22 Marca - Światowy Dzień Wody

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Szkoły...Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Woda jest niezbędna w każdym aspekcie życia człowieka. Od jej czystości i dostępności zależna jest szansa na zdrowie i godne życie. Bez niej trudno jest przygotować jedzenie albo zadbać o higienę własną i gospodarstwa domowego.

Uczniowie Naszej Szkoły dziś na zajęciach będą poruszać dwa zagadnienia: Woda jako globalne wyzwanie oraz Woda w kryzysie klimatycznym.

Zachęcamy do refleksji na podstawie zamieszczonej animacji (za zgodą autorów akcji PAH).

 

Organizacja nauki zdalnej w dniach 22.03.-9.04.2021 r.

 

Szanowni Rodzice!

Od poniedziałku 22 marca br. klasy I-III przechodzą w tryb nauki zdalnej, który będzie odbywać się, podobnie jak wcześniej, na platformie GSuite. Dotyczy to również zajęć dodatkowych – zajęć z logopedą, korekcyjno-kompensacyjnych, kółek zainteresowań, gimnastyki korekcyjnej, itp.). Szczegóły dotyczące lekcji on-line przekażą Państwu wychowawcy klas.

Zawieszenie zajęć stacjonarnych potrwa do 9 kwietnia 2021 r.

Klasy IV-VIII kontynuują naukę zdalną.

W grupach przedszkolnych utrzymane jest nauczanie stacjonarne.

Podczas nauki zdalnej na WNIOSEK RODZICA będzie zorganizowana opieka na świetlicy dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Pedagog szkolny oraz bibliotekarz – p. Katarzyna Wojciechowska - pracuje w trybie stacjonarnym, ale możliwy jest również kontakt on-line za pośrednictwem e-dziennika lub poczty e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Codziennie w godzinach 8:00-15:00 jest również dostępny psycholog szkolny - p. Agnieszka Kozłowska. Na spotkania prosimy umawiać się telefonicznie w sekretariacie szkoły lub przez e-dziennik.

 

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji,

 

Dyrektor Zespołu

Monika Janiszyn

 

Wicedyrektor Zespołu

Agnieszka Kozłowska

 

Zaproszenie do dziecięco-młodzieżowej sekcji tenisa stołowego

Drodzy Uczniowie!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza w każdy wtorek i czwartek na dziecięco-młodzieżową sekcję tenisa stołowego!

Zajęcia odbywać się będą o godz. 17:00 na hali sportowej MOSiR.

Do końca roku szkolnego zajęcia z trenerem są bezpłatne!

Czas się poruszać! ;)

 

Konkurs na logo Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

Drodzy Uczniowie!

Ogłaszamy konkurs na wykonanie logo Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycowie.

W konkursie mogą brać udział uczniowie naszej szkoły.

Na prace konkursowe czekamy do 16.04.2021r.

Szczegóły i regulamin konkursu do pobrania poniżej.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy  wszystkim ciekawych pomysłów.

Laboratorium w szkole

Robimy kwasy to tylko jeden z fascynujących tematów zajęć e-Laboratoria. 16 lutego 2021r. uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycowie połączą się na żywo z Centrum Nauki Kopernik i sami sprawdzą, jak działają prawa nauki.


Aktywnie i z zaangażowaniem
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycowie udowodnią, że eksperymentować można wszędzie, także w domu. W ramach zajęć samodzielnie zbudują świecącą diodę, dowiedzą się, jak zbadać właściwości wody lub wraz z edukatorami Centrum Nauki Kopernik sprawdzą, jak z pomocą zwykłej tabletki musującej przeprowadzić proste doświadczenie. Wielka zaletą e-Laboratoriów jest to, że ich uczestnicy aktywnie angażują się w proces uczenia się, a potrzebne do eksperymentowania akcesoria (przedmioty codziennego użytku) mogą łatwo znaleźć w domu. Dodatkowo nauczyciele z tej szkoły wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach
poświęconych eksperymentowaniu w świecie wirtualnym. Warsztaty będą inspirujące i pomogą nauczycielom w dalszej pracy.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe
Nasza Szkoła to jedna z prawie 200 placówek, które w tym roku bezpłatnie skorzystają z jednego z trzech formatów zajęć online (e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus), organizowanych w ramach Programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół w procesie nauczania i zwiększenie kompetencji badawczych uczniów. Zdalna forma lekcji wpływa na sposób prowadzenia zajęć z zastosowaniem eksperymentów: wymagało to zaprojektowania nowych rozwiązań dydaktycznych. Wprowadzono takie, które wzbudzają ciekowość uczniów i wspierają ich w nauce, a przy tym nie tylko wpisują się w podstawę programową, ale także odciążają nauczycieli (nie wymagają dodatkowego przygotowania z ich strony).


Pasowanie na Ucznia

28 stycznia 2021r. w klasach I i 29 stycznia 2021r. w klasach II odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Pasowania zaplanowane były na drugą połowę października, jednak panująca pandemia pokrzyżowała nam trochę plany... :(

Dlatego, jak tylko uczniowie klas I i II wrócili do nauki stacjonarnej szybko rozpoczęli przygotowania do tej wielkiej dla nich uroczystości.

Po krótkich częściach artystycznych, uczniowie złożyli ślubowanie, na które długo czekali. I choć "nie brali ślubu ze szkołą" ;), po ich postawie, łzach wzruszenia, uśmiechach było widać, że jest to dla nich ważna chwila.  W tej podniosłej chwili towarzyszyli im ich Wychowawcy, Dyrekcja oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Dla Rodziców była prowadzona transmisja na żywo na Fanpage'u naszego Zespołu. 

Po części oficjalnej odbyły się spotkania w zespołach klasowych ze słodkim poczęstunkiem :)

 

 

Wirtualne Drzwi Otwarte

Drodzy Przyszli Uczniowie Szanowni Rodzice!

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie każdego roku przed rekrutacją Drzwi Otwartych, podczas których zapraszaliśmy Was do nas i chwaliliśmy się naszą szkołą - salami, wyposażeniem, ciekawymi zajęciami. Mogliście porozmawiać z Dyrektorem, Nauczycielami, a przede wszystkim Uczniami...

Niestety pandemia koronawirusa uniemożliwiła nam w tym roku otwarcie naszych sal dla Was :( 

Ale znaleźliśmy sposób, żeby spotkać się z Wami. Niestety nie w murach Zespołu, tylko na Facebook'owym profilu naszej szkoły, na którym zamieściliśmy specjalnie dla Was przygotowane filmiki. Ukazują one nie tylko sale i pomoce czy ofertę zajęć pozalekcyjnych, ale przede wszystkim naszych uczniów, którzy przez zabawę zdobywają wiedzę :)

Zachęcamy do polubienia i śledzenia Facebook'a naszej szkoły, gdzie zamieszczamy aktualne wydarzenia i osiągnięcia naszych Uczniów, a w niedługiej przyszłości miejmy nadzieję, że także WASZYCH!

Część 1: https://fb.watch/3LcsaUfwuw/

Część 2: https://fb.watch/3Lct_aBiHH/

Część 3: https://fb.watch/3LcuNMP1vL/

 

CZEKAMY NA WAS!

Powrót uczniów klas 1-3 do szkoły

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Dnia 18 stycznia 2021r. uczniowie nauczania wczesnoszkolnego wracają do nauki w trybie stacjonarnym.

Informacje dotyczące organizacji powrotu dzieci do szkół są przekazywane przez dziennik elektroniczny.

 

W załączeniu jest do pobrania plik z wytycznymi MEiN, MZ i GIS.