Niemożliwe nie istnieje!!!

We wrześniu 2015 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Szkoły dla Nadziei” zorganizowanej przez fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Akcja miała zachęcić dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół do zaangażowania w pomoc małym podopiecznym fundacji, pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. 3 września odbyło się podsumowanie akcji podczas Korowodu Nadziei na wrocławskim Rynku. Tam też na naszych uczniów czekała niespodzianka. Zajęli I miejsce w kategorii „gimnazja”. Nagrodę z rąk prezes fundacji Agnieszki Aleksandrowicz odebrała koordynator akcji Anna Nowicka wraz z młodzieżą naszej szkoły.  Nagroda wyjątkowa – spotkanie całej szkoły z Martyną Wojciechowską, ambasadorką Przylądka Nadziei.

To wyjątkowe spotkanie odbyło się  środę 26 października. O godz. 9.00 Martyna Wojciechowska spotkała się z całą młodzieżą z sycowskiego gimnazjum na hali Mosir. Podczas spotkania Martyna opowiadała o swoich pasjach, podróżach, poznanych ludziach, ale również zwróciła uwagę młodzieży na problemy współczesnego świata, liczne zagrożenia. Motywowała do przesuwania własnych horyzontów, wspierania innych, pomagania i nauki tolerancji, co szczególnie dzisiaj ma wielkie znaczenie. Mamy nadzieję, że taka inspiracja zaowocuje zarówno małymi jaki wielkimi dokonaniami sycowskiej młodzieży. Na miarę własnych możliwości. Bo jak uczyła Martyna młodzież: „NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE”!!!