„Podróż z Małym Księciem”

18 listopada 2016r.  120 uczniów naszego gimnzazjum miało okazję obejrzeć w Centrum Kultury w Sycowie spektakl muzyczny pt. „Mały Książę” przygotowany przez wrocławski Teatr Neon.   „Mały Książę” będący adaptacją książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to ponadczasowa opowieść o miłości, przyjaźni i śmierci, o poszukiwani własnej drogi. Młodzi widzowie poznali ważne prawdy, którymi należy kierować się w życiu: Stajesz się odpowiedzialny na  zawsze  za to, co się oswoiłeś, Dobrze widzi się tylko sercem.  Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Twórcy spektaklu: Jan Naturski (reżyser), Grzegorz Mazoń (autor muzyki), Barbara Olech (choreograf) oraz pięcioro znakomitych aktorów (Wojciech Marcinkowski, Wojciech Dereń, Emilia Paja, Monika Malec, Michał Zborowski) przygotowali fantastyczną podróż po pięknej i bezkresnej przestrzeni, która odbyła  się nie tylko na scenie, ale  także w  sercach i umysłach widzów.

Po przedstawieniu uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego  mogli porozmawiać z aktorami na temat pracy nad spektaklem, kreoawania ról, wad i zalet pracy aktora. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Agata Grzesiak