Aleksandra Kowalczyk w finale wojewódzkim

W styczniu 2017r. w naszej szkole odbyły się eliminacje  powiatowych konkursów recytatorskich.
Każdy z 13 uczestników, zgodnie z regulaminem, zaprezentował wiersz  stanowiący  wartościową literaturę i pochodzący z oficjalnych wydawnictw. Jury przy ocenie brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu,  ogólne wrażenie artystyczne oraz pamięciowe opanowanie tekstu.
Bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kowalczyk z klasy I a. Drugie miejsce zajął Grzegorz Lipka z kl. II d, a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Szymak – uczeń klasy III d.

Zwycięzcy konkursu reprezentowali  nasze gimnazjum  28 lutego w eliminacjach powiatowych XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” LXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem było  Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.  Jury doceniło talent Oli, która pięknie wyrecytowała trudny wiersz Zbigniewa Herberta Przesłanie Pana Cogito. Nasz uczennica będzie reprezentować powiat oleśnicki w finale wojewódzkim 28 kwietnia 2017r. w Kłodzku. Jesteśmy dumni z sukcesu Oli.  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia  w finałach.

Agata Grzesiak