Kopernik, które gościło w naszej szkole już 6. raz.